Название: Шостий. Спогади про майбутнє
Автор: Євген Магда
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Публицистика: прочее
isbn: 978-617-12-3886-2
isbn:
Відомо, що глава держави був готовий винести свій проект Конституції на всеукраїнський референдум. Недосконалість правових норм, що регулювали проведення плебісциту, могла фатально вплинути на якість Основного Закону, та й Кучма не був переконаний у можливості досягнути бажаного результату.
Тож, зрештою, протиріччя були розв’язані не силовим шляхом, а через політико-правовий компроміс. Президентові Кучмі довелося задля утвердження Конституції пожертвувати кількома принциповими для нього положеннями – відмовитися від двопалатного парламенту та можливості розпускати Верховну Раду. Ця жертва була виправданою: ухвалений рано вранці 28 червня 1996 року Основний Закон багатьма міжнародними експертами оцінено як демократичний і зважений.
Протести 6 лютого 2001 р. під час акції «Україна без Кучми»
Середина президентської каденції – 1996–1997 роки – стала для Леоніда Кучми періодом найвищого політичного розквіту. Він не лише зміг розв’язати ключові внутрішні проблеми, але й посилив позиції держави на міжнародній арені. Протягом цього періоду було підписано Великий договір про дружбу і співробітництво з Російською Федерацією, Хартію про стратегічне партнерство з НАТО, Україна стала однією із засновниць ГУАМ – міжнародної організації пострадянських держав, покликаної стати противагою впливу Росії в регіоні.
На хвилі піднесення політичної активності в країні відбулися ще дві надважливі для країни події. У серпні 1996 року введено національну грошову одиницю – гривню, і навздогін, буквально за пару тижнів, Леонід Кучма зробив першу заявку про можливість участі в президентських виборах 1999 року. Показово, що глава держави заявив про готовність відстоювати свою посаду, не дочекавшись завершення першої половини своєї каденції. Однак у команді Кучми не обійшлося без втрат.
Глава президентської адміністрації Дмитро Табачник, який вправно тримав у напруженні український політикум, був змушений піти з посади, віддалилися від Президента радники Дмитро Видрін, Віктор Небоженко, помер помічник Олександр Разумков. Утім командна гра ніколи не була сильною стороною другого Президента: Леонід Данилович прагнув вибудовувати систему стримувань і противаг, у якій міг відігравати роль єдиного арбітра.
Дмитра Табачника на Банковій змінив Євген Кушнарьов. Він разом з однопартійцями з недавно створеної Народно-демократичної партії почав СКАЧАТЬ