Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи. Мік Вікінг
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи - Мік Вікінг страница 9

СКАЧАТЬ на друзів, родичів та сусідів: використання опитувань про задоволеність життям з метою поцінувати соціальні взаємодії» – так називається дослідження, проведене у Великій Британії 2008 року, і це дослідження твердить, що зростання соціальної причетності та залучення відповідно збільшить утіху від життя достоту, як його збільшив би додатковий прибуток у розмірі 85 000 фунтів стерлінгів на рік.

      Я бачу зв’язок між взаєминами та щастям знову й знову – і у світових, і в данських дослідженнях та опитуваннях. Один із прикладів – міське дослідження, що його наш інститут провів кілька років тому в Драгарі, місті-супутнику Копенгагена.

      Ми працювали з муніципальною радою, прагнучи з’ясувати рівень щастя та задоволення життям серед мешканців, і потім усі гуртом виробили рекомендації щодо того, як поліпшити якість життя в місті. Частиною дослідження було опитування щодо того, наскільки люди задоволені своїми соціальними взаєминами – на додачу до того, що ми розпитували, наскільки вони в принципі є щасливим. Аж тут ми виявили – як і завжди, – сталий взаємозв’язок. Що дужче люди задоволені своїми стосунками, то більшою мірою вони щасливі. Як я вже казав раніше, чинник взаємин є найкращим показником того, чи особа загалом щаслива. Якщо я не можу запитати людину прямо, чи вона щаслива – я питаю про те, наскільки вона задоволена своїми соціальними взаємодіями, і це дає мені відповідь.

      Загальне задоволення нашими взаєминами – це одне, але геть іншим є щоденна радість від гарної компанії. Тут трошки світла на вплив хюґе кидає метод реконструкції дня від нобелівського лауреата психолога Деніела Канемана. Метод заохочує людей переживати свій звичайний день, занотовуючи, наскільки вони задоволені, роздратовані чи засмучені під час різних видів діяльності.

      Група науковців із Принстонського університету, очолювана доктором Канеманом, 2004 року провела дослідження, що стало вже класикою. У ньому взяли участь 909 жінок з Техасу. Випробувані заповнювали довгий і докладний щоденник та опитувальник: вони оцінювали свій день за семибальною шкалою – усе, що робили, о котрій годині, з ким вони були і як почувалися під час тих чи тих справ. Нікого не здивує, що серед найменш приємних занять учені виявили поїздку на роботу, хатні клопоти і викликання до начальника, тоді як секс, спілкування, їжа та відпочинок давали жінкам найбільшу втіху. Звісно, спілкування, їжа і відпочинок також є основними складниками хюґе.

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

СКАЧАТЬ