Kuulsuse, maine ja hea nime feng shui. Janno Seeder
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Kuulsuse, maine ja hea nime feng shui - Janno Seeder страница 9

Название: Kuulsuse, maine ja hea nime feng shui

Автор: Janno Seeder

Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU

Жанр: Эзотерика

Серия:

isbn: 9789985330883

isbn:

СКАЧАТЬ bagua määramisel jäävad paljud hätta, ja tõepoolest, selle protsessi kirjeldamine pole tekstiliselt lihtne ja alati ka üheselt mõistetav. Oluline on teada, et käsitsi joonistatud kodu põhjaplaanid ei sobi. Kasutage kodu vähendatud mõõtmetega plaani või kutsuge appi meespere, kes visandab reaalsusele vastava plaani. Kui bagua joonis on määratud, ei ole tasakaalustamine enam keeruline, pigem tasub olla nutikas ja minna mänguga kaasa.

      IV peatükk

      KUULSUSE, MAINE JA HEA NIME TSOONI OLEMUS

      Kas sa tead, kes sa oled? Loomulikult! Kas saab olla lihtsamat küsimust! Ma olen Annika. Annika on sinu nimi, kuid kes sa tegelikult oled? Mida sa minult soovid? Mida sa tahad teada? Ma tahan teada, kes sa tegelikult oled? Kuid kõige tähtsam on, et sa teaksid seda ise. Kas sa tead?!

      Tõepoolest, kui esitada kellelegi küsimus „Kes sa oled?”, saadakse enamasti vastuseks selle inimese nimi. Loomulikult on minu nimi mulle oluline. Kuid selle nime pole sina valinud, see on sulle antud ja kindlasti omab see nimi vibratsiooni, võnkesagedust, mis mõjutab meie olemust. Kui oskad oma nimele niimoodi läheneda, siis võib ju küsida „Missugust infot kannab sinu nimi?”. Kuid kas sinu nimi oled sina? Tänapäeval pole võimalik nime järgi isegi sugu määrata: Are, Kalvi, Breca, Aeg, Sürr jne.

      Niisiis, kui inimese käest küsida, kes ta on, siis esimene vastus on nimi, seejärel sugu (naine või mees) ning siis eelkõige staatusega seotud määratlused – olen osakonnajuhataja, olen ema, olen üliõpilane, olen vinge kutt, olen vanem vend jne. Olenevalt antud hetke tegevusest või domineerivast eluvaldkonnast. Seega tuleb määratlus ikkagi meist väljastpoolt, mitte meie seest. Kes sa aga oled sisemiselt? Kes on see sisemine Mina, kellega sa iga päev koostööd teed, juhul kui teed?

      Oma (elu)teel kõndides on oluline just see energiakogum, see Mina, mis koosneb isiklikest omadustest, tunnetest, väärtustest, tõekspidamistest. Kui maailm meie ümber on pidevas muutumises või kui maailm meie ümber edastab meile tohutus koguses teavet, missugune keegi peab olema, kuidas saada siis teadlikuks oma tõelisest Minast?

      Olla ise?

      Kirjanik Kahlil Gibral juhtus kord jalutama hullumaja aias, kus kohtas üht noormeest, kes luges filosoofiaraamatut. Noormehe käitumine ja seisund tundusid igati normaalsed ning Kahlil istus mehe kõrvale ja küsis: „Mida sa siin teed?”

      Noormees vastas: „See on väga lihtne. Minu isa, väljapaistev jurist, tahtis, et ma oleksin nagu tema. Minu onu, kellele kuulub suur kaubamaja, tahtis, et ma järgiksin tema eeskuju. Minu õde seadis mulle alati eeskujuks oma meest. Minu vend üritas minust treenida sama head sportlast, kui ta ise oli. Sama juhtus ka koolis. Minu klaveriõpetaja ja inglise keele õpetaja ja teised – kõik nad olid veendunud, et nemad on eeskuju, keda ma peaksin järgima. Mulle otsa vaadates ei näinud nad kunagi mind, vaid iseenda peegelpilti. Sellepärast otsustasingi tulla hullumajja. Vähemalt siin saan ma olla mina ise.”

(„Kuldsed lood”)

      Kas mul on kaks Mina?

      Ma tean täpselt, kes ma olen. Ma tean täpselt, mida ma tahan ja kuhu ma tahan jõuda. Mul on eesmärgid, suunad, plaanid ja unistused ning ma viin nad ellu. Ma hüüan rõõmsal häälel ja hakkan õhinal tegutsema, sest ma ju tean, et see oli minu soov õppida just selles koolis, osaleda just selles huvialaringis, valida just selline eriala oma ametiks. See oli ju minu kutsumus. Kas ikka oli? Tavaliselt ei saa me oma valest Minast enne aru, kui oleme soovitud eesmärgi saavutanud ja siis see pole päris see. Kuna oleme harjunud konkureerima, võistlema, tegutsema, siis valime ruttu järgmise eesmärkide nimekirjast ja hakkame selle nimel tegutsema … kuni saame taas kord teada, et see pole see. Nii lihtne see ongi – see pole see. Mõnikord ei saa me aga sellest enne aru, kui pole võimalik enam lapsi saada või kui tervis on üles öelnud või kui oleme kohtusaali jõudnud või kui oleme jõudnud pensionile.

      Kas sa saad ikka aru, kes sa tegelikult oled? Sa oled nagu kahepealine lohe. Kas järgid oma tõelist Mina või vale-Mina? Kuidas neid eristada. Meil on hea tagasisidemehhanism – emotsioonid. Kui tunned end hästi, rahulolevalt ja loovalt, siis tea, et sinu olemus ja käitumine on kooskõlas. Kui aga tunned frustratsiooni, viha või ahastust, tugevaid negatiivseid emotsioone, siis tähendab see seda, et sinu tähelepanu on sellel, mis ei ole kooskõlas sellega, kes sa tegelikult oled. Inimene koosneb kahest osast ja need on tõeline Mina ja vale-Mina ehk Ego.

      Tihti on sinu tõeline olemus peidetud välise infomüra alla ja selle väljakaevamiseks läheb vaja suurt sisemist motivatsiooni, sinu sisemist häälestatust enesemääratlemiseks.

      Mis või kes on Ego? Ego on kasvatuse ja ühiskonna tulemus, mille mõjuvõimsaks lihvimisvahendiks on meedia. Yijing (teejuht muutuste oraakli juurde) ütleb, et Ego on vale enesetunnetus, mida on loonud ümbritsev maailm. Ego ei ole kasvanud meie seest väljapoole nagu õitsev puu, mis püüdleb valgustatuse poole, vaid Ego on roninud väljast sisse ja vallutanud meid nagu viirushaigus. Näiteks kuuluvad siia erinevad rollid, mis on mõeldud mingi ülesande täitmiseks (ema, isa, juhi roll jne). Me ei tohi neid automaatselt üle võtta ja kuulutada need iseendaks. Mis siis juhtub? Me muutume automaatkäigukastiga liikumisvahendiks, kus pole vaja mõelda ei siduri-piduri ega käiguvahetuse peale. Me lihtsalt täidame meile antud rolle ja need hakkavad elama oma elu ja nii kaotame kontakti oma tõelise olemusega. Me hakkame käituma vastavalt rollile etteantud mustrile.

      Egol on suur jõud, sest ta ühendab endas väga paljut ja seetõttu on Egol lihtne meiega manipuleerida. Ta annab teada, et me oleme ebapiisavad ja seetõttu sunnitud välise mustri omaks võtma. Ta ütleb meile, et me ei ole täiuslikud olendid. Et oleme see, mis meil on, ja oleme see, mida me teeme ja oleme see, mida teised meist arvavad. Ego ütleb meile, et meie elus on puudu just see, mida soovime omada, ning me satume saavutuste tagaajamise halastamatusse konkurentsi ja ütleme: ma ei saa, ei suuda jne. Ego toitub inimese hingevalust.

      Ettekujutus sellest, mida keegi tegelikkuseks peab, sõltub eelkõige maailmavaatest.

      Öeldakse, et inimene on see, mida ta usub.

Aristoteles (384–322 eKr)

      Mitmetahuline Ego

      Niisiis on Ego enda poolt loodud lugu selle kohta, kes ja mis ma olen. Ma olen ise oma vale-Mina autor ning ma olen sinna oma hinge ning väe sisse pannud. Kuidas siis Ego ehk vale-Mina ära tunda?

      Vale-Mina koosneb erinevatest osadest, vaatame neid lähemalt.

      • Ma olen see, mis mul on. Enamik inimesi määrab end oma maise vara suurusest lähtuvalt, näiteks suurem maja, parem auto, rohkem ehteid jne.

      • Ma olen see, mida ma teen. Minu saavutused määravad minu olemuse. Ma olen osakonna juhataja, ma olen firma omanik, ma olen abielus, ma olen ema/isa jne.

      • Ma olen see, mida teised minust mõtlevad. Minu maine määrab minu olemuse. See Ego osa loob peitusemängu, valetõlgendusi ning võib inimestele kaasa tuua väga suuri hädasid, sest tekkinud segadust ja valu elatakse tihti välja oma lähedaste peal.

      • Ma olen kõigist eraldatud. Ma olen üksi ja pean ise hakkama saama. Iga teine inimene on võimalik konkurent ja vaenlane.

      • Ma olen eraldatud kõigest, mis minu elus puudub. Ma ei ole ühenduses oma soovidega. Arvatakse, et see, mis minu elust puudub, tuleb jõuga endale võtta. Ei usuta, et ellu tuleb see, milleks sa oled valmis ja mida sa lood ise.

      • Ma olen eraldatud universumist. Minu elu sõltub sellest, kui väärtuslik on minu eluülesanne. Ei suudeta näha universumi ühendatust, meie tegevuste (otsuste, mõtete, käitumise) mõju suures plaanis. Ei mõisteta СКАЧАТЬ