Pime mets. Cixin Liu
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Pime mets - Cixin Liu страница 4

Название: Pime mets

Автор: Cixin Liu

Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU

Жанр: Контркультура

Серия:

isbn: 9789916120620

isbn:

СКАЧАТЬ mõistetavad, kui välja arvata „vanaema“. Ma tean, et see on inimestevaheline veresugulus ning et tavaliselt tähendab see eakat naist. Tema tegelik staatus lähedase isikuna vajab aga täpsemat selgitust.

      „Isand, see pole oluline. Teil on tarvis teada vaid seda, et tal on lastega lähedane suhe. Tema on üks neist vähestest inimestest, keda lapsed usaldavad.“

      Saan aru.

      „Ma püüan teha lihtsalt. Vanaema pidi välja minema, jättis lapsed koju ning ütles neile, et uks on lukus ja seda ei tohi avada kellelegi peale tema. Teel kohtus vanaema hundiga, kes sõi ta ära, pani tema riided selga ja tegi end välimuselt temasarnaseks. Siis sammus ta maja juurde, läks ukse taha ja ütles lastele: „Ma olen teie vanaema. Ma olen tagasi. Tehke mulle uks lahti.“ Lapsed vaatasid läbi ukseprao, nägid midagi, mis nägi vanaema moodi välja, ja tegid ukse lahti, hunt aga tuli majja sisse ja sõi lapsed ära. Kas te saate sellest loost aru, isand?“

      Mitte kõige vähematki.

      „Siis arvasin ma vist õigesti.“

      Esiteks: hunt tahtis algusest peale majja pääseda ja lapsed ära süüa, eks?

      „Jah.“

      Ta alustas lastega kommunikatsiooni, eks?

      „Jah.“

      See ongi arusaamatu. Oma eesmärkide saavutamiseks poleks ta pidanud lastega suhtlema.

      „Miks?“

      Kas see pole ilmselge? Kui nende vahel oli kommunikatsioon, oleksid lapsed teadnud, et hunt tahab sisse pääseda ja nad ära süüa, ning nad poleks ust avanud.

      Evans oli natuke aega vaid. „Ma mõistan, isand. Ma mõistan.“

      Mida te mõistate? Kas mu jutt pole ilmselge?

      „Teie mõtted on välismaailmale täielikult avali. Te ei saa neid varjata.“

      Kuidas saab mõtteid varjata? Teie jutt on segane.

      „Ma mõtlen seda, et teie mõtted ja mälestused on välismaailmale nähtavad, just nagu avalikult välja pandud raamat või mõni film, mida näidatakse linnaväljakul, või läbipaistvas akvaariumis kala. Täiesti avatud. Üheainsa silmapilguga loetav. Ee, võib-olla mõned minu äsja mainitud elemendid on …“

      Ma saan neist kõigist aru. Kuid kas pole see kõik täiesti loomulik?

      Evans vaikis taas. „Et siis nii ongi … Isand, kui teie suhtlete näost näkku, vastab tõele kõik, mida te edastate. Teil on võimatu petta ja valetada, mistõttu keerukas strateegiline mõtlemine pole teil võimalik.“

      Me suudame suhelda pikkade vahemaade tagant, mitte üksnes näost näkku. Sõnad „petmine“ ja „valetamine“ olid veel ühed neist, mida meil on olnud raske mõista.

      „Milline on see ühiskond, kus mõtted on kõigile valla? Milline kultuur sellest sünnib? Milline poliitika? Ei mingit sepitsemist ega teesklemist.“

      Mida tähendab „sepitsemine“ ja „teesklemine“?

      Evans ei öelnud midagi.

      Inimeste kommunikatsioonielundid on pelgalt evolutsiooniline puudujääk, mida on tarvis kompenseerima seda, et teie ajud ei ole võimelised emiteerima piisavalt tugevaid mõttelaineid. See on üks teie bioloogilisi nõrkusi. Mõtete vahetu kuvamine on parem, efektiivsem kommunikatsioonivahend.

      „Puudus? Nõrkus? Ei, isand, te eksite. Seekord eksite te rängalt.“

      Kas tõesti? Las ma mõtlen selle üle. Kahju, et te mu mõtteid ei näe.

      Sedapuhku oli paus pikem. Kui möödas oli kakskümmend minutit ja teksti ei olnud juurde tulnud, kõndis Evans vöörist ahtrisse ja vaatas, kuidas kalaparv ookeanist välja hüppab, jättes endast veepinnale maha kaare, mis tähistaeva valguses hõbedaselt sädeles. Mitme aasta eest oli ta mõnda aega elanud kalapüügilaeval Lõuna-Hiina merel ja uurinud ülepüügi mõju ranniku elule. Kalurid kutsusid seda nähtust lohesõdalaste möödumiseks. Evansile paistsid nad nagu ookeani silmale projitseeritud tekst. Siis ilmus tekst tema enda silme ette.

      Teil on õigus. Neid dokumente uuesti uurides mõistan ma neid pisut paremini.

      „Isand, teil on veel pikk tee minna, enne kui te inimeste asju tõeliselt mõistma hakkate. Ma peaaegu pelgan, et te ei suudagi seda kunagi.“

      Need on tõesti keerulised. Praegu tean ma vaid seda, miks ma neist varem aru ei saanud. Teil on õigus.

      „Isand, teil on meid vaja.“

      Ma kardan teid.

      Vestlus lõppes. See oli Evansile viimane sõnum Trisolariselt. Ta seisis ahtris ja vaatas, kuidas Viimse Kohtupäeva lumivalge kere ööhämusse sulandus otsekui aeg, mis käest libiseb.

      1 Tõlkija märkus: xiăo tähendab „väikest“ või „noort“ ning seda kasutatakse perekonnanime ees laste poole pöördumisel või kiindumuse väljendamiseks.

1. osa Müüripiidlejad

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

/9j/4QAYRXhpZgAASUkqAAgAAAAAAAAAAAAAAP/sABFEdWNreQABAAQAAABkAAD/7gAOQWRvYmUA ZMAAAAAB/9sAhAABAQEBAQEBAQEBAQEBAQEBAQEBAQEBAQEBAQEBAQEBAQEBAQEBAQEBAQEBAgIC AgICAgICAgIDAwMDAwMDAwMDAQEBAQEBAQIBAQICAgECAgMDAwMDAwMDAwMDAwMDAwMDAwMDAwMD AwMDAwMDAwMDAwMDAwMDAwMDAwMDAwMDAwP/wAARCAV4A9ADAREAAhEBAxEB/8QA8QAAAAUFAQEA AAAAAAAAAAAABAUGBwgAAQIDCQoLAQABBAMBAQEAAAAAAAAAAAAFAgMEBgABBwgJChAAAQMDAwMC AwYDBQUGAAAfAQIDBBEFBgAhEjETB0EiURQIYXEyIxUJgZFCobHBJBbw0VIzCuHxYnJDF4I0JTVT cxiSssJjRCaidNJUtSd3OBkaZDaGtjdnKCkRAAEDAgQEBAMFBQYEAQcCFwEAAgMRBCExEgVBURMG YXEiB4EyFJGhQiMIscFSMxXw0eFiJAnxckMWNIKSorJTY3OzJRfCdNKTRHU2NxiDo1RkNVUmJ0UZ w4Rl/9oADAMBAAIRAxEAPwDwVP3q5w7wuSxJdLsWWl1tKuPHZKeopWpOmaCmKcWF0yG7Xi4Pz35L glPObtp4hKUpA23H/h1lABjlRbVpWRXKTFZZUsNBshKlo/Gaf1GoIA1gAqsWDqrwxFYmOPOJjyHF NtOEp34kDkRStFV1r0lYgSrjP94Elw8DQn20ND6bfZpbQAQVgRlbGrvdFSEszUtfLsKfUXVoHIJA IQnb8Sq7adWF1EX/AKncWVrQqW8lQqClJQab9a0IPTSHNqa4JPzGqpq5XMqHCY+VK6BJQCdz1qKe mtEAYpt5AwRmifdHVso+dkAuJ5cfZWqSQUkhNKnSw2rdQyTBIbmUvm40hq1x5D9xUhyW33G0FSCp JNQELAqeVRpyAhzCa0xUaRxe708lus5vKmHEoluEtuoVRQSOSA4CSKgEgAfy0/pFcwoU10Iqg1KN 7tjdwv7yX/1UNIaNVJQKFQG3t5Ab7aINiY7I4JiHeGQRkPa8n4Ivdwp9xBcavUlJRRNXAmgHrWid waemnXWgDmurgsG+RtY+Qsdw5JRsuXW0xYsaM8qW0g1dcIACvuqB01uWJrm6Wg СКАЧАТЬ