Я, вона та Бог. Бог вигадав твій секс. Володимир Олександрович Ткачук
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Я, вона та Бог. Бог вигадав твій секс - Володимир Олександрович Ткачук страница 3

СКАЧАТЬ перейти до аналізу, положень християнства, відносно стосунків між чоловіком та жінкою. Які займають ледь не центральне положення біблійних доктрин.

      Я гадаю, кожному з нас відому, що непорочність, та цнотливість, у розумінні християн, є важливим аспектом. А сексуальні стосунки за межами шлюбу, викликають не прийняття християнською громадою, викликаючи обурення, а інколи навіть огиду, як результат відлучення від церкви. Причина такої позиції є досить простою, якщо звернутися до Святого Письма, то можна знайти ряд вказівок, які трактуються теологами, як заборона, дошлюбних стосунків:

      «Не безчесть своєї дочки, і не роби її блудливою, щоб не стала блудливою ця земля, і не наповнилась земля розпустою». 2

      «Блудниця не буде з Ізраїлевих дочок, і блудодій не буде з Ізраїлевих синів». 3

      «Нехай буде в усіх чесний шлюб та ложе непорочне, а блудників та перелюбів судитиме Бог». 4

      Правозахисники Біблії скажуть, що в цих рядках йдеться про такі гріхи як блуд, та перелюб, і добре, що тих хто здійснив подібне гріходіяння буде покарано. Адже Бог наперед приготував сексуальні відносини для подружжя, і тільки для подружжя, а людина віддалася всіляким помислам до шлюбу, за що має бути покарана.

      Можна було б знайти думку захисту слушною, і навіть гідною з точки зору моралі, але слова Апостола Павла – найвизначнішого християнського місіонера, «апостола народів» та одного з перших богословів християнства, дещо ускладнюють ситуацію, та вносять певну вуаль, на міжособистісні стосунки:

      «А про що ви писали мені, то добре було б чоловікові не торкатися жінки. Але, щоб уникнути розпусти, нехай кожен муж має дружину, і кожна жінка хай має свого чоловіка. Нехай віддає чоловік своїй дружині потрібну любов, так само й чоловікові – дружина. Дружина не володіє над своїм тілом, але чоловік; само й чоловік не має влади над своїм тілом, але дружина. Не ухиляйтеся один від одного, хіба за згодою, на час, для вправи в пості та молитві, а потім знову будьте разом, щоб не спокушав вас сатана вашою нестриманістю. Втім, це говорю вам як раду, а не як наказ. Бо хочу, щоб усі чоловіки були, як і я; але кожен має від Бога свій дар, один так, інший так. Говорю ж неодруженим і вдовам: добре їм залишатися, як я. Але ж не втримаються, нехай одружуються, бо краще женитися, ніж розпалюватися». 5

      З цих слів можна зробити висновок, що Ап. Павло, бажав, щоб віруючі були схожі на нього, тобто сексуально стриманими, як і він сам. Саме відтоді, християнська доктрина про сексуальне утримання, стає ледь не центральною, у християнській теології. Втім в словах, Ап. Павла, це не єдина проблематика. Детально розбираючи даний вислів, «апостола народів», можна виявити, що його не цікавить жінка як особистість і відповідно не цікавить дітонародження.

      Я хочу звернутися до одного з найбільш значимого філософа ⅩⅩ ст., логіка, математика, та лауреата Нобелівської з літератури, Бертрана Рассела, який в своїй книзі, «Шлюб та мораль», дає коментар стосовно слів апостола.

      «З СКАЧАТЬ