Название: Сила забування
Автор: Кристин Лоберг
Издательство: Ранок
Жанр: Самосовершенствование
isbn: 9786170953902
isbn:
Гарною новиною, однак, є те, що дякуючи своїм людським якостям, ми можемо фактично отримати контроль над цією ділянкою і навчитися ефективніше обробляти вхідну інформацію, щоб відфільтровувати безлад та загострювати увагу на важливих речах. І я збираюсь допомогти вам зробити це саме за допомогою моїх шести навичок.
Технології значно спрощують наше життя. Ми можемо спілкуватися з людьми за наносекунди, використовуючи спритні девайси, які ми носимо в кишенях. Сьогодні ми також можемо проводити масштабні та всеосяжні дослідження, пустивши кінчики наших пальців на прогулянку просторами Інтернету, за допомогою таких пошукових систем, як-от Google. Але ця дивовижна доступність інформації породжує лінощі. Комп’ютери виконують роботу за нас, а іноді ще й думають за нас. Наші смартфони запам’ятовують телефонні номери за нас, то ж нам більше не треба пам’ятати їх. Калькулятори вирішують більшість арифметичних завдань, а мобільні застосунки доповідають, скільки чайових лишити в ресторані. Навіть мистецтво написання текстів від руки, в якому задіяні творчі частини мозку, поступається місцем клавіатурам.
Існує час та місце для всіх цих технологій, але разом з цим існує час та місце для старого доброго традиційного розв’язання задач. Дозволивши своєму мозку виконати всю роботу, ви отримаєте переваги, на які і не очікували. Для того щоб переконати вас у цьому, я вдамся до наступної аналогії. Скажімо, вам потрібно пройти серйозну операцію на серці. Якому хірургові ви надасте перевагу: тому, що тренувався робити операції на неживому комп’ютері, чи іншому, який здобував свій досвід на практичних заняттях з реальними пацієнтами? Припущу, що ви оберете хірурга з «реальним» досвідом. Вам потрібен той, кому вже доводилося використовувати свій мозок у різноманітних напрямках, щоб вирішити проблеми в операційній. Той, який упродовж довгого часу займається тим, що називається «поступове навчання за принципом від простого до складного». Цей термін застосовують у навчальних колах, щоб описати, як ми синтезуємо наш досвід, підтягуючи аспекти з одного досвіду до іншого з метою побудови власної бази даних для вирішення нових завдань, комбінуючи те, що ми вже знаємо, з тим, що ми вивчаємо на даний момент, або із задачею, яка постала перед нами.
Володіння «книжковим» досвідом чи використання технологій допомагають досягати результатів у повсякденному житті. Але людина, яка може зібрати інформацію з незліченних уроків, СКАЧАТЬ