Название: Jõemaja. Swifti jõeorg, 8. raamat
Автор: Carla Neggers
Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU
Жанр: Контркультура
isbn: 9789916112427
isbn:
Ta vaatas üle vaikse tee metsa poole, mis tõusis järsult Samblamäe tippu. Puud olid lopsakas lehestikus ja igihaljaste puude okkad olid sinise suvetaeva all liikumatud. Teismelistena olid Mark ja Gabe mõlemad tõotanud Knights Bridge’ist minema saada ja mitte iial enam tagasi tulla. Nad olid olnud ambitsioonikad ja motiveeritud, otsusekindlad mitte kordama oma isa vigu, kes triivis läbi elu, unistades ja nurisedes, mis oleks võinud olla. Marki tõotus mitte iial enam tagasi tulla polnud pidanud. Pärast mõnd aastat Bostonis oli ta kolinud tagasi oma kodulinna, alustanud edukat äri arhitektina ja abiellunud Jessica Frostiga, kes polnud kordagi kusagil mujal elanud.
Gabe polnud kunagi Knights Bridge’i tagasi tulnud, et siin elada.
Ka Felicity polnud oodanud, et ta tuleb tagasi, aga ta polnud kunagi andnud ka mingit tõotust vastupidises. Tema kodulinn oli väike ja sissetallatud teest veidi eemal, alatiseks muudetud Quabbini laiuva paisjärve rajamisega eelmise sajandi algul. Felicity enda perekond oli ümber asustatud Prescottist, kõige väiksemast neljast linnast, mis olid ajaloole kaotatud nüüd üleujutatud Swifti jõeorus. Nad olid olnud pankurid, arveametnikud ja raamatupidajad, mitte kunagi talunikud ja vabrikutöölised. Felicity pidi olema esimene MacGregorist üritustekorraldaja … ja nüüd tuli tal planeerida pidu Gabe Flanagani jaoks.
Mark jooksis peahoonest välja ja jõudis talle järele, enne kui ta sai keerata teele, mis viis ta maja poole. Mark oli pruunide juuste, siniste silmadega ja vilajas, rõivastatud polosärki ja khakipükstesse. Tal ja ta nooremal vennal oli teineteisega tugev sarnasus, kuid Gabe’i silmad olid sügavamad meresinised ja kehaehitus loomupäraselt lihaselisem.
„Hei, Felicity,“ ütles Mark. „Ma jõudsin kohtumistelt Worcesteris just tagasi. Kas Kylie rääkis sulle Gabe’ist?“
„Jah, ta rääkis.“
„Suurepärane. Loodan, et see ei ole probleem.“
„Ei mingit probleemi. Andis ta sulle eelarve?“
„Mina kulutaksin nii palju kui tarvis, et pidu tore tuleks, ja ulataksin talle arve. Sa tunned oma tööd.“
„Saab tehtud.“ Felicity kõhkles, aga otsustas siiski teda näriva küsimuse esitada. „Kas Gabe teab, et ma ostsin selle jõeäärse maja?“
„Ma võisin mainida. Ta teab, et ma müüsin selle ära.“
Mitte just päris sama, kuid Felicity ei hakanud seda teemat jätkama. Ta viipas tee poole. „Pean minema hakkama.“
„Tulid sa jalgsi? Vajad küüti? Ma võin su ära visata.“
„Täna on jalutamiseks suurepärane päev.“
Mark ei paistnud veendunud olevat, ent jättis lihtsalt nägemiseni ja läks oma kontorisse tagasi.
Felicity tõi kuuldavale ohke ja läks üle parkimisplatsi tee poole. Ta oli teadnud, et Gabe’i nimi kerkib esile, kui ta nüüd Knights Bridge’is elab, ja ta ootas, et võib mingis punktis temaga kokku sattuda. Gabe oli eelmises septembris olnud Marki ja Jessi pulmas. Felicity oli ka kutsutud, aga ta oli olnud tol nädalalõpul teel suurele konverentsile, tema viimasele enne lahkumisavalduse andmist. Ta kahtles, kas ta oleks isegi ilma selle põhjuseta läinud. Ta polnud tahtnud riskida, et mistahes lahendamata, ammu mahamaetud emotsioonid pinnale kerkiksid. Marki laulatus poleks olnud õige aeg ega koht tema ja Gabe’i jällenägemise jaoks.
Ettevõtluslaager polnud samuti õige aeg ega koht, aga siin polnud midagi parata.
Felicity jõudis kitsasse jõekääru ning ületas punaseks värvitud ja katusega kaetud silla, mille silt märkis, et see oli ehitatud aastal 1845. Ta astus sillalt ühesuunalisele sillutatud teele, mis lookles esialgu läbi avatud aasade ja seejärel jõe poole. See tuli silmusena jõeäärsele teele tagasi, kuid Felicity maja asus jõekäärus okaspuude, tammede, vahtrate ja kaskede vahel metsaga kaetud järsu jõekalda serval. Selle stiil oli kaasaegne, kuid maastikuga kokku sulanud, mis oli Mark Flanagani töö tunnus. Ta oli selle maja disaininud ja ehitanud kaks aastat tagasi maatükile, mille tema isapoolne vanaisa oli ostnud aastakümneid tagasi laagripaigaks. Mark oli siin lühikest aega elanud, kuid tema ja Jessica olid valinud linnas ühe vana maja taastamise.
Felicity keeras ära sõiduteelt, mis viis eemal asuvasse garaaži. Arvestades koha seost Flanaganidega, oli ta kaks korda mõtelnud, enne kui ta oli maja vaadanud. Siis oli ta rohkem kui kaks korda mõtelnud, enne kui oli teinud pakkumise.
Ja nüüd oli ta siin.
Ta oli üles kasvanud vaikses elamupiirkonnas keskkooli lähedal, kuid ta oli armastanud jalgrattal sõita välja piki jõge. Tema vanemad elasid ikka veel linnas, ent olid praegu oma sõpradel Virginias külas. Nad olid aasta tagasi pensionile jäänud. Isa oli olnud kohaliku panga direktor ja ema linnavalitsuse pearaamatupidaja. Nad olid oma tööd armastanud ja nüüd armastasid nad oma pensionipõlve. Felicity vanem vend – tema ainus vend – oli järgnenud nende isale pangandusse ja elas Amhersti lähedal koos oma naise, haigla administraatori, ja nende kahe väikese lapsega. Lapsed – poiss ja tüdruk – armastasid külastada oma tädi Felicityt ja pääseda tema varudekappi. Kleebised, paelad, õhupallid, vimplid, markerid, värvid, värvipliiatsid, igasuguses paksuses ja suuruses paberid. Laste taevas. Lõpuks pidi ta paika panema mõned reeglid, kui nad olid tema maja ükskord üleliia kaunistanud.
Tema vanemad polnud Gabe’i kunagi usaldanud. Mitte et nad seda otseselt välja oleksid öelnud. See polnud nende stiil, aga Felicity oli osav ridade vahelt lugema. „Motiveeritud, ambitsioonikas, mitte veel valmis rahunema.“ Need ja paljud samasugused kommentaarid olid olnud kood „hoia eemale“ jaoks.
Kui ta vaid oleks kuulanud.
Rahutu ja tujutuse äärel, läks Felicity eesuksest mööda ja suundus trepist üles tagaterrassile. Jõevaated, üle kivide voolava vee heli ja potentsiaal mitmesuguste aedade jaoks olid talle selle maja ostmise põhjuseks. Sellisteks päevadeks nagu täna oli see täiuslik. Selle ajalugu oli lihtsalt osa tehingust. Ta oli maja ostmisel kaalunud kõiki poolt- ja vastuargumente. Poolt oli palju. Mugavus, suurus, hind, kvaliteet, maastik, plaan, lähedus sõpradele ja perekonnale. Ainus tõsine tagasilöök: tema enda ajalugu selle valdusega.
Gabe.
Ta istus oma nelinurkse puitlaua äärde, mida varjutasid tamm, tsuuga ja valge mänd maja taga jõe kohal. Inimesed ütlesid tihti, et Knights Bridge’il on koha tunne, kus aeg on peatunud. Pärast oma kodulinna tagasikolimist tundis Felicity mõnikord, nagu oleks aeg tema jaoks tagasi läinud, aga ta lootis, et see läheb üle, kui ta lõpetab kujundamise ja teeb selle koha täielikult enda omaks. Gabe’i ootamatu ilmumine ettevõtluslaagrisse ei tulnud kasuks. Ta suudab olla siiski professionaal. Nad ei olnud enam teismelised. Nad ei olnud isegi sõbrad.
Täna oli kolmapäev ja ettevõtluslaager toimub laupäeval.
See saab tehtud ja lõpetatud kiiresti ning Gabe on läinud kuhu tahes, kuhu ta oma kübara neil päevil riputab.
Tundes end rahulikumana, kuulas Felicity lehtede sahinat kerges tuules, mis segas suvise õhtupooliku liikumatust. Kogu keskkooli jooksul olid tema ja Gabe jõekääru tema vanaisa laagripaika tulnud, et hiilida nende isiklikku ujumiskohta jõevõrendikus, mängida lõkke ääres kaarte, kohtuda sõpradega. Nad olid samas klassis, kuid oktoobris sündinud СКАЧАТЬ