Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху. Тімоті Феррісс
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху - Тімоті Феррісс страница 30

СКАЧАТЬ наостанок поласуйте кексом.

      Запитання та дії

      Стрес виникає, коли ми змушені робити те, чого робити не хочемо. Однак ми змушені. Я вже давно звільнилася з цього рабства.

– Опра Вінфрі – актриса й ведуча «Шоу Опри Вінфрі» —

      Аби мати більше часу, треба завантажувати себе меншою кількістю справ. Для цього є два способи, які можна поєднувати між собою: 1) з’ясувати, які справи є обов’язковими для виконання; 2) з’ясувати, які справи є зайвими. У більшості життєвих ситуацій слід керуватися двома запитаннями:

      Які 20 % джерел спричиняють 80 % моїх проблем і страждань?

      Які 20 % джерел приносять 80 % бажаного результату та удачі?

      Розгляньмо гіпотетичні ситуації, які допоможуть вам зробити перший крок:

      1. Якби у вас трапився інфаркт, після якого вам заборонили б працювати більше двох годин на день, чим би ви зайнялися?

      Не п’ять годин, не чотири, не три – дві години. Ось звідки слід починати. До речі, я вже чую ваші слова: «Це смішно, неможливо!» Так-так, знаю. А якщо я скажу вам, що ви зможете нормально функціонувати, виділяючи на сон лише по чотири години щоночі, ви повірите мені? Імовірно, ні. Проте для мільйонів молодих матерів це звичний графік. Обов’язково поміркуйте над такою ситуацією: лікар попереджає, що після третьої перенесеної операції на наступні три місяці вам слід скоротити тривалість робочого дня до двох годин. В іншому разі ви помрете. Якими будуть ваші дії?

      2. Якби у вас трапився другий інфаркт і лікар заборонив вам працювати більше ніж дві години на тиждень, чим би ви зайнялися?

      3. Якби до вашої скроні приставили пістолет і наказали відкинути 4/5 справ, які забирають у вас найбільше часу, від чого саме ви відмовилися б?

      Простота вимагає рішучості. Якби вам трапилася нагода відкинути 4/5 справ – електронне спілкування, телефонні дзвінки, розмови, робота з документами, зустрічі, рекламування, клієнти, постачальники, продукція, послуги, – від чого ви відмовилися б, аби звести негативний вплив на ваш дохід до мінімуму? Навіть якщо ви ставитимете собі це запитання раз на місяць, воно допоможе вам рухатися в бажаному напрямку.

      4. Згадайте три заняття, якими ви зазвичай заповнюєте час і при цьому почуваєтесь продуктивними.

      Зазвичай ми займаємо себе такими справами, аби відкласти на потім виконання більш важливих завдань (або неприємних, адже вони пов’язані з ризиком провалу чи відмови). Будьте чесними з собою. Кожен крізь це проходить. Чим ви займаєтеся, аби забути про справді значуще?

      5. 20 % яких людей приносять вам 80 % радості й мотивують вас рухатися вперед та 20 % яких людей роблять вас на 80 % більш депресивними, роздратованими й уразливими до критики?

      Визначте:

      • Позитивних друзів та друзів, які забирають у вас надто багато часу: хто допомагає вам, а хто лише завдає шкоди? Що потрібно зробити для того, аби проводити більше часу зі справжніми друзями та менше з псевдодрузями?

      • СКАЧАТЬ