Название: 21 спосіб мислити креативно
Автор: Майкл Микалко
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: О бизнесе популярно
isbn: 978-617-12-6662-9, 978-617-12-5120-5, 978-617-12-6661-2, 978-617-12-6660-5
isbn:
Зазвичай складання схем відбувається так: перед вами постало якесь завдання, ви складаєте схему своїх думок і вражень щодо його розв’язання. Проаналізуйте свою схему. Якщо після тривалого вивчення не виникає жодної ідеї, то вас це трохи турбуватиме. У такому разі відкладіть схему на кілька днів. Коли ви повернетеся до неї, то відчуєте, що вже зосередженіше обмірковуєте розв’язання завдання, і ось-ось має настати мить просвітлення. Після цього відбувається ще більша концентрація думки, і просвітлення переростає в повноцінну ідею. Хоча схеми можуть і повинні бути дуже індивідуальними, усі вони повинні містити п’ять найголовніших складових:
1. Організація. Схеми містять інформацію, організовану відповідно до вашого способу мислення. Вони демонструють хід ваших думок разом з усіма патернами та взаємозв’язками й володіють дивовижною здатністю надавати точну інформацію, незважаючи на недбалість свого виконання.
Можна зробити схему «бульбашок мислення» – дуже простих або дуже складних – це вже як у вас вийде. Можете їх малювати на великому аркуші паперу, на дошці, на будь-чому. Можете розташувати групи взаємопов’язаних рівнозначних ідей по горизонталі, використавши для їхнього з’єднання стрілки, або позначати різноманітні види відносин різним кольором. Візуальна гнучка природа схем виявляється надзвичайно корисною для того, щоб зобразити, проаналізувати й обміркувати навіть дуже складні завдання.
Потім таку схему вам буде легко розширити, тому маєте бути готовими до того, що перша схема заледве чи приведе до вироблення ідеї, яка відповідатиме всім вашим критеріям.
2. Ключові слова. Нехтуйте всіма словами та фразами, що не стосуються справи, зосереджуйтеся тільки на всьому суттєвому, а також на тих асоціаціях, які воно у вас викликає.
3. Асоціації. Встановлюйте зв’язки та співвідношення між нібито ізольованими та непов’язаними частинами інформації. Такі зв’язки відчиняють двері нових можливостей. Не вагайтесь, розвивайте будь-які асоціації, що вам подобаються, не переймаючись, чи інші їх розумітимуть.
Підприємець у пошуках нового продукту схематично зобразив свої різнопланові ідеї на папері. Схема нагадала йому про аналіз, який, своєю чергою, нагадав уже про психоаналіз, а психоаналіз – про Зиґмунда Фройда. Підприємець написав «Зиґмунд Фройд» і обвів написані слова лінією у формі бульбашки. Бульбашка нагадала йому про наволочку, а вже ця асоціація привела підприємця до нової ідеї.
Ідея. Він налагоджує виробництво наволочок з портретом Фройда й виходить СКАЧАТЬ