Название: Лютеція
Автор: Юрій Винничук
Издательство: Фолио
Жанр: Современная зарубежная литература
isbn: 978-966-03-7922-0
isbn:
– Альо! Якого дідька!
– Сервус, Юрцю! – чую натомість цілком спокійний дружній голос Ромка. – Вибач, що я потривожив твій сон, але тут така справа…
– У сраці я мав твої справи! Якого лисого дзвониш мені в… в… – тут я хапаю годинника й починаю звіріти: п’ята година ранку! – Якого милого дзвонити мені о п’ятій ранку?! Я писав до другої! Я невиспаний!
Але Ромко незворушний, як письмовий стіл.
– Юрцю, не злися, увійди в мою ситуацію. Нині приїжджає та дівчина, пам’ятаєш, про яку я тобі розповідав, що я з нею зазнайомився в Чернівцях. А я не можу її зустріти… я не можу її зустріти, бо до мене приїхала Вірка. Розумієш? І зараз вона в мене, а я вибіг на вулицю, щоб зателефонувати. А вона спить. Я ж не кину її й не побіжу на вокзал. Виручай!
– Ти хочеш, аби я зустрів ту твою…
Є люди, яких можна намовити до всього, яких можна намовити до чогось і ті, яких неможливо намовити ні до чого. Я, вочевидь, належав до перших, але ще вагався.
– Я знав, що ти не підведеш, – торохтів Ромко. – Записуй… потяг номер… вагон…
– Чекай, я ще не погодився!
– Вона блондинка, довге волосся, личко кругленьке й вуста пелюсточками… Складені так, ніби вона хотіла сказати «О», але передумала. Розумієш? «О». Та ти її відразу впізнаєш, бо вона там на весь перон буде найвродливіша.
– Я не сказав, що…
– І не забудь їй повідомити, що я мусив поїхати до Києва, а приїду завтра…
– То я мушу з нею цілий день валандатися?
– Ти справжній друг.
– А де вона переночує?
– Та в тебе ж, не в мене. Покажеш їй місто, Личаківський цвинтар, архітектуру. Вона таке любить. Можеш і в оперу завести. Вона, знаєш, інтелектуалка.
– Чекай-чекай… ти мені про ночівлю поясни.
– Та все нормально. Вона дівчина з принципами. Я з нею не цюпцявся, якщо це тебе цікавить. І тобі не вдасться за один день її в цьому переконати. Так що я спокійний.
– Я не збирався приймати гостей. У мене не прибрано. У мене в хаті чортзна-що, усе догори ногами. Книжки по підлозі, рукописи на підвіконні.
– Прекрасно. Це якраз те, що треба. Вона любить талановитих людей. Я, між іншим, казав, що я художник, то ти не підведи.
– Ти – художник?
Я остаточно збаранів, бо Ромко не був навіть малярем. Він був фарцівником – купував у поляків джинси і перепродував. Зрештою, як і я.
– Цікаво, а що коли вона захоче ознайомитися з твоїми картинами?
– Не переживай. Я про це вже подумав. Позичу в Дема.
Дем був справжнім художником, але бухарем. За пляшку міг позичити не лише свої малюнки, а й чергову коханку.
Дзвінок від Ромка мене вивів з рівноваги, СКАЧАТЬ