Знайти Атлантиду. Подорож у безодню. Ігор Курус
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Знайти Атлантиду. Подорож у безодню - Ігор Курус страница 13

СКАЧАТЬ Звідки вони могли дізнатися про Атлантиду там, де життя для них не існувало? Про Кариби й говорити нічого. Це зовсім далекі світи… В якийсь момент Юля подивилася на аудиторію. Усі студенти зачаровано слухали професора… Зрештою й вона відкинула усі зайві думки і знову занурилася в інформацію, яка лунала з уст Івана Андрійовича.

      Професор на якусь мить знову зробив коротку паузу.

      – З тогочасним світом, чи скажімо так, з їхнім уявленням про землю, ми розібралися. Принаймні, виключили з пошуку території, які були поза відомими нам древніми ойкуменами і території, які були відомі древнім цивілізаціям. Та продовжимо наші дослідження гіпотези у часовому вимірі…

      Після короткої паузи Іван Андрійович вивів на екран хронологічну лінійку розвитку цивілізацій. Це був графічний файл, на якому прямокутниками одна над одною зображувалися давні культури й держави, розміщені у хронологічному порядку. Знизу було зроблено поділки, які розбивали цю лінійку на тисячоліття і століття…

      – Поглянемо на періоди розвитку цивілізацій! До вашої уваги хронологічна табличка, – кивнув головою в бік екрана професор Войцеховський. – Як бачите, свій початок вона бере з V тисячоліття до нашої ери! На сьогодні вчені можуть лише здогадуватися, що відбувалося у цій частині планети десь за 5 тисяч років до нашої ери. Це якраз так званий доісторичний період древнього Єгипту, про що я вже казав, – Іван Андрійович тицьнув указкою на ліву частину зображення. – У третьому тисячолітті з’являються шумери, які залишили нам зразки клинопису та фрагменти матеріальної культури. Потім – Вавилон, Месопотомія, Стародавня Греція, яка створила більш-менш відому нам цивілізацію, далі Персія і Стародавній Рим… Це якщо пройтися по найвідоміших і найзначніших історичних культурах стародавнього світу, – уточнив Іван Андрійович. – Я свідомо не говорю про інші культури і цивілізації, які існували у тогочасному світі, – професор вказав на хронологічну таблицю, яка відображала появу і зникнення різних держав у часі, оскільки вони не могли створити такої потужної цивілізації як Атлантида. Ось дивіться, – звернув увагу студентів професор Войцеховський, – лише Єгипет існує 7 тисяч років!

      Знявши окуляри, Іван Андрійович оглянув аудиторію.

      – Нам сьогодні відомі єгипетські знахідки від ІV тисячоліття до нашої ери! – підняв угору вказівний палець Іван Андрійович. – До цього часу є лишень припущення!

      – Та погодьтеся, що у випадку, коли б Атлантида існувала за часів Єгипту в межах відомих їм територій, то єгиптяни напевно щось нашкребли б на стінах своїх храмів!

      Професор похитав головою і продовжив:

      – Але таких артефактів ми не маємо, крім згадки, про яку пише Платон! Якщо б Атлантида існувала в царстві Шумерів, то ми також дізналися б про це, як знаємо про версію Великого потопу і про подвиги Гільгамеша. Якщо б вона була в часи Стародавньої Греції, то хтось з грецьких героїв обов’язково туди поплив би, і ми б зараз читали якийсь міф про СКАЧАТЬ