Делегування & керування. Брайан Трейсі
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Делегування & керування - Брайан Трейсі страница 4

СКАЧАТЬ або продуктивність відділу чи сектора відповідальності. Ідеться про «менеджерський важіль», завдяки якому ви можете виконати більше роботи, ніж звичайний працівник. Ваше завдання – якомога ефективніше використати час і ресурси, щоб отримати максимальний важіль.

      Наприклад, чітко контролюючи виробничий процес усередині компанії, ви можете значно збільшити продуктивність і зменшити витрати. З другого боку, рішення віддати частину роботи на аутсорсинг фахівцям, які виконають її швидше, краще й дешевше, також буде неймовірним важелем. «Важіль» – це якісний і кількісний результат за тих самих витрат.

      Делегування – важливий елемент «менеджерського важеля». Воно дає змогу значно підвищити результативність. Пояснюючи чи показуючи іншим працівникам, що потрібно вчинити, щоб самотужки виконати роботу, ви зможете подвоїти продуктивність проти того, якби все зробили власноруч.

Прагніть збільшити, а не зменшити продуктивність

      «Менеджерський важіль» може працювати й навпаки. Уявімо, що звичайний штатний працівник виробляє 10 одиниць продукції щодня. Як керівник, ви можете збільшити та примножити цей результат або внаслідок своїх неправильних рішень зменшити рівень продуктивності.

      Припустімо, що цей працівник, як і більшість людей, марнує половину свого робочого часу. Ефективно делегувавши завдання, ви могли б збільшити його продуктивність на 50 %, щоб він виготовляв 15 одиниць продукції щодня.

      Однак якщо ви неефективно, нечітко або незрозуміло делегуєте завдання, можете зменшити продуктивність до 5 або 8 одиниць, бо працівник розгубиться й не розумітиме, чого від нього хочуть.

Чітко делегуйте завдання

      Коли ваші підлеглі не розуміють або не певні того, чого ви від них чекаєте, вони намагатимуться нічого не робити, щоб не припуститися помилки. Вони гаятимуть сили й час, витрачаючи його здебільшого не на роботу, а на балачки з колегами та дріб’язкові або неважливі справи.

      Ви як керівник повинні постійно себе запитувати: «Я знак множення чи знак ділення в робочому середовищі та для своїх підлеглих?» Інакше кажучи, ваші працівники більш або менш продуктивні, якщо ви на них впливаєте? Чи всі підлеглі чітко розуміють: 1) що потрібно зробити; 2) коли вам потрібен результат; 3) який рівень якості ви очікуєте?

Зрозумілість обов’язкова

      Якось «Трейнін меґезин»3 опитав фахівців із роботи з персоналом, щоб з’ясувати найефективнішу методику мотивування працівників, і виявив, що найпотужніший мотиватор – «розуміти те, чого від тебе чекають».

      Коли працівників просили описати найкращих керівників, з якими вони працювали, найчастіше у відповідь чули: «Я завжди знав, чого від мене хоче бос».

      Якщо працівники точно знають, чого й коли ви від них чекаєте, який стандарт якості і який кошторис, вони можуть працювати на високому рівні й досягати таких результатів, щоб пишатися собою й водночас збільшити свої шанси піднятися кар’єрними сходинками.

Найбільший демотиватор

      У цьому опитуванні також установили, що СКАЧАТЬ



<p>3</p>

«Трейнін меґезин» (Training Magazine) – журнал з професійного розвитку, що обстоює підготовку й розвиток робочої сили як бізнес-інструмента.