Viie päeva pärast saadi süüdlased kätte. Lehed ei kirjutanud nendest peaaegu ainsatki rida, sest samal päeval rammisid terroristid New Yorgis pilvelõhkujaid. Kokku kaotas Pärnus elu kuuskümmend kaheksa inimest. Üle neljakümne jäi eluks ajaks sandiks. Mõne aastaga suri veel kakskümmend kuus, ühed füüsiliste tagajärgede kätte, teised lihtsalt oma muret viinaklaasi uputades. Eesti president Lennart Meri on jäänud ajalukku muheda mehena, aga Pärnu juhtumi mälestuskõnes vedas sisetunne teda alt. Lennart rääkis rahvale, et taolised maksupetturid ja võltsijad on oma huku ära teeninud, sellistel ei ole kohta meie peenes ühiskonnas.
Viinameeste kohtuprotsess oli üks suur vaidlustamine ja vastutuse eest kõrvale põiklemine. Sergei väitis, et müüs just nimelt metanooli ja tal polnud õrna aimugi, et Aleksandr hakkab sellega äritsema ehtsa viina pähe. Aleksandr aga ütles, et ostis ehtsat alkoholi, kontrollis kvaliteeti degusteerides ja nüüd on temast pettusega tehtud mürgitaja. Vaadid sisse vehkinud kutid ei öelnud sõnagi. Turustusjuht Aleksandr sai kaks ja pool aastat vangistust ja Sergei viis. Prokurör ei suutnud tõendada, et neil oli kavatsus kedagi tappa. Karistused mõistis kohus surma põhjustamise eest ettevaatamatuse tõttu ja varguste eest. Nõutud kaheksateist aastat ei läinud läbi isegi ringkonnakohtus.
Pärnu tragöödia lõpetas salaviina müügi ainult mõneks kuuks. Rahva mälu ei olnud kuigi pikk. Enamik saadaval olevast etikettideta märjukesest oli aga täitsa joodav. Pudelikaupmehed tulid keldrist välja ja elu läks edasi.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.