Знайти Атлантиду. Подорож у безодню. Ігор Курус
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Знайти Атлантиду. Подорож у безодню - Ігор Курус страница 15

СКАЧАТЬ і аж до Уральських гір була замальована білим кольором. Це зледеніння, яке сковувало більшу частину Європи у період, який нас цікавить! – показуючи на центральну Європу, промовив професор.

      – А таким колись було наше Чорне море! Точніше велике озеро… І тут, як бачите, льодовика не має, – звернув увагу студентів Іван Андрійович на блактину пляму, що розташувалася трохи південніше.

      – Вчені довели, що внаслідок зміни кліматичних умов у цей час почало танути ось це льодовикове покривало Землі, – професор знову тицьнув указкою на вибілену частину європейського континенту. – Вивільнення небаченої кількості води спричинило великі повені на Землі і, зокрема, в районі нинішнього Чорного моря! У грудні 1996 року геологи з Колумбійського університету Вільям Раян і Волтер Пітман заявили, що Чорне море утворилося внаслідок танення саме цього льодовика. За їхньою версією, танення льодовиків спричинило прорив Босфорського перешийка, внаслідок чого вода із Середземного моря линула в ось це озеро, – емоційно водив по ілюстрації указкою Іван Андрійович і знову звернув увагу на видовжену блакитну пляму.

      – Уявіть собі, тут в озері рівень води був нижчим від рівня тодішнього світового океану на 150 метрів! Босфорський водоспад скидав воду щонайменше 300 днів, поки рівень води в озері не зрівнявся з рівнем світового океану. Тому після закінчення повені опинилися затопленими 155000 км2 Чорноморського узбережжя на півночі і заході регіону, – зацитував переклад з газети «Нью-Йорк Таймс» Іван Андрійович, – а це величезний водяний простір аж до Кишинева, Кропивницького, Кременчука, Слов’янська і Луганська!..

      Студенти від такої новини аж роти повідкривали. Панувала така тиша, що на лекцію увійшла завідувачка кафедри, яка проходила коридором і подумала, що в аудиторії немає лекції.

      – Ой, вибачте, пане професоре, – вигукнула вона, коли увірвалася до аудиторії. – А що тут відбувається?

      – У нас заняття, пані професорко, – чемно відповів Іван Андрійович і запитав, – ми можемо продовжувати, чи ви, можливо, маєте якесь оголошення?

      – Ні, ні, – здивовано поправляючи окуляри, відповіла несподівана гостя, – продовжуйте…

      – На чому ми зупинилися? – запитав Іван Андрійович у розгублених студентів.

      – На потопі! – вигукнули усі разом.

      – Так, на потопі… Ану, згадаймо, як загинула Атлантида? – він звернувся до Нестора, який на початку лекції розповідав щось про Атлантиду.

      – Від потопу! – вигукнув той.

      – Так, від потопу, – повторив професор. – І ми знайшли потоп, факт якого довели вчені і який затопив величезні території, де, гіпотетично, могли жити люди. – Останню фразу професор Войцеховський проголосив урочисто і піднесено.

      – Лише уявіть собі, величезне цунамі, яке здійнялося від прориву води через Босфор заввишки в Київську телевежу і шириною в кілька сотень кілометрів обрушилася на землю тамтешніх людей! – в аудиторії запанувала СКАЧАТЬ