Название: 100 знаменитих людей України
Автор: Оксана Очкурова
Издательство: Фолио
Жанр: Биографии и Мемуары
Серия: 100 знаменитых
isbn: 966-03-3126-6
isbn:
«Главное, чтобы кто-нибудь любил —
Со всеми недостатками,
Слезами и припадками,
Скандалами и сдвигами
И склонностью ко лжи…» —
звучать слова и шлягеру.
Тепер акторка затребувана й у кіно, і в театрі, і на телебаченні. Вона може вибирати ролі, а не чекати, коли її запросять. Дозволити собі демонстративно вирватися з рамок сюжетної оповіді і перетворити фільм «Послухай Фелліні!..» в естрадний монолог акторки Людмили Гурченко. У пошуках нових незвичайних ролей акторка виступає в антрепризному театрі, де їй до душі стихія бенефісного жанру. Ельдар Рязанов зняв її у фільмі «Старі шкапи» (2000 p.), але погодившись на роль «старої», вона все одно «крутиться на одній ніжці».
Гурченко, як і раніше, працює в театрі. Зараз вона співробітничає з талановитим Гедімінасом Тарандою і Миколою Фоменком у мюзиклі «Бюро щастя». Виходять її нові компакт-диски та музичні відеокліпи. Про життя і творчість Гурченко написала у своїх книгах «Моє доросле дитинство» і «Оплески». Її внесок у мистецтво гідно оцінений званнями народної артистки РРФСР і СРСР. А напередодні її 65-річчя президент Російської Федерації В. Путін підписав указ про нагородження акторки орденом «За заслуги перед Вітчизною» 4-го ступеня.
Одного разу на зустрічі з глядачами Микита Михалков сказав, що є акторки, які родину, дитину не проміняють на гарну роль. І, обернувшись у бік Гурченко, додав, що вона «за гарну роль може підпалити свій будинок, сама принесе гас, – потім буде каяття, суд, але роль вона зіграє».
У неї було доросле дитинство, життя, яке складалося зі злетів і падінь, а в зрілість вона прийшла з душею захопленої дитини, якій усе цікаве і нове. Людмила Марківна досягла всього, про що мріяла маленька харків'янка Люся – грати, співати, танцювати, – вона стала Актрисою.
Данило Романович (Галицький)
(народ. 1201 р. – пом. 1264 р.)
Князь Галицький і Волинський, видатний полководець і державний діяч, перший український король.
«Із блискучою мужністю, славолюбством, спадковим у племені Ізяславовому, Данило поєднав здатність до великих державних задумів і до державної розпорядливості; із твердістю, умінням неухильно прагнути до раз запропонованої мети він поєднував м'якість у поведінці, розбірливість у засобах, у чому походив на друга діда свого, Ізяслава, і різко відрізнявся від батька свого, Романа», – писав про Данила Галицького відомий російський історик С. Соловйов.
Його державна діяльність тривала 59 років, хоча прожив він 63 роки. Чотирирічним вступив Данило Романович на цей великотрудний шлях, продовжуючи справу свого батька – знаменитого СКАЧАТЬ