Külm ahelik. Esimene raamat. Carla Neggers
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Külm ahelik. Esimene raamat - Carla Neggers страница 4

Название: Külm ahelik. Esimene raamat

Автор: Carla Neggers

Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU

Жанр: Контркультура

Серия:

isbn: 9789916110096

isbn:

СКАЧАТЬ poole. „Ma räägin tõsiselt,“ ütles ta. „Miks me kunagi kohtamas pole käinud?“

      Carine suutis naeratada. „Sest ma olen sind alati vihanud.“

      Mees naeratas talle. „Ei, sa ei ole.“

      Ja Carine kaotas kontrolli. Siis, sel hetkel, seal.

      Selleks ajaks kui osariigi ja kohalikud politseinikud sündmuspaigale jõudsid, oli jahionn maani maha põlenud ja laskjad olid läinud. Kui uskuda paljude seadusesilmade arvamust, oli Carine ilmselt komistanud salakaubavedajate otsa, keda politsei juba silmas pidas, aga ei suutnud tuvastada. Nad vedasid narkootikume, relvi ja inimesi Kanadasse ja sealt välja ning olid, vähima kahtluseta, väga ohtlikud.

      Kõik nõustusid, et tal oli tõepoolest vedanud, et teda ei tapetud.

      Isegi kui pildid, mis ta jahionnist teinud oli, olid põhjuseks, miks tulistajad ta sihikule võtsid, ei öelnud need pildid talle midagi. Ta printis need oma väikeses palkmajas välja, kuni tema ja ta militaarne trio politsei saabumist ootasid. Nad olid tulnud ja läinud, ning võtnud mälukaardi enda kätte. Väljatrükid olid tal endiselt alles. Roostes korstnaga jahipunker metsas. Tema pilgule paistis see täiesti süütu.

      Ty puhastas ja ravis haava tema laubal. Carine, teadlikuna oma reaktsioonist mehele, teades, et kuidagi oli kõik nende vahel muutunud, vältis tema pilku. Ta oli meest tundnud kogu igaviku. Ta oli alati Carine’ile närvidele käinud. Ta oli Carine’i puu otsast alla lükanud. Ta oli lõiganud läbi köie, mille otsas rippus Carine’i autorehvist tehtud kiik. Nüüd tekitas ta Carine’is kihelust. See pidi olema adrenaliin – mingisugune traumajärgne reaktsioon, otsustas naine.

      Hank ja Manny tegid tema ahju tule. Hank, nagu ta teada sai, oli just teatanud, et kandideerib musta hobusena esimest korda Massachusettsis senaatoriks. Ta oli endine õhujõudude päästekopteri juht, erumajor, kes oli sattunud üleriigilise tähelepanu alla oma viimasel missioonil aasta tagasi, kui ta päästis kalamehed, kelle paat oli ümber läinud.

      Nii kõigutamatu, kui ta ka metsas ei olnud, ei öelnud Hank praktiliselt sõnagi sellest hetkest, kui Antonia Winter oma õe majja saabus. See tõi Carine’i näole naeratuse. Tema õde oli Bostonis kiirabihaigla kirurg, aga ta oli tulnud Cold Ridge’i nende vanemate surma kolmekümnenda aastapäeva puhul. Ta oli paar tolli Carine’ist lühem, tema kollakaspruunid juuksed olid veidi heledamad, aga Gus ütles, et mõlemal tema vennatütrel olid nende ema sinised silmad.

      Antonia vaatas üle Ty töö Carine’i laubaga ja kuulutas selle rahuldavaks. Ty pööritas silmi. Antonia oli keskendunud, andekas ja kõva töörügaja, aga kui ta ka märkas Hanki reaktsiooni endale, ei reetnud ta seda kuidagi.

      Gus saabus mõne minuti pärast ja kihutas kõik õhujõudude tüübid välja ning põrnitses mornilt, kui North Carine’ile silma tegi ja lubas teda hiljem vaatama tulla. Antonial lubas Gus jääda.

      Nende onu oli viiekümnene, tema tumedad juuksed olid nüüd suuremalt jaolt hallid, aga ta oli sama rännuhimuline ja heas vormis kui alati. Peale töö rõivakaupmehena ja matkarühmade juhtimise White Mountainsis, korraldas ta ka mägironimise, talvise telkimise ja mägedest päästmise töötubasid. Tema eesmärk, Carine teadis seda, oli vähendada tõenäosust, et keegi peaks veel kunagi surema nii, nagu surid tema vend ja vennanaine. Aga inimesi hukkus ikka. Peaaegu igal aastal sai keegi mägedes surma.

      Ta tõi ahju jaoks rohkem puid ja käis peale, et Carine istuks tule lähedale ja jutustaks talle ning õele kõigest.

      Ta tegigi seda, välja arvatud see osa, kus Ty ütles, et tal on ilusad silmad.

      Gus tahtis, et Carine läheks koos temaga tagasi linna, aga Antonia pakkus, et jääb Carine’i juurde tema väikesesse palkmajja. Nende vend, šerif New Yorgis, helistas ja nõustus üldise hinnanguga, et tulistajad ei olnud mööda lasknud. Kui nad oleks tahtnud teda tappa, oleks ta surnud. „Püsi mõned päevad varjus, eks?“

      Kui Antonia ei kuulnud, küsis Carine Nate’ilt, mis too arvab, kui ta läheks Tyler Northiga kohtama.

      „Kas ta kutsus sind?“

      „Ei.“

      „Tänan jumalat väikeste teenete eest.“

      Järgmisel päeval juhtus selline asi, et Ty ja tema sõbrad pidid päästma üht Massachusettsi paarikest, kes jäi Cold Ridge’ile lõksu. Sterling ja Jodie Rancourt olid hiljuti ostnud maja ühe tibatillukese raskesti ligipääsetava tee juurde ja läksid oma esimesele matkale mäeharjale, nemad olid plaaninud selle lihtsa pärastlõunase ekskursioonina. Selle asemel pidid nad võitlema kõvema tuule, madalamate temperatuuride ja raskema maastikuga, kui olid oodanud. Ty, Hank ja Manny, kes olid ilmastikuoludeks valmis, aitasid neil pääseda allapoole puudepiiri, kus kohalike vabatahtlike päästemeeskond nad vastu võttis.

      Jodie Rancourt oli pahkluu välja väänanud ja nii tema kui ka tema abikaasa olid alajahtumise varases faasis, neil oli oht jääda ööks mäele. Arvestades nende olematut kogemust ja karme tingimusi, oleks nad võinud kergesti surra, kui kolm õhujõudude meest ei oleks õigel hetkel välja ilmunud.

      Sündmusterohke nädalavahetus White Mountainsis.

      Pärast seda kui Manny läks tagasi oma õhujõudude baasi ja Hank oma senati kampaaniat vedama, jäid Ty ja Carine üksi oma kõrvalisele teele Cold Ridge’i varjus.

      Gus tajus, mis oli juhtumas, ja astus läbi, et öelda Carine’ile, et ta on peast põrunud, kui teeb tegemist Tyler Northiga.

      Carine ei kuulanud.

      Tema onu hoiatus oli jäänud hiljaks. Kaugelt liiga hiljaks. Carine oli armunud.

      Tema ja Ty määrasid valentinipäeva oma pulmapäevaks.

      Nädal enne seda, kui nad pidid altari ette astuma, ilmus Ty tema onni ja ütles, et see jääb ära.

      Ta ei saanud seda teha.

      Lase Tyler North oma ellu.

      Kirjuta Tyler North välja.

      Nii kiiresti käiski.

      Üks

      Esimest korda mitme nädala jooksul ei veetnud Carine oma lõunatundi, mõeldes metskalkunite pildistamisele aasal tema palkonni lähedal Cold Ridge’il. Süües tuunikalavõileiba, mille ta oli endale samal hommikul valmistanud ja kaasa pakkinud, jalutas ta läbi Boston Public Gardeni. Iga penn oli ülioluline, et ta saaks endale lubada nii oma palkmajakest New Hampshire’is kui korterit linnas. Mitte et see oleks olnud uhke korter. Mitte et ta saaks veel kunagi elada oma majakeses.

      Viimased lehed, isegi Bostonis, olid värvi muutnud ja paljud olid juba maha langenud, tekitades päikeselisel pehmel novembrikuu pärastlõunal kiusatust. Carine mäletas tohutute lehehunnikute kokkuriisumist lapsena koos oma õe ja vennaga – ja Tyler Northiga – ja nendes kargamist, peitumist ja maadlemist.

      Ty oleks ta ükskord peaaegu lämmatanud. Kahjuks ei olnud ta taibanud sellest mõelda kui hoiatusest. Ty käitus lihtsalt nagu Ty, katsetas piire.

      Aga üheksa kuud, mis olid möödunud ajast, kui nende pulmad ära jäid, olid talle õpetanud, et ei tasu raisata oma aega, mõeldes endisele kihlatule ja sellele, kuidas asjad oleks võinud minna. Ta sööstis üle tiheda liiklusega Arlingtoni tänava ühte СКАЧАТЬ