Гойдалка. Володимир Єшкілєв
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Гойдалка - Володимир Єшкілєв страница 29

Название: Гойдалка

Автор: Володимир Єшкілєв

Издательство: Фолио

Жанр: Боевая фантастика

Серия: Фаренго

isbn: 978-966-03-8085-1

isbn:

СКАЧАТЬ вибухами наднових зірок. Гарячий газ втратив однорідність, в його згущеннях спалахнули ядерні вогники, зародились нові світила. Зірка-мандрівниця прибула до цього Розплідника за доби перетворення туманності на юне зоряне гроно. Серед місцевого «молодняка» Матір Зірок виглядала ледь жевріючою галактичною прапрабабцею. Якби на планетах Пратари існувало розвинене життя, воно загинуло б під жорстким випромінюванням, що линуло від молодих сонць.

      Тарасваті кілька хвилин насолоджувалась незвичною зоряною панорамою, а відтак поцікавилась, коли планується вивести зі сну рептилоїдів.

      Супремус доповів їй, що процес дегібернації вже розпочався, і за якихось чотири години представники Ґ’орми зможуть приступити до виконання своїх обов’язків.

      – Рівень випромінювання втричі вищий, ніж ми очікували, – почула Преподобна голос Зорана. – Можуть бути проблеми з позитронікою.

      – Хіба в нас немає екранів?

      – Екрани в нас є, – погодився командор. – Їх ми змонтуємо на поверхні планети. Але до неї ще треба дістатись. Всю ту армаду, яку планується десантувати на «вісімнадцяту-двісті шістнадцяту», ми нашими екранами не захистимо.

      – Тоді треба виготовити додаткові, – Тарасваті уважно подивилась на першого офіцера борту. – Може, проблема не лише в радіації?

      – Мене непокоїть інформація ґ’ормітів про те, що біля гнізда ґиргів у системі Довіль-Еп вони натрапили на ворожу засідку, – визнав Зоран.

      – І як це пов’язано з випромінюванням?

      – Той старий зонд, який постачає нам інформацію про систему Пратари, працює понад три століття. Я не розумію, як він так довго витримує таку скажену радіацію.

      – Є дані про його конструкцію? Може, він забезпечений відповідним захистом?

      – Я вивчив всі дані про нього. Захист там стандартний. Його екрани не витримали б трьохсот років. Тридцять років, ну півстоліття – так, але ж не триста. Це за межами можливого для технологій доби Відновлення. Супремус зі мною погодився.

      – Тобто зонд може знаходитись під чужим контролем. Якщо так, то ворог більше двох століть підтримує його працездатність і може ним маніпулювати. Навіщо?

      – Щоб нас заспокоїти, впевнити, що ситуація під контролем. А коли ми підійдемо до Пратари, вони нас атакують. В нас немає таких засобів, як на тому ґ’ормітському зорельоті, що знищив гніздо. У нас немає ані «обнулюючої дуги», ані тунельних анігіляторів. Проти високотехнологічної зброї ми практично беззахисні. Я вважаю, Преподобна, що нам загрожує реальна небезпека. Мій висновок: необхідно здійснити розвідку.

      – Це вам вирішувати, адже ви – перший офіцер борту.

      – А ви фактично керуєте експедицією.

      – Я координую.

      – Преподобна, давайте без оцих… – Зоран поморщився. – Першого офіцера борту ви лише ставите перед фактами. Як я можу приймати рішення, коли не знаю ані того, наскільки присутність на борту Шерми захищає лінкор від ворога, ані того, коли до Пратари прибуде зорельот ґ’ормітів із тими слизнями.

СКАЧАТЬ