Название: Переконання: революційний метод впливу на людей
Автор: Роберт Б. Чалдині
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Зарубежная образовательная литература
isbn: 978-617-12-2447-6, 978-1-5011-0979-9, 978-617-12-3553-3, 978-617-12-3552-6
isbn:
Примітно, що причиною цього є не обставини допиту, розгляду справи, виголошення вироку або подальших юридичних баталій. Ця подія сталася через двадцять років, коли Пітер, який працював на непостійних і непрестижних посадах у торгівлі, на одному заході був спікером під час зборів, присвячених причинам і наслідкам зізнань, здобутих нечесним шляхом. Її описав не Пітер, а чоловік, який сидів поруч, – він мав відоме ім’я Артур Міллер. Однак це був не якийсь собі Артур Міллер. Це був той самий Артур Міллер, якого називають найкращим американським драматургом усіх часів. Той, що написав п’єсу «Смерть комівояжера», яку називають найкращим американським драматичним твором усіх часів. І – якщо цього недостатньо, щоб привернути вашу увагу, – це той самий Артур Міллер, який упродовж п’яти років був одружений із жінкою, яку іноді називають найкращим американським секс-символом усіх часів, – Мерилін Монро.
Гері Такер/Дональд Ш. Коннері
Після того як Пітер представив його публіці як одного з найбільших своїх прибічників, Міллер пояснив свою присутність на зборах тривалим інтересом до «проблеми зізнання як у власному житті, так і в п’єсах». Під час завзятої боротьби з комунізмом у США в 1950-х рр. кількох друзів і знайомих Міллера викликали на слухання в Комітет конгресу. Там за допомогою спеціально підготовлених запитань їх змушували зізнатися у зв’язках із Комуністичною партією і в тому, що вони знають імена (які згодом називали) інших відомих членів партії в індустрії розваг. Міллер теж отримав виклик від Комітету з розслідування антиамериканської діяльності, і через відмову відповідати на запитання голови Комітету його внесли в чорний список, наклали штраф і відмовилися видати паспорт.
Тему зізнань у творчості Міллера можна простежити в його найбільш затребуваній п’єсі – «Випробування». Хоча події в ній і відбуваються 1692 р. під час полювання на відьом, Міллер написав її як алегорію інтенсивного допиту, свідком якого він був на слуханнях конгресу і який згодом упізнав у справі Пітера Райллі.
Виступ Міллера на зборах був досить коротким. Але в ньому він розповів про те, як зустрів у Нью-Йорку китаянку на ім’я Ньєн Ченг. Під час китайської Культурної революції 1960—1970-х рр., яка мала на меті очистити країну від усіх капіталістичних елементів, її намагалися за допомогою жорстоких допитів змусити зізнатися в антикомуністичних поглядах і шпигунстві. Зі сльозами на очах Ньєн розповіла драматургові, як сильно після виходу з в’язниці її вразила постановка «Випробування» в її країні. На той час жінка була певна, що китайський режисер переписав окремі частини твору, підлаштувавши його під місцеву аудиторію, тому що запитання, які ставили звинуваченим у п’єсі, були точнісінько такими ж, які їй ставили комуністичні революціонери. Вона подумала, що жоден американець не може знати точного порядку слів, формулювань і послідовності допиту.
Вона СКАЧАТЬ