Делегування & керування. Брайан Трейсі
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Делегування & керування - Брайан Трейсі страница 5

СКАЧАТЬ й наскільки успішно.

      2. Ви цілком її контролюєте. Якщо ви цього не робите, ніхто цього не зробить. Якщо ви добре контролюєте її, це може стати великим внеском у вашу компанію й вашу кар’єру.

      3. Це невіддільна частина бізнесу. Головний результат – важливий ресурс для наступної сфери головних результатів або для іншого працівника.

      Наприклад, у галузі продажу сфера головних результатів – шукати нових, кваліфікованих і зацікавлених клієнтів, щоб обговорювати з ними вашу продукцію чи послуги. Визначити потенційних покупців і спілкуватися з ними – основна сфера головних результатів для продавця або менеджера з продажу.

      Коли потенційних клієнтів знайдено, наступна сфера головних результатів – завоювати довіру й авторитет у таких клієнтів, порозумітися з ними, щоб вони були відкриті й готові позитивно сприйняти інформацію про ваш продукт чи послугу. Також у галузі продажу є й інші сфери головних результатів; кожна наступна сфера випливає безпосередньо з попередньої й закінчується, коли щасливі клієнти знову купують продукт чи послугу або залишають позитивні відгуки про них.

      Сфери головних результатів є в кожній роботі й у бізнесі загалом. Ви повинні точно визначити ці сфери, скласти їхні графіки, встановивши кількісні критерії, а потім щодня над ними працювати.

      Укладіть список сфер головних результатів. Почніть з відповіді на запитання: «За що мені платять? Для чого мене найняли?»

      Передайте список керівникові й попросіть визначити пріоритети в ньому. Що, на думку боса, більш чи менш важливе? Що ви повинні робити впродовж більшої частини свого часу? Як керівник вимірює ваш успіх у найважливіших результатах, для яких вас і найняли?

Установлюйте чіткі пріоритети

      Проблеми в бізнесі виникають з багатьох причин. По-перше, ні підлеглий, ні керівник чітко не розуміють сфер головних результатів і критеріїв успішності компанії або окремого її підрозділу. По-друге, працівники чітко не розставляють головні результати за пріоритетністю, тому легко відволікаються на менш важливі справи. Як висловився одного разу консультант з менеджменту Бенджамін Треґо4, «найгірше витрачати час – добре робити те, що робити взагалі не потрібно».

      Визначення сфер головних результатів – один із найважливіших чинників менеджерської ефективності, адже лише 20 % вашої діяльності визначатимуть цінність 80 % того, що ви робите. Для деяких посад і робіт це співвідношення може бути 10/90. Якщо не знаєте, які 10 % або 20 % найважливіші для вашої діяльності, годі розраховувати на успіх. Якщо не знаєте сфер головних результатів, то, звісно, приділятимете більше часу менш важливим, другорядним справам.

      Одне з найкращих запитань, яке можете постійно собі ставити: «Що з того, що лише я можу зробити якісно, справді вплине на результат?» Якщо не виконаєте конкретну роботу чи завдання, ніхто інший за вас цього не зробить, тому результативність і продуктивність вашого відділу почнуть падати. Однак якщо зробите це швидко та якісно, матимете СКАЧАТЬ



<p>4</p>

Бенджамін Треґо і Чарльз Кепнер в 1960‐х роках створили найвідомішу й найефективнішу модель прийняття рішень – метод Кепнера-Треґо (Kepner–Tregoe Method).