Нічний молочник. Андрей Курков
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Нічний молочник - Андрей Курков страница 17

СКАЧАТЬ вийшла. Семен навіть заспокоїти себе дозволив. І переодягнувся у все чисте, хоча нікуди йти поки що не збирався.

      За вікном наливався свинцевим морозом ранній зимовий вечір. По краях шибки поблискували візерунки.

      Вероніці захотілося ще чарку коньяка і на додачу ковток свіжого морозяного повітря. Вона відчинила кватирку, зачекала, поки холод з вулиці не торкнувся її щік, і випила коньяк одним духом.

      15

      Київ. Куренівка. Пташиний ринок

      За неповну годину прогулянок Пташиним ринком Діма ледве дуба не врізав. Котячий товар був представлений лише кошенятами, до того ж переважно благородних і дорогих пород. Продавала одна бабуся двох дорослих сіамських кішок, але, вочевидь, почала вона їх продавати тоді, коли обидві теж були ще кошенятами. І обличчя, і руки старої були рясно поцяцьковані слідами котячих кігтів.

      Дімі більше сподобалася пара вгодованих папужок у красивій просторій клітці. Хвилин п’ять він стояв, спостерігаючи за розумними птахами. А потім повернувся до головного завдання. Пройшов уздовж трамвайної колії вже за огорожею ринку. Там, як йому повідомила стара з сіамками, бомжі за три гривні всяку приблудну сірість продають. Почувши слова «приблудна сірість», Діма миттєво уявив собі Мурика. Але того дня бомжів з дешевими котами за парканом ринку щось видно не було. І опинився врешті-решт остаточно промерзлий Діма знову перед жінкою у теплому сільському кожусі і грубих чоботях, біля ніг якої на асфальті в плетеному кошику під шматком пледу грілися сірі кошенята по дванадцять гривень за штуку.

      – Мені потрібен великий сірий, – зітхнувши, сказав Діма.

      – Наскільки великий? – поцікавилася добре утеплена жінка.

      Діма показав руками приблизний розмір Мурика. Потім пояснив, у чому його проблема. Про жінчине горе розповів, про світлину кота в рамці з траурним чорним кутиком.

      – Ой, у мене самої, коли Салфєточка під авто потрапила, мікроінфаркт був! – сплеснула руками жінка. – Вашій дружині з чоловіком пощастило! А мене мій три тижні підряд дурепою називав!

      Діма похвалу на свою адресу «з’їв» із задоволенням. Хотів для продовження діалогу посварити чоловіка продавчині кошенят, але вчасно спинився. Бо помітив, як в очах жінки сяйнула думка.

      – Є в мене один сірий кіт на приміті, нічий. Я його підгодовую, я ж на першому поверсі живу, – почала вона, привітно всміхаючись. – А вашого ж як звали?

      – У нього дві клички було. Для дружини – Мурик, а для мене – Мурло… Але головне, щоб на Мурика відгукувався.

      – Та вони за рибу з ковбасою на що завгодно відгукуватися будуть! Приїжджайте через тиждень. Я його одомашню і до нової клички привчу.

      – А скільки буде коштувати? – обережно спитав Діма.

      – Ну, скільки не шкода, плюс на ковбасу і взагалі на харч… Гривень з п’ятдесят…

      Діма кивнув. Узяв у жінки номер телефону, бо не пам’ятав, які там у нього зміни наступного тижня, і рушив жвавенькою ходою до кав’ярні-«розливайки», що її запримітив СКАЧАТЬ