Suurelt mõtlemise maagia. David Schwartz
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Suurelt mõtlemise maagia - David Schwartz страница 3

Название: Suurelt mõtlemise maagia

Автор: David Schwartz

Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU

Жанр: Самосовершенствование

Серия:

isbn: 9789949561520

isbn:

СКАЧАТЬ TÄHENDAB PALJU SUUREPÄRASEID, positiivseid asju. Edu tähendab isiklikku hüvangut: ilus kodu, puhkused, reisimine, uued asjad, majanduslik kindlus, oma lastele parimate võimaluste pakkumine. Edu tähendab, et teid imetletakse, see tähendab juhtimist, see tähendab, et nii töö- kui ka sotsiaalses elus vaatavad inimesed teile alt üles. Edu tähendab vabadust: vabadust muredest, hirmudest, masendatusest ja ebaõnnestumisest. Edu tähendab eneseaustust, elus pidevalt rohkem tõelise õnne ja rahulduse leidmist, võimet anda pidevalt rohkem neile, kes teist sõltuvad.

      Edu tähendab võitmist.

      Edu, kordaminekud, on elu eesmärk.

      Iga inimene ihkab edu. Kõik tahavad parimat, mida elul on pakkuda. Mitte kellelegi ei meeldi lömitamine, keskpärasuses elamine. Mitte kellelegi ei meeldi keskklassi tunne ja sundus selles olukorras elada.

      Mõned kõige praktilisemad edukuse arendamise tarkused põhinevad tsitaadil piiblist, mis ütleb, et usk võib mägesid liigutada.

      Uskuge, uskuge tõeliselt, et suudate mäe paigast liigutada, ja te suudategi. Pole just palju neid, kes usuvad, et suudavad mägesid liigutada. Seega paljud ka ei proovi.

      Küllap olete mõnigi kord kuulnud kedagi ütlemas midagi sellist nagu: „Absurdne on mõelda, et saad panna mäe liikuma, öeldes lihtsalt: „Mägi, liigu paigast.” See pole võimalik.”

      Inimesed, kes sedasi mõtlevad, ajavad usu sassi soovmõtlemisega. Tõsi on, et ei saa soovida mäge paigast liigutada. Te ei saa soovida end ülemuse asemele. Samuti ei saa te soovida end viietoalisse kolme vannitoaga majja või kõrge sissetulekuga inimeste hulka. Te ei saa soovida end juhirolli.

      Kuid usuga saab mägesid liigutada. Te saate saavutada edu, kui usute, et suudate olla edukas.

      Usu jõus ei ole midagi maagilist või müstilist.

      Usk töötab järgmiselt. Usk, hoiak „ma olen kindel, et suudan”, annab võime, oskuse ja energia, mis on hakkama saamiseks vajalik. Kui usute, et suudate midagi teha, omandate ka oskuse, kuidas teha.

      Iga päev alustavad kogu riigis noored inimesed tööd uutel töökohtadel. Igaüks neist „soovib”, et ühel päeval saaks ta nautida edu, mis kaasneb tippu jõudmisega. Kuid enamikul neist noortest inimestest lihtsalt ei ole usku, et neil on olemas kõik vajalik jõudmaks karjääriredelil edasi. Nii ei jõuagi nad tippu. Uskudes, et kõrgele on võimatu ronida, ei leia nad astmeid, mis viivad suurtesse kõrgustesse. Nende suhtumine jääb „keskpärase” inimese suhtumiseks.

      Kuid väike osa noortest usub tõeliselt, et nad suudavad saavutada edu. Nende hoiak oma töö suhtes on: „Ma olen teel tippu.” Piisava usuga jõuavadki nad sinna. Uskudes, et nad saavad edukaks – ja see ei ole võimatu –, jälgivad nad vanemate juhtide käitumist ja õpivad sellest. Nad õpivad, kuidas edukad inimesed probleemidele lähenevad ja otsuseid langetavad. Nad jälgivad edukate inimeste suhtumist.

      See, kuidas midagi teha, saab alati selgeks inimesele, kes usub, et ta suudab midagi teha.

      Üks tuttav noor naine otsustas kaks aastat tagasi asutada müügiagentuuri, mis vahendab haagismaju. Paljud soovitasid, et ta ei hakkaks seda tegema (kuna ta ei suudaks seda teha).

      Tal oli säästusid alla 3000 dollari ja talle öeldi, et minimaalne kapitaliinvesteering on sellest mitu korda suurem.

      „Vaadake kui tihe konkurents sellel alal valitseb,” öeldi talle. „Ja pealegi, milline on teie praktiline kogemus haagismajade müümisel, veel enam ettevõtte juhtimisel?” küsisid tema nõuandjad.

      Kuid sel noorel naisel oli usku endasse ja oma võimesse edu saavutada. Ta nõustus, et tal pole piisavalt kapitali, et konkurents on tihe ja et tal napib kogemusi.

      „Kuid,” ütles ta, „kõik tõendid, mida olen suutnud leida, näitavad, et valmismajade tööstus hakkab laienema. Peale selle olen uurinud konkurente. Ma tean, et saan haagismajade müümisega paremini hakkama kui ükskõik kes siin linnas. Ma tean, et teen mõned vead, kuid ma jõuan kiiresti tippu.”

      Ta jõudiski. Kapitali hankimisega polnud vaja palju vaeva näha. Tema täiesti kõigutamatu usk, et ta suudab selle ettevõttega hakkama saada, võitis tema poolele kaks investorit. Varustatud kindla veendumusega, saatis ta korda „võimatu” – ta veenis haagismajade tootjat andma talle piiratud varu kaupa ilma esimese sissemakseta.

      Eelmisel aastal müüs ta rohkem kui 1 000 000 dollari eest haagiselamuid.

      „Järgmisel aastal,” sõnab ta, „loodan ületada 2 000 000 dollari piiri.”

      Usk, tugev usk, paneb mõistuse otsima võimalusi, vahendeid ja seda, kuidas midagi ära teha. Usk, et suudate olla edukas, paneb teised inimesed oma kindlustunnet teisse investeerima.

      Enamik inimesi ei investeeri palju usku. Kuid mõned, kes elavad aadressil USA, Edukuse küla, teevad seda. Just mõni nädal tagasi jagas ühes Kesk-Lääne osariigi maanteeametis ametnikuna töötav sõber minuga mägesid liigutavat kogemust.

      „Eelmisel kuul,” alustas sõber, „saatis meie osakond hulgale ehitusfirmadele teate, et meil on käsk palgata üks firma projekteerima kaheksat silda osana meie kiirtee ehitamise programmist. Sildade hinnaks oli määratud 5 000 000 dollarit. Valitud ehitusfirma saaks kujundustöö eest komisjonitasuks 4 protsenti ehk 200 000 dollarit.

      Rääkisin sellest projektist kahekümne ühe ehitusfirmaga. Neli suuremat otsustasid kohe oma pakkumised teha. Teised seitseteist ettevõtet olid väiksed, igas neist töötas vaid kolm kuni seitse inseneri. Projekti suurus hirmutas neist seitsmeteistkümnest eemale kuusteist. Nad vaatasid projekti üle, raputasid päid ja ütlesid: „Liiga suur meie jaoks. Sooviksin uskuda, et suudame selle ära teha, kuid pole mõtet isegi üritada.”

      Üks neist väikeettevõtetest, vaid kolme inseneriga firma, uuris kavandeid ja ütles: „Me suudame seda teha. Me teeme oma pakkumise.” Nad tegid seda ja said töö endale.”

      Need, kes usuvad, et suudavad mägesid liigutada, teevadki seda. Need, kes seda ei usu, ei suuda. Usk käivitab jõu, mis annab selleks võime.

      Tegelikult teeb nüüdsel ajal usk palju enamat kui mägede liigutamine. Kõige olulisem element praegustes kosmoseuuringutes on usk, et kosmost saab vallutada. Ilma kindla vankumatu usuta, et inimene saab kosmoses reisida, ei oleks teadlastel julgust, huvi ega entusiasmi edasi pürgida. Usk, et vähki saab ravida, annab lõpuks tulemuseks ravi vähi vastu. Praegu käivad jutud tunneli ehitamisest Inglise kanali alla, mis ühendaks Suurbritannia kontinendiga. See, kas tunnel kunagi ehitatakse või mitte, sõltub sellest, kas vastutavad isikud usuvad, et see on teostatav või mitte1.

      Usk suurtesse tulemustesse on ajendav jõud, vägi kõigi suurte raamatute, näidendite, teaduslike avastuste taga. Usk edusse on iga eduka äri, kiriku ja poliitilise organisatsiooni taga. Usk edusse on eduka inimese peamisi, absoluutselt hädavajalikke koostisosi.

      Uskuge, tõeliselt uskuge, et võite saavutada edu, ja te saavutategi.

      Aastate jooksul olen rääkinud paljude inimestega, kes on paljudes ärilistes ettevõtmistes ja erinevat karjääri tehes läbi kukkunud. Olen kuulnud ebaõnnestumiste kohta palju selgitusi ja vabandusi. Kuid nendes vestlustes ebaõnnest koorub tavaliselt välja midagi erakordset. Tavapärasel moel puistab läbikukkunud inimene remargi nagu: „Kui aus olla, siis ma ei arvanudki, et see toimib,” või: „Mul olid juba enne alustamist omad kahtlused,” või: „Tegelikult mind väga ei üllatanud, et see välja ei tulnud.”

СКАЧАТЬ



<p>1</p>

Tunnel avati 1994. aastal. (Toimetaja märkus)