Безжальний менеджмент та ефективність людських ресурсів. Дэн Кеннеди
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Безжальний менеджмент та ефективність людських ресурсів - Дэн Кеннеди страница 10

СКАЧАТЬ попри те, що відомий як весела особистість, він може бути різким та неприємним, як Стів Джобс, а той може штовхнути когось, хто опинився разом із ним у ліфті. Безос – авторитарний керівник, він гостро реагує на те, що з його суворими стандартами не погоджуються. Розповідаючи щодо праці на нього, один із колишніх керівників згадав девіз компанії – «Зростай якомога швидше» і далі сказав: «Були крайні строки та марші смерті!» Відверто скажу вам: мої клієнти оточують себе людьми, які покладаються на власні сили, а не дітьми, яким треба поміняти пелюшки й дати соску та пляшечку з теплим молоком, примовляти над ними, співати їм колискові. Я згоден також із Маріссою Меєр, яка займає непопулярну позицію: працівники Yahoo! повинні працювати власне в Yahoo!, а не в кав’ярнях «Старбак», у парках чи вдома. Її точка зору збігається з точкою зору Безоса, він забороняє на зборах підготовлені вдома презентації у Power Point, натомість наполягає, аби співробітники висловлювали свої думки, обстоювали власні ідеї, щоб їх можна було перебити, посперечатися з ними – вони повинні стояти на власних ногах.

      Таке велике об’єднання, як Google, із високою рентабельністю та необмеженим доступом до грошей, не виробляючи жодних товарів, може приховувати багато порушень. Воно може дозволити собі найняти чотирьох службовців на роботу, яку міг би виконувати один. Зростання може замаскувати багато гріхів. Саме тоді, коли зростання досягає загального рівня, а прибуток є керівним наказом, виявляється багато безглуздя та шахрайства. За версією Баффета[14], не можна довідатися, хто, власне, голий, поки вода не спаде.

      Можливо, ваша компанія зовсім не схожа на Google, і навряд чи ви маєте доступ до океану грошей інвесторів. Вам, очевидно, доводиться щось робити, щось винаходити, щось постачати. Можливо, ви нічого не приховуєте від монополістів. Найімовірніше ви здобуваєте реальний прибуток постійно, день за днем, ловите вітер своїми вітрилами, аби принести достатньо для зростання і стати багатим – адже саме тому ви у бізнесі – ваші прибутки мусять бути суттєвими. Вони мусять покривати повторні вкладення та фінансове зростання, хиткий масив податків, випадкову травму або кризу. Ви, мабуть, не можете безтурботно кидати гроші на вітер. Отже, отримувати натхнення від Google чи якогось іншого «чарівного підприємства» щодо керування своїми робітниками, робочими місцями та своїми грошима – досить погана ідея.

      Настане день, запам’ятайте мої слова, коли якийсь верткий хлопець зі сталевим хребтом та сокирою у руках прийде до Google або компаній, які наслідують її культуру, і безжально змахне безконтрольно зібрані великі гроші, втрати та лінощі. Буде ретельно підраховане все. Висунуть вимоги доказів, що весело витрачене насправді давало прибуток.

      Отже, зрозумійте: ваша мета – не любов підлеглих, не створення найкрутішого робочого місця, визнаного мас-медіа найкращим, не перетворення у предмет заздрості своїх колег щодо того, який ви прогресивний. Останній пункт навіть щось підліткове, неначе персонаж Чеві ЧейзаСКАЧАТЬ



<p>14</p>

Воррен Баффет (Warren Buffet) – голова ради директорів та виконавчий директор компанії Berkshire Hathway, американський бізнесмен-мільярдер.