Klaastroon 3: Tule Pärija. Sarah J Maas
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Klaastroon 3: Tule Pärija - Sarah J Maas страница 5

Название: Klaastroon 3: Tule Pärija

Автор: Sarah J Maas

Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU

Жанр: Книги для детей: прочее

Серия:

isbn: 9789949583430

isbn:

СКАЧАТЬ style="font-size:15px;">      Mälestus unenäos killustus, kui Chaol Doriani poole silmi pilgutas. Too istus suures saalis nende vanas lauas ja ootas vastust millelegi, mida just öelnud oli. Chaol võpatas vabandavalt.

      Kroonprints ei vastanud Chaoli nõrgale muigele. Selle asemel lausus Dorian vaikselt: „Sa mõtlesid temast.”

      Chaol võttis suutäie lambahautist, kuid ei tundnud mingit maitset. Dorian oli liiga tähelepanelik. Ja Chaolil polnud mingit huvi Celaenast rääkida. Ei Dorianiga, ei kellegagi. Tõde, mida Chaol tema kohta teadis, võib seada ohtu rohkem elusid kui Celaena oma.

      „Mõtlesin oma isast,” valetas Chaol. „Kui ta paari nädala pärast Anielle’i naaseb, lähen kaasa.” See oli hind, mida tuli maksta Celaena toimetamise eest ohutusse Wendlyni. Tema isa toetus juhul, kui Chaol läheb tagasi Hõbejärve ja võtab jälle kanda oma tiitli Anielle’i pärijana. Ja Chaol oli valmis seda ohvrit tooma. Ta oleks toonud ükskõik millise ohvri, et Celaenat ja tema saladusi väljaspool ohtu hoida. Isegi nüüd, kui Chaol teadis, kes – mis Celaena on. Isegi pärast seda, kui Celaena talle kuningast ja Wyrdi võtmetest rääkis. Kui Chaol peab selle eest nii ränka hinda maksma, siis olgu nii.

      Dorian heitis kiire pilgu kõrge laua poole, kus einestasid kuningas ja Chaoli isa. Etiketi järgi peaks kroonprints nende juures sööma, kuid tema otsustas hoopis Chaoli kõrvale istuda. See oli esimene kord terve igaviku jooksul, kui Dorian seda tegi. Esimene kord, kui nad vestlesid pärast pingelist otsust Celaena Wendlynisse saata.

      Dorian oleks mõistnud, kui teaks täit tõtt. Aga Dorian ei tohtinud teada, kes ja mis Celaena on või mida kuningas tegelikult plaanib. Hävitava hukatuse võimalus on liiga suur. Ja Doriani enda saladused ise piisavalt surmavad.

      „Kuulsin kuulujutte su lahkumisest,” lausus Dorian ebalevalt. „Ei taibanud, et need olid tõesed.”

      Chaol noogutas. Ta üritas sõbra jaoks leida sobilikke sõnu – ükskõik mida.

      Nad polnud endiselt omavahel kõnelenud sellest teisest asjast nende vahel. Sellest teisest tõekillust, mis ilmnes tollest tunnelis veedetud ööst: Dorianis leidub võluväge. Chaol ei tahtnud sellest midagi teada. Kui kuningas oleks otsustanud teda üle kuulata… Chaol lootis, et peab vastu, kui asi kunagi selleni jõuab. Ta teadis, et kuningal oli piinamisest märksa süngemaid meetodeid informatsiooni kätte saamiseks. Niisiis ei küsinud ta midagi, ei öelnud ainsatki sõna. Nagu ka Dorian.

      Ta vastas Doriani pilgule. Selles polnud midagi lahket. Aga Dorian ütles: „Ma üritan, Chaol.”

      Üritas, sest kuna Chaol ei arutlenud temaga plaani üle Celaena Adarlanist välja toimetada, rikkus see usaldust ja see häbistas teda. Kuigi Dorian ei oleks kunagi ka seda teada saanud. „Ma tean.”

      „Ja hoolimata kõigest juhtunust olen üsna kindel, et meie pole vaenlased.” Doriani suu kõverdus küljele.

      Sa oled alati mu vaenlane. Celaena karjus neid sõnu Chaolile näkku ööl, kui Nehemia suri. Neiu karjus neid kümme aastat väärt veendumuse ja vihkamisega. Celaena oli kümnendi jooksul endas maailma suurimat saladust nii sügaval hoidnud, et muutus täiesti teiseks isikuks.

      Sest Celaena oli Aelin Ashryver Galathynius, Terraseni troonipärija ja täieõiguslik kuninganna.

      Seeläbi sai Celaenast Chaoli surmavaenlane. Seeläbi sai temast Doriani vaenlane. Chaol ei teadnud endiselt, mida selles küsimuses teha või mida see neile tähendas. Mida see tähendas elu osas, mida ta neile ette kujutas. Tulevik, millest ta kord õhinaga unistas, oli pöördumatult läinud.

      Ta nägi tuimust Celaena silmis sel ööl tunnelites, selle kõrval asusid raev ja kurnatus ja kurbus. Chaol nägi, kuidas Celaena Nehemia surres üle piiri astus. Ta teadis ülimalt hästi, mida Celaena vastutasuks Kalmule tegi. Ta ei kahelnud silmapilgukski, et Celaena võib veel kord täiesti segi minna. Temas leidus sellist sätendavat pimedust, üks lõputu lõhe otse sisemusse.

      Nehemia surm purustas Celaena. Ja see, mida Chaol tegi, tema roll Nehemia hukkumises purustas neiu samuti. Chaol teadis seda. Ta palvetas üksnes, et Celaena suudab end tükkhaaval taas üles ehitada. Sest murtud, ettearvamatu palgamõrvar on üks asi… Aga kuninganna…

      „Sa näed välja, nagu hakkaksid öökima,” möönis Dorian käsivartega lauale toetudes. „Räägi, mis lahti.”

      Chaol oli jälle eikuhugi vaatama jäänud. Üheks südamelöögiks rõhus selle kõige taak teda nii rängalt, et avaski korraks suu.

      Aga koridorist kaikus tervituseks kokku löödud kilpide ja mõõkade kõmin ning suurde saali marssis Aedion Ashryver – Adarlani kuninga kurikuulus põhjakindral ja Aelin Galathyniuse nõbu.

      Saal jäi vaikseks. See kehtis ka kõrge laua taga istuva Chaoli isa ja kuninga puhul. Veel enne, kui Aedion jõudis poolele teele läbi ruumi, asus Chaol juba oma kohale poodiumi all.

      Mitte et noor kindral endast ohtu kujutaks. Pigem oli asi selles, kuidas üleolevalt muigav Aedion kuninga laua poole jalutas, kuldsed, õlgadeni juuksed tõrvikuvalguse paistel läikimas.

      Kena on liiga kergekaaluline sõna Aedioni kirjeldamiseks. Pigem hingemattev. Pea kohal kõrguv ja võimsalt lihaseline Aedion täitis ära iga sentimeetri sellest sõjamehest, kelleks kuulujutud teda nimetasid. Ehkki mehe rõivad olid peamiselt funktsionaalsed, nägi Chaol ometi, et kerge turvise nahka oli ülimalt peente detailidega kaunilt töödeldud. Aedioni laiu õlgu kattis valge hundinahk ja tema seljale oli rihmadega kinnitatud ümar kilp – ning iidse välimusega mõõk.

      Aga tema nägu. Ja silmad… Pühad jumalad.

      Chaol asetas käe mõõgale ja hoidis näojooni hoolikalt neutraalse, ükskõiksena ka siis, kui Põhjahunt tema maha löömiseks piisavalt lähedale astus.

      Need olid Celaena silmad. Ashryveri silmad. Vapustav türkiis, mille kuldne tuum oli sama erk kui nende juuksed. Nende juuksed – isegi toon oli sama. Nad oleks võinud kaksikud olla, kui Aedion poleks kahekümne nelja aastane ja Terraseni lumekirgastes mägedes veedetud aastate jooksul pruuniks päevitunud.

      Miks vaevus kuningas Aedionile kõik need aastad tagasi elu kinkima? Miks näha vaeva, et temast üks oma raevukaimatest kindralitest vermida? Aedion oli Ashryveri kuningliku vereliini prints ja kasvas üles Galathyniuse kojas – ometi teenis kuningat.

      Aedioni irve püsis näol ka siis, kui ta kõrge laua ees peatus ja kummarduse visandas. See ülimalt põgus viisakuspoos suutis Chaoli hetkeks isegi rabada. „Majesteet,” lausus kindral, need neetud silmad lõõmamas.

      Chaol heitis pilgu kõrge laua poole. Ta soovis näha, kas kuningas, kui üldse keegi, märkab sarnasusi, mis võivad mitte ainult Aedioni, vaid ka Chaoli ja Doriani hukutada. Kõik need, kellest ta hoolib. Chaoli isa ilmutas ainult kerget, rahulolevat muiet.

      Ent kuningas kortsutas kulmu. „Ootasin sind juba kuu aega tagasi.”

      Aedionil jagus ülbust, et lausa õlgu kehitada. „Vabandust. Sokusarved said viimase talvetormiga pihta. Lahkusin siis, kui sain.”

      Igaüks hoidis saalis pinevalt hinge kinni. Aedioni temperament ja jultumus olid peaaegu legendaarsed – osa põhjusest, miks ta põhja kaugeimasse otsa määrati. Chaol arvas alati, et tark oli teda Riftholdist kaugel hoida. Eriti seetõttu, et Aedion näis natuke nagu silmakirjalik värdjas ja Turm – Aedioni leegion – oli oskuste ning jõhkruse poolest kurikuulus. Aga nüüd… miks kuningas ta pealinna kutsus?

      Kuningas СКАЧАТЬ