Название: 21 спосіб мислити креативно
Автор: Майкл Микалко
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: О бизнесе популярно
isbn: 978-617-12-6662-9, 978-617-12-5120-5, 978-617-12-6661-2, 978-617-12-6660-5
isbn:
Коли ви шукаєте альтернативних варіантів, відбувається таке:
1. Одна з альтернативних ідей може виявитися розв’язанням вашого завдання.
2. Альтернативна ідея може допомогти переставити складові завдання і таким непрямим способом його розв’язати.
3. Альтернативна ідея може стати зручнішою відправною точкою, ніж початкова.
4. Одна з альтернатив може виявитися революційною ідеєю, яка не має нічого спільного з вашим завданням. Коли таке стається, тобто коли вдається зробити в чомусь прорив, то вам дух перехоплює, ніби ви підноситесь у височінь, у вас пересихає в роті, вам хочеться кричати від радості. Александр Ґрегем Белл досяг свого прориву, коли намагався створити слуховий апарат, а винайшов телефон. Рей Крок намагався розширити ринок збуту для своїх мультиміксерів, а розробив концепцію «швидкого харчування», яка змінила харчові звички цілої Америки.
5. Ви також можете виробити низку альтернатив, а тоді все ж таки повернутися до початкової ідеї. Компіляція великої кількості альтернативних ідей у жодному разі не заважає вам використовувати найочевидніший підхід, а робить його використання обґрунтованішим. Адже вибір робиться не тому, що він єдиний, а тому що він найліпший серед наявних.
Скільки, на вашу думку, ви можете дати відповідей на запитання: «Що таке половина тринадцяти?» Безперечно, напрошується відповідь – шість з половиною. І все ж таки перед тим як читати далі, спробуйте дати якнайбільше відповідей на це запитання.
Існує шість альтернатив: можна поділити навпіл цифру 13, і ви отримуєте 1 і 3 (1/3). Можна поділити кількість літер у слові «тринадцять» і вийде по п’ять літер. Якщо число 13 позначити римськими цифрами і поділити навпіл, до вийде 11 і 2 (ХІ/ІІ). Якщо ділити ХІІІ ще інакше, по горизонталі, то вийде дві вісімки (VIII/VIII).
Альтернативи провокують; вони змушують відмовлятися від шаблонного мислення. Після прочитання цього розділу ви опинитеся на незвіданих шляхах, прямуючи до дивовижних прозрінь та ідей – настільки ж неочікувних, як форель у вівсянці на сніданок.
СКАМПЕР[3] – це список питань, які спонукають до вироблення нових ідей. СКАЧАТЬ
3
СКАМПЕР (