Мрії здійснюються! Як перетворити життя на казку. Барбара Шер
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Мрії здійснюються! Як перетворити життя на казку - Барбара Шер страница 7

Название: Мрії здійснюються! Як перетворити життя на казку

Автор: Барбара Шер

Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»

Жанр: Личностный рост

Серия:

isbn: 978-617-12-5133-5, 978-617-12-5576-0, 978-617-12-5574-6, 978-617-12-5575-3

isbn:

СКАЧАТЬ так само як і я, зрозумієте, що у вас є власне джерело енергії. Ви теж розробили способи, які спонукають вас діяти й завершувати справи.

      Ви можете скористатися тими ж способами й побудувати життя своєї мрії.

      Зауважте: я кажу про покращення вашого життя, а не вашої особистості. Удосконалювати власну сутність вам, можливо, зовсім не потрібно. Я досі є собою – такою, як була завжди, за винятком одного – мій настрій значно поліпшився. Не тому, що я намагаюся бути оптимісткою (мені це погано вдається), а тому що ніщо так не сприяє доброму гумору, як добре життя.

      Я хочу, щоб ви забули все, що засвоїли про мотиви промислових магнатів, відомих спортсменів, знаменитостей із інших галузей. Натомість я хочу, щоб ви почали зі спроб побудувати життя, що пасуватиме вам справжнім – не тим, ким, на чиюсь думку, ви повинні бути. Повірте, із вами все гаразд.

      Щось не гаразд із поглядами, які вам навіяли.

      Більшість експертів із самовдосконалення щиро вірить, що вони знають відповідь. І тренер, який сповідує жорсткі методи й гаркає на вас, адже ви – «найнижча форма життя на планеті», і м’який, утішливий гуру, який закликає вас наповнити розум лише найцілющішими думками, щиро вірять у те, що їхні методи допоможуть усім. Справді, такі методи можуть на якийсь час декому стати в пригоді, та вони не допоможуть безлічі людей, бо їх розробили експерти, які не взяли до відома найголовніше – хто ми є.

      Розумієте, єдиного, «правильного» методу, який би мотивував людей до змін, не існує.

      Я пригадую сцену з кінофільму «Офіцер і джентльмен»[11], у якій Луїс Ґоссет-молодший[12] оголошує шерензі новобранців, що половина з них, за його розрахунками, не витримає випробувань. Насправді він має намір докласти всіх зусиль, аби змусити їх зламатися, бо лише ті, які залишаться, заслуговують стати пілотами морської авіації. Коли я дивилася фільм, я думала: «Єдиними новачками, яким удасться витримати цю систему тренувань, будуть ті, котрі мають талант не реагувати на образи». Можливо, так і має бути у збройних силах. Я не вдаватиму спеціаліста з військової підготовки. Та в цивільному світі я маю до такої методики великі претензії.

      У нашій культурі здатність витримувати покарання почасти ототожнюють із досконалістю. Ми вважаємо, що той, хто не випробовує на міцність свою силу духу, не заслуговує бути переможцем. Для людей із непростим характером (на кшталт персонажа Річарда Ґіра[13]), які вже отримали від життя суворі уроки, ця філософія справді може стати рятівною. А як щодо решти? Чимало людей з іншими талантами не вартують нічого, якщо головним критерієм їхньої цінності є витривалість. Цікаво, скільки довкола обдарованих людей, які вважають, що їм не вистачає для успіху важливої складової, бо вони отримали гіркий досвід муштри в університеті, не витримали занять у спортзалі чи інших стандартних випробувань на стійкість, що мають на меті змінити людину?

СКАЧАТЬ



<p>11</p>

«Офіцер і джентльмен» – американська мелодрама (1982); головному герою, який вступає до військового училища, доводиться пройти справжнє пекло армійської муштри.

<p>12</p>

Луїс Ґоссет-молодший (нар. 1936 р.) – американський актор, виконавець ролі інструктора Фоулі; здобув премію «Оскар» за кращу чоловічу роль другого плану.

<p>13</p>

Річард Ґір – американський актор, виконавець ролі Зака Мейо, головного героя картини.