Отроки княжича Юрія. Петро Лущик
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Отроки княжича Юрія - Петро Лущик страница 2

Название: Отроки княжича Юрія

Автор: Петро Лущик

Издательство: Фолио

Жанр: Историческая литература

Серия:

isbn: 978-966-03-7970-1

isbn:

СКАЧАТЬ самостійно приймати рішення – і популярні, і не дуже, бувало не завдаючи собі клопоту радитися з братами. Коли він був лише одним з князів, цієї проблеми не існувало – все вирішувалося на снемі, який вряди-годи скликав хтось з князів. Коли ж він став верховним князем, питати думки інших не став, та й часу на з’ясування іноді просто не залишалося. Якщо ж Мстислав, а особливо Володимир все ж відмовлялися підтримувати його починання, на допомогу приходив беклярбек Ногай, відмовити якому не посмів ніхто. Правда, Ногай спішив на допомогу лише тоді, коли це самому йому було вигідно, як от з походом на Польщу. Невідомо як відреагує сумнівний претендент на монгольський трон на рішення Лева воювати з Ласло.

      Лев Данилович кинув погляд на лист, недавно отриманий від наджупана [4] Берега, у якому той повідомляє, що папський легат Філіп, що прибув з Риму із сподіванням остаточно перетворити угорських половців у правдивих християн, так завзято узявся за роботу, що все закінчилося накладення інтердикту [5] на короля і все Угорське королівство. Правда, зовсім скоро заборону було знято, але Ласло натяк зрозумів. І не один тільки Ласло. Барони змусили короля – наполовину половця, видати укази проти половців, тим самим позбавивши його основної опори. Із ще недавно великої держави у вісімнадцятирічного короля залишився один лише титул.

      Лев прочитав потрібний рядок: «Ласло, з ласки Божої король Угорщини, Далмації, Хорватії, Богемії, Сербії, Галичини, Володимирії, Половців, Болгарії». У цьому титулі найбільше галицького князя обурювали три пункти: те, що цей малолітка невідомо з якого дива приєднав до своїх володінь галицьку й волинську землі. А інше, чого не міг пробачити Ласло Лев, був сам королівський титул. І це при тому, що сам Лев, син короля Данила, так і не посмів назвати себе королем. Він не знав, як відреагує на це хан.

      Галицький князь зауважив, що відхиляються поли намету. Він сидів за легким похідним столом. На столі – звична у походах нехитра вечеря. Готові до чергового розносу князі спершу навіть остовпіли від такого. А Лев, неначе бажаючи посилити ефект, жестом запросив до столу.

      – Як твій син, брате? – запитав Лев Мстислава.

      – Поки що без змін, – відповів той.

      Дванадцятирічний син Мстислава Данило напросився у цей свій перший похід, і батько не став йому заперечувати, пригадавши, що і його самого почали брати на війну у такому ж віці. Взяти участь у битві малому Данилові не довелося, зате при переправі через замерзлий Сян лід під конем княжича проломився. Пробовтатися у холодній воді хлопцю довго не довелося, його одразу ж витягли, відігріли, але ось уже третій день тіло Данила горіло.

      – Дасть Бог, видужає! – заспокоїв Лев.

      Він помовчав, зібравши в долоню посивілу бороду. Брати чемно чекали.

      – Гадаю, нам пора порозумітися, – врешті озвався він.

      – Давно пора, – вихопилося у Володимира.

      Мстислав лише кивнув СКАЧАТЬ



<p>4</p>

Землі на Закарпатті ділилися на жупи, на чолі яких князі ставили своїх людей – наджупанів.

<p>5</p>

У римо-католицькій церкві тимчасова заборона усіх церковних діянь.