Название: Як подолати кризу управління
Автор: Ицхак Адизес
Издательство: Ранок
Жанр: Управление, подбор персонала
isbn: 978-617-09-5394-0
isbn:
Порядок денний: рідко виходить за межі подолання останньої кризи чи розв’язання наявних або ж неминучих проблем.
Зібрання проводяться у форматі: спілкування сам на сам, найчастіше керівник просто наказує кожному з підлеглих.
Навчання: за принципом «Роби, як я».
Ставлення до систематичного підходу в управлінні: зневажливе; на його думку, це забирає забагато часу від «руху вперед визначеною колією».
Ставлення до конфлікту: будь-який конфлікт викликає в нього роздратування, оскільки це відволікає підлеглих від виконання роботи.
Ставлення до змін: чинить змінам опір, оскільки не має часу їх упроваджувати; сприймає їх лише тоді, коли вони одразу ж дають результати.
Зосередження уваги (інформація): на вузькоспеціалізованих, технічних відомостях. Знаннями не ділиться і водночас за браком часу не набуває нових.
Творчий підхід: розпорошується по всіх сферах діяльності організації.
Ставлення до інших керівників
Виняткових виконавців (Герой-одинак, В – , що так схожі на нього): цінує.
Виняткових адміністраторів (Бюрократ, – А –): не поважає.
Виняткових підприємців (Палій, – П –): уникає.
Виняткових об’єднувачів (Надпослідовник, – О): або не поважає, або просто не звертає на них уваги.
Сухостій, тобто людей, що не виконують жодної з функцій управління (–): відверто зневажає.
І. Людина не обов’язково буде виконавцем функції В увесь час. На роботі вона може являти собою функцію В у чистому вигляді, а, скажімо, у спорті поводитися цілковито по-іншому. Манера поведінки людини в одних умовах не обов’язково поширюватиметься на інші.
ІІ. Детальніше це питання розкрито тут: I. Adizes, Boards of Directors in the Performing Arts: A Managerial Analysis у журналі California Management Review, 15 (1972), № 2, 109–117.
ІІІ. Тему безпосереднього зв’язку технології та ухвалення рішень розкрито тут: Joan Woodward, Industrial Organization: Theory and Practice (New York: Oxford University Press, 1965), а також у працях представників соціотехнічного аналізу та організаційних розробок, Лоу Дейвіса і Джеймса Тейлора.
IV. Laurence J. Peter and Raymond Hull, The Peter Principle (New York: William Morrow, 1969), с. 23.
Розділ 3
– А –: БЮРОКРАТ
Адміністратор – це людина, яка слідкує за кожною деталлю. Йому притаманний високий рівень самоорганізації, він дбає про те, щоб усе було проконтрольовано та впроваджено як слід. Він має блискучу пам’ять (або ж користується електронними системами, через що покладатися на пам’ять йому не обов’язково). Його робота полягає в тому, щоб контролювати відповідність роботи системи первісному задуму. Оскільки до роботи він підходить дуже ретельно й не випускає з поля зору навіть найменші деталі, уся система, за якою функціонує організація, перебуває під його наглядом.
Успішне адміністрування – важлива річ для кожної організації. Неодмінну його складову становить систематизація та встановлення СКАЧАТЬ