Оденься для успеха. Искусство выглядеть стильно. Рейчел Рой
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Оденься для успеха. Искусство выглядеть стильно - Рейчел Рой страница 6

СКАЧАТЬ який треба було з’їдати в найсуворішій тиші, бо пусте базікання, як вважала Йозефіна, стає на перешкоді доброму травленню. Після їжі – усна англійська та вправи з письма із іншою вчителькою. На цьому добігав кінця їхній довгий день.

      Лише після того, як мати розплітала обом волосся, перш ніж відправити дівчаток спати, їм дозволялося провести дорогоцінні півгодини так, як забажається. Лізель завжди обирала читання, а її сестра гладила довгі сатинові стрічки усіх кольорів, які збирала та прив’язувала до своєї мандоліни. Якимсь чином, невідомо де, Лені знаходила час, щоб навчатися гри на цьому італійському інструменті. Вона вважала це дуже «романтичним» і, щоб зробити гру цікавішою, перенесла свою колекцію стрічок на гриф мандоліни. І саме тому, що у якійсь книжці побачила малюнок мандрівного циганського хлопчика-музики і негайно забажала теж грати на мандоліні, прикрашеній стрічками.

      У 1912 РОЦІ, НА ВЕЛИКДЕНЬ, тант Валлі принесла Лені таємний подарунок – маленький червоний щоденничок ручної роботи із золотим тисненням, привезений з Марокко. Ця річ одразу ж підкорила дівчинку своєю елегантністю.

      – Тут ти можеш робити записи про свої почуття,– прошепотіла тітка їй на вухо.– Ти вже достатньо доросла, щоб їх мати. Пам’ятай: це завжди добре – мати таємного друга, якому можеш довіритися.

      Упродовж наступних років Лені виливатиме своє серце у численних записничках багатьох кольорів, але саме цей, перший, що отримав від неї прізвисько «Червоник», залишатиметься її улюбленим. Часом вона писала грубуватим берлінським сленгом, унікальним за своєю сардонічністю та легковажністю з домішками вуличного шику, що так відрізнявся від аристократичної «високої німецької», якою розмовляли вдома, і якби хтось з домашніх прочитав ті записи, у них негайно виникло б питання: де вона встигла підхопити цю вульгарну вуличну мову? Однак треба сказати, що різкий тон цього сленгу був не в змозі позбавити те, про що вона писала, присмаку романтики, який супроводжував геть усе її життя. Можна навіть твердо сказати, що саме тепер, коли їй виповнилося десять із половиною років, народилася її найголовніша звичка.

      Коли у квітні того ж року загинув «Титанік», це не викликало у Лені надто сильних емоцій, тож не виникло у неї і потреби занотувати щось відносно цієї жахливої трагедії. Але за два місяці по тому, під час літнього відпочинку, у її житті трапилося дещо таке, що змусило її довірити свої почуття мовчазному другу, оправленому в червоний сап’ян:

      8 червня 1912 року

      Любий мій Червонику! Учора був такий чудовий день! Ми ходили на екскурсію до Саатвінкену із Х. Шульцом. Я сиділа у нього на колінах. Любий щоденнику, ти просто не можеш уявити, як це було приємно.

      Тисячі поцілунків твоя Лені.

      Одним з найулюбленіших місць, де взимку збиралася молодь, була величезна берлінська ковзанка. Вона славилася незвичайними гірляндами вогників, що мерехтіли, та духовим оркестром, який грав СКАЧАТЬ