Название: Здорова, щаслива, сексуальна. Мудрість аюверди для сучасної жінки
Автор: Кэйти Силкокс
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Эротика, Секс
isbn: 9786171264533
isbn:
Ключові ідеї
• Аюрведа стверджує, що підтримуючи баланс трьох стовпів здоров’я, ми більшою мірою схильні до правильного вибору. Якщо ж рівновагу цих трьох складників порушено, ми ще дужче прагнемо дисгармонії.
• В аюрведі існує три стовпи здоров’я: їжа, сон і секс.
• Коли організм перебуває у стані рівноваги, в ньому відсутня ама, тобто не нагромаджуються токсини на емоційному та фізичному рівнях.
• Брахмачар’я – помірковане використання життєдайної сексуальної енергії.
Практичне завдання
Для того щоб урівноважити три стовпи здоров’я, вам насамперед треба відпустити «заклопотаність» із власного життя. Почніть писати щоденник і дайте відповіді на такі ось запитання: Що в житті я можу спростити? Які обов’язки важливі, а якими можна знехтувати? Де я кажу «так», коли насправді хочу відповісти «ні»? Як натхненно і по-новому реалізувати власний творчий потенціал та сексуальну енергію цього тижня? Розстеліть полотно і малюйте. Заходжуйтеся коло садівництва. Поніжтесь у ванній. Якщо перебуваєте у взаєминах, спробуйте зблизитися з партнером. Кожен із нас здатен посилити творчий запал та налаштуватися на чуттєвість і радість буття.
2. Чотири прекрасні життєві цілі
Існує щільний зв’язок між балансом трьох стовпів здоров’я, про які йшлося в першому розділі, та здатністю нашої душі процвітати й залишатися щасливою. Коли шлунок справно працює, сон міцний, а емоції й сексуальна енергія трансформуються належним чином, у нас з’являється більше енергії, щоб зануритись у власні захоплення й улюблені справи. В аюрведі ці найважливіші прагнення відомі як чотири життєві цілі.
Відповідно до Вед (священні тексти, на які спирається аюрведа), наша душа має перед собою чотири мети, або ж бажання, які називаються «пурушартхи» – тобто те, що створене для душі. Аюрведична традиція розглядає ці чотири основні спонукальні сили і дає змогу насолоджуватися й використовувати їх, не прив’язуючись надто сильно до жодної з них. Таким чином ми можемо мати насолоду, досягати успіху, ставити собі мету та здобувати матеріальні блага, а також шукати практики й наставників, щоб навчитися життя духовного, цілісного, вільного від усіляких забобонів і упереджень. На жаль, мій загальний огляд не може описати всю хитромудрість цих чотирьох спонук чи те, як їх утілити, проте, сподіваюся, ця інформація допоможе зрозуміти провідну роль, яку вони відіграють у нашому здоров’ї та щасті. (Дізнатися більше про ці славетні цілі і про те, як їх утілити, можна у книзі Рода Страйкера «Чотири бажання».)
Ціль СКАЧАТЬ