Мама 3.0: хочу i буду! Усвідомлене виховання через любов та прийняття. Альона Попова
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Мама 3.0: хочу i буду! Усвідомлене виховання через любов та прийняття - Альона Попова страница 9

СКАЧАТЬ дитина – це чудо. Вчіться за нею просто спостерігати й підтримувати.

      Мамине тепло

      Мамине тепло – найцінніше для маленького створіння. Відчуваючи його, дитина знає, що в безпеці. Починаючи повзати, вона поступово вчиться бути якийсь час без цього тепла, але не виходить за рамки комфорту – мама має бути в зоні видимості.

      З кожним днем маля відповзатиме все далі й далі, але водночас неодмінно має бачити маму. Навіть якщо тимчасово зникне з очей – не переживайте, мине кілька хвилин і малюк повернеться. Йому треба знати, що ви нікуди не ділися. Це його базова потреба до трьох років – все має бути стабільно.

      Малюк лише вчиться запам'ятовувати розташування кімнат і відрізняти їх одну від одної (це – батьківська, а це – моя, тут я їм, а тут – граю).

      Інша базова потреба – порядок і розпорядок. Якщо ви вийшли з кімнати й не вимкнули за собою світло, хоча зазвичай так робите, – він протестуватиме капризами. Якщо переставите меблі – теж може відреагувати невдоволенням.

      Як усе в нашому світі вимірюється коливаннями – день і ніч, зима й літо, серцеві ритми, – так і дитині потрібні ці чергування – сну і відпочинку, веселої гри і спокійного читання.

      Кожен малюк унікальний – спостерігайте за своїм. І ви помітите його особистий режим. І нехай він залишатиметься таким нетривалий час – спостерігаючи, ви зможете підлаштуватися під новий, а потім під наступний новий і т. д.

      Завдання мами – стати гнучкою, приймати будь-яку поточну ситуацію, аналізувати, підлаштовуватися і, в разі потреби, розв'язувати її.

      Якщо дитина вередлива:

      – ми приймаємо її такою тут і зараз;

      – даємо їй бути такою;

      – аналізуємо: чи ріжуться зубки, чи змінюється погода, чи приїжджав хтось у гості тощо;

      – не дратуємося;

      – намагаємося мінімізувати втрати балансу: вкладаємо спати, відволікаємо на щось спокійне, шукаємо свої варіанти, які працюють тільки з вашою дитиною.

      Дуже часто трапляється, що причину капризів мама може зрозуміти лише за кілька днів, коли прорізався зубок, змінилася погода, піднялася температура й малюк захворів.

      ПАМ'ЯТАЙТЕ: аби адекватно реагувати на вередування малюка, мама сама має бути в ресурсному стані.

      Як цього добитися? Виділяти час виключно на себе. Хоча би 30—60 хвилин на день залишатися із собою наодинці. Постарайтеся знайти час і наповнювати себе щодня. І тоді ви зможете віддати родині стільки любові, скільки їй потрібно.

      В останньому розділі цієї книги буде наведено найрізноманітніші варіанти наповнення себе. Я пропоную безліч можливостей як для мами немовляти, так і для мами, у якої дитина в садку або школі. Обов'язково візьміть ручку й папір, коли його читатимете, і виписуйте все, що вам відгукується, а також нові ідеї проведення часу, які спадають на думку.

      Конец СКАЧАТЬ