Juhuslik kohtumine. Teine raamat. Debbie Macomber
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Juhuslik kohtumine. Teine raamat - Debbie Macomber страница 1

СКАЧАТЬ

      Originaali tiitel:

      Debbie Macomber

      A Good Yarn

      2005

      Kõik selle raamatu kopeerimise ja igal moel levitamise õigused kuuluvad Harlequin Books S.A.-le. See raamat on välja antud kokkuleppel Harlequin Books S.A.-ga.

      Kaanekujundus koos fotodega pärineb Harlequin Books S.A.-lt ja kõik selle levitamise õigused on seadusega kaitstud.

      See teos on väljamõeldis. Selles esinevad nimed, tegelaskujud, paigad ja sündmused on kas autori kujutluse vili või väljamõeldis. Mis tahes sarnasus tegelike elus või surnud isikute, äriettevõtete, sündmuste või paikadega on täiesti juhuslik.

      Toimetanud Kaie Nõlvak

      Korrektor Inna Viires

      Copyright © 2005 by Debbie Macomber

      Trükiväljaanne © 2017 Kirjastus ERSEN

      Elektrooniline väljaanne (PDF) © 2018 Kirjastus ERSEN

      Elektrooniline väljaanne (ePub) © 2019 Kirjastus ERSEN

      Sellel raamatul olevad kaubamärgid kuuluvad firmale Harlequin Enterprises Limited või selle tütarfirmadele ja teised firmad kasutavad neid litsentsi alusel.

      Raamatu nr 11334

      ISBN (PDF) 978-9949-844-07-4

      ISBN (ePub) 978-9949-84-796-9

      Kirjastuse ERSEN kõiki e-raamatuid võite osta interneti-poest aadressil www.ersen.ee

      Armsad sõbrad!

      Kudumisel on olnud minu elus oluline roll sellest saadik, kui sain üheteistaastaseks. Ilmselt pärisin käsitööarmastuse oma vanaemalt, kes suri enne, kui jõudsin teda tundma õppida. Kuid minu vanemad nõod rääkisid temast lugusid. Ta oli istunud oma kiiktoolis ja heegeldanud uskumatu kiirusega, samal ajal sügavalt magades ja norsates. Ning jah, ma olen jäänud magama, kudumisvardad käes. Nii et näete siis, see kirg tuleb mul loomulikult (välja arvatud norskamise osa!).

      Minu kirjanikukarjäär jõudis uuele tasandile, kui ühendasin oma kaks kirge: lugude rääkimise ja kudumise. Esimene raamat Blossom Streeti sarjast – „Kauplus Blossom Streetil“– sai minu lugejatelt positiivse vastukaja. Nii positiivse, et mul soovitati sellele järg kirjutada. Toimetajale ja kirjastajale see mõte meeldis ning raamatust „Juhuslik kohtumine” („A Good Yarn”) sai minu esimene New York Timesi kõvakaaneline bestseller. Hämmastav asi on see, et ma ei kavatsenud kunagi Blossom Streeti raamatutest sarja kujundada, kuid tegelased on edasi elanud.

      Nende raamatute menukuse tulemusena juhtus kaks imelist sündmust. Esimene on see, et koos grupi innukate kudujate ja sõpradega avasin ma siinsamas Port Orchardis, Washingtonis (alias Cedar Cove) lõngapoe ning me panime sellele nimeks... A Good Yarn. Teiseks, tulenevalt minu armastusest kudumise vastu ja minu tööst mitmete heategevuslike kudumisorganisatsioonide juures, olen ühendanud jõud Knit For Kids programmiga, mis on osa World Visionist. Nad koguvad kootud esemeid lastele Põhja-Ameerikas ja kogu maailmas. Kui olete sellest huvitatud, vaadake lisa lehelt www.worldvision.org/knitforkids.

      Olen väga põnevil seda lugu taas maailma ette tuues. Ma tean, et hakkate nautima kohtumist Courtney, Elise’i ja Bethanne’i ning kõigi oma sõpradega Lydia lõngapoes.

      Nagu alati, ootan ma väga teilt tagasisidet. Te võite minuga ühendust võtta Facebooki või minu veebilehe kaudu, mille aadressiks on www.debbiemacomber.com. Võite mulle ka kirjutada aadressil P.O. Box 1458, Port Orchard, WA 98366.

      Aitäh teile jätkuva toetuse eest. Mõnusat lugemist – ja mõnusat kudumist!

      Palavate tervitustega

      Debbie Macomber

      Mary Coluccile, Warm Up America! fondi

      tegevjuhile,

      ja David Blumenthalile, Warm Up America!

      fondi presidendile.

      Aitäh teile mõlemale nii paljude elude

      paremaks muutmise eest.

      Peteri sokid Nancy Bushilt

      Materjal: lõng Bearfoot from Mountain Colors, toon „Moose Creek“ (60% supervilla, 25% mohääri ja 15% nailonit), 100 g/320 m, 1 tokk. 5 sukavarrast (2,5 mm) või suurust, mis annab tööproovi soovitatud mõõdud.

      Tööproov: 15 s ja 20 r = 5,8 cm/2 tolli labases koes enne vormimist.

      Valmismõõdud pärast vormimist: sääreosast kannalapi servani 21,5 cm; jalalabaosa pikkus kanna tagaosast kuni varbaotsteni 28,5 cm.

      Sääreosa

      Loo üles 65 s. Jaga neljale vardale. Ühenda, jälgi, et ei tekiks keerdu. Alusta mustriga: 1 pah, *3 par, 2 pah, korda *alates, lõpetades 3 par, 1 pah. Jätka sama mustriga veel 7 ringi. Koo üks ring pah. Korda neid 9 rida veel 2 korda. Jätka sooniku kudumist, kuni töö on 21,5 cm pikk.

      Kannalakk

      Koo 16 s par, pööra töö ringi. Üks s kudumata ära, 31 s pah. Need 32 s moodustavad kannalaka. Ülejäänud 33 s jäävad ootele. Järgmine rida: *1 s kudumata, 1 par, korda alates* lõpuni, pööra. 1 kudumata, koo kõik silmused pahempidi läbi. Korda neid kaht rida, kuni oled kudunud kokku 32 rida ja sul on kannalaka serval 16 kettsilmust. Koo viimase reana pahempidine rida.

      Kanna põhi

      Võta 1 s kudumata, 17 par, 2 par ük, 1 par, pööra. Võta 1 s kudumata, 5 pah, 2 pah kokku, 1 pah, pööra. *Võta 1 s kudumata, koo parempidi, kuni 1 s enne tühimikku, 2 par ük, 1 par, pööra. Võta 1 s kudumata, koo pahempidi, kuni 1 s enne tühimikku, 2 pah kokku, 1 pah, pööra. Korda alates *, kuni mõlemal pool jääb enne tühimikku 1 s. Võta 1 s kudumata, 16 par, 2 par ük, pööra. Võta 1 s kudumata, 16 pah, 2 pah kokku, pööra (18 s järel).

      Kannakiil

      Koo 18 kannasilmust. Korja kannalapi paremalt servalt samale vardale 16 s ja koo parempidi läbi. Uuel vardal koo jalaselja mustrit, nagu see ette tuleb. Korja üles ja koo läbi 16 s kannalaka pahemalt poolelt ning 9 s kannalt. Sul on esimesel vardal 25 s, jalaseljal 33 s (jagatuna kahele vardale) ja viimasel vardal 25 s = kokku 83 s.

      Alusta kiilukahandustega. Ringi algus on kanna keskel. Koo, kuni esimese varda lõpuni jääb 3 s, koo 2 par kokku, 1 par. Koo jalapealne mustrisse. Viimase varda alguses koo 1 par, 2 par ük, koo parempidi lõpuni. Koo üks ring parempidi, jalaseljal mustrit järgides. Jätka samal moel, kahandades igal teisel real esimese varda lõpus ja neljanda alguses ühe silmuse ning jalaseljal mustrit järgides, kuni tagaosa silmuseid on mõlemale vardale jäänud 16 ja kokku on silmuseid 65.

      Jätka kahandusteta, kuni pöiaosa pikkus on 7,6 cm lühem soovitud lõpp-pikkusest.

      Sokiots

      Koo 3 ringi parempidi.

СКАЧАТЬ