Arhetüübid. Kes sa oled?. Caroline Myss
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Arhetüübid. Kes sa oled? - Caroline Myss страница 12

Название: Arhetüübid. Kes sa oled?

Автор: Caroline Myss

Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU

Жанр: Эзотерика

Серия:

isbn: 9789949529612

isbn:

СКАЧАТЬ Muutused toimuvad omas tempos. Sa ei saa neid tagant sundida.

      • Olles meeskonnamängija. Isegi Jean d’Arcil oli armee seljataga.

      • Olles lootusrikas. Sa pead sellesse uskuma, mida teed, et suuta edasi minna ka siis, kui on raske.

Kuidas sa väge kaotad (ja kuidas selle tagasi saad)?

      • Tegutsedes valedel alustel. Advokaadi töö pole klubiline ettevõtmine. Keskendu oma organisatsiooni eesmärkidele.

      • Olles misjonär, mitte advokaat. Sa ei püüa pärismaalasi uude usku pöörata, vaid innustad neid muutusi tegema. Sa võid saada rohkem toetust, kui kampaania on hästi läbi mõeldud ja hästi läbi viidud.

      • Olles ebarealistlik. Ei maksa liiga kõrgele ronida. Ära looda midagi, vaid lihtsalt anna endast parim, sammhaaval.

      • Oodates tunnustust. Võib-olla su tööd tunnustatakse, aga võib-olla mitte. Mõlemal juhul jätka oma teed.

      • Olles rivaalitsev. Ära püüa teisi üle mängida. Hinda oma panust.

Advokaadi põhimõtted

      ▪ Ma pühendan end üritusele, andes endast parima.

      ▪ Ma väärtustan igaühe panust, mitte ainult enda oma.

      ▪ Ma saan aru, et Roomat ei ehitatud ühe päevaga, ja nõustun sellega, et kõik võtab aega.

      ▪ Kui tunnen, et olen ärritunud, siis tõmbun tagasi, kuni suudan tegutseda selge mõistusega.

      ▪ Ma tegutsen koos teiste aktivistidega ühise asja nimel.

Lõpetuseks

      Ükski varasem aeg inimkonna ajaloos pole olnud Advokaadi annete realiseerimiseks nii sobiv kui praegune aeg. Kuula oma südant, leia oma üritus ja pühenda end sellele.

      4. PEATÜKK

      Hoolitseja

      Arhetüüpide perekond: Hoolitseja.

      Teised väljendused: Toitja, Ema, Armastaja, Õde, Õpetaja, Päästja.

      Eluteekond: hoolitseda teiste eest, kes ise enda eest hoolitseda ei saa.

      Universaalne väljakutse: hirm olla isekas või kartus, et ei suuda teisi piisavalt aidata.

      Universaalne õppetund: õppida, millal aidata ja millal mitte.

      Määrav positiivne omadus: kaastundlikkus.

      Sisemine varjukülg: tunne, et sind tõrjutakse ja sinu eest ei hoolitseta.

      Meesvaste: Hoolitseja on tasakaalus yini ja yangiga arhetüüp, maskuliinne ja feminiinne energia on tasakaalus.

      Hoolitseja müüdid: Kui ma teisi ei aita, siis nad arvavad, et olen isekas. Ma pean inimesi aitama, või nad ei saa hakkama.

      Käitumismustrid ja iseloomujooned. Hoolitseja…

      • ei jäta maha kedagi, kes vajab abi.

      • hoolitseb perekonna eest.

      • valib hoolitsemisega seotud töö.

      • peab teiste aitamist oma kutsumuseks.

      • on kaastunde ja suuremeelsuse eeskuju.

      Elu väljakutse: hoolitseda piisavalt enda eest, et leida, kes sa tegelikult oled.

Eluteekond

      Hoolitseja arhetüübis on koos sellised omadused nagu kaastunne, suuremeelsus ja sünnipärane kalduvus aidata neid, kes abi vajavad. Ehkki kaastunne ja suuremeelsus on meile kõigile omased, moodustavad need inimlikud omadused Hoolitseja põhilise motivatsiooni. Hoolitseja perekonna liikmed – Hoolitseja, Toitja, Ema, Päästja, Õpetaja – püüdlevad teiste eest hoolitsemise poole. Hoolitseja põhiinstinkt on küsida: „Mida ma saan selle inimese heaks teha? Kas see inimene vajab mind kuidagi? Kuidas ma saan talle teene teha?”

      Hoolitseja elu teekond seisneb teiste eest hoolitsemises, et aidata neil oma eluga edasi minna. Hoolitseja loomus reageerib alati, kui keegi vajab armastust, tähelepanu või abi. Pole üllatav, et see on üks kõige armastatumaid arhetüüpe, sest me kõik vajame hoolitsust. Kui samastud selle arhetüübiga, siis võid olla kindel, et oled määratud andma ja saama armastust ja tunnustust.

      Hoolitseja kui südamekeskne arhetüüp tajub kõiki inimesi kui vennaskonda. Hoolitseja otsib igaühes head ja püüab aidata neid, kellel on halvasti läinud. Hoolitsejad usuvad loomu poolest armastuse jõusse, mis suudab liigutada mägesid ja ravida kõik haavad. Hoolitsejal on tegelikult võimatu teiste eest hoolitsemist lõpetada.

      Mitte ühelgi teisel arhetüübil pole sellist võimet ära tunda, mida teised inimesed vajavad, olgu need pereliikmed, sõbrad, kolleegid või võõrad. Just Hoolitseja märkab, kui läbi sa omadega oled ja astub hiljem läbi, õhtusöök kaasas – ta astub läbi, õhtusöök kaasas, mitte ei tule õhtust sööma, ta ei jää kauaks. Hoolitseja teab intuitiivselt, millal sa vajad puhkust ja kodutoitu, ent mitte tingimata seltskonda ja vestlust. Hoolitseja oivaline tundlikkus teiste suhtes teeb sageli nõutuks neid inimesi, kellel seda arhetüüpi pole. Kui nad Hoolitsejalt küsivad: „Miks sa annad nii palju, kui sa sageli midagi tagasi ei saa?”, on vastus umbes niisugune: „Ma ei tea. Ma lihtsalt olen selline.”

      Kui sul on see arhetüüp, siis on sul pealtnäha piiramatul hulgal kaastunnet ja mõistmist. Sa hämmastad teisi oma võimega leida endas andmise allikas ja kasutada seda pidevalt hoolitsemiseks, mis iga teise lihtsalt tühjaks ammutaks. Hoolitsejad, olles põhjatud jõu- ja kindluseallikad, on esimesed, kes reageerivad – sageli katastroofide puhul – ning panustavad vabatahtlikult oma aega, energiat ja ressursse, et aidata neid, kelle elu on pahupidi pööranud tornaadod, üleujutused või teised looduse või inimese põhjustatud õnnetused. Olgu tegemist vigastatud põlve või tulekahjus maha põlenud koduga, Hoolitseja on kohe kohal sidemete, teki ja kaastundlikkusega.

      Hoolitsejad on loomu poolest toitjad. Paljusid neist võib leida köögist ning nad mitte ainult ei valmista maitsvaid ja toitvaid sööke, vaid kindlustavad, et söögiajad on ka emotsionaalselt toitvad. Teiste toitmine on paljude selle arhetüübi esindajate põhiline tegevus. Võimalik, et Hoolitsejal on tallel perekonna lemmikretseptid, mille järgi valmistasid toitu juba ta ema ja vanaema.

      Mitte ainult naised, vaid ka Hoolitseja arhetüübiga mehed sukelduvad rõõmuga täitma lapsevanema rolli – kui neist saab lapsevanem sellel eluetapil, mil nad on valmis andma. Ehkki teiste eest hoolitsemine on Hoolitsejatele loomupärane, vajavad nad ikkagi küpsemisaega, et olla võimelised andma ilma vastumeelsuseta. Kui neid sunnitakse Hoolitseja rolli enne, kui nad on oma arengus sinnani jõudnud, võivad nad leida end ebamugavast olukorrast ja eitada oma loomust.

      Ent suuremalt jaolt annavad Hoolitsejad ilma pikemalt järele mõtlemata. Nad ei saa sinna midagi parata. Neil jätkub lahkust ja teistega arvestamist. Hoolitseja ei mõtle kaks korda ning korjab poes üles kellegi kotist kukkunud apelsinid või aitab ema, kes mässab kottide ja rabeleva jõnglasega. Hoolitseja arhetüübita inimesed võivad märgata, et keegi vajab abi, ent nad ei paku seda, kui see on neile ebamugav, või kahtlevad, tundes end võõra inimesega suheldes ebamugavalt.

      Tähtis СКАЧАТЬ