Название: Ефект Ярковського. Те, котре – холод, те, яке – смерть…
Автор: Володимир Єшкілєв
Издательство: ""Издательство Фолио""
Жанр: Современная зарубежная литература
Серия: Ефект Ярковського
isbn: 978-966-03-7362-4
isbn:
– Саша, с тобой всё в порядке? – Балтер стривожено заглядав йому в очі. Високо над ними, під самою стелею, нестерпно дзижчала приблудна бджола. Певно також мріяла про солодке.
– Всё о’кей, Антей Маркович, всё путём, – Ярковський намагався сфокусувати зір на перламутрових пластинках шабатурки, знову відчути укорінюючий подих того холоду. – Роза Казимировна, да… Что ж она так?
– Ты о чём? – насторожився Балтер.
– Женщина определённо была со вкусом, а повесилась в таком кабацком платье.
– Кто тебе сказал? – у Балтера почервоніла шия, а за мить і все обличчя.
– Что?
– То, что Роза Казимировна повесилась, – Антей Маркович вимовляв кожне слово окремо і виразно, немов підкреслюючи його. Ярковський уявив, як у школі він цим відточеним інтонаційним підкресленням напрягав учнів: «Вася, тебе «два» за домашнее задание!»
– Догадался.
– И про платье догадался?
– Да.
– Не темни, Саша… Я понял, – старий обома руками оперся на сервант. На Ярковського він тепер дивився крізь відображення у склі. – Ты начал самостоятельно собирать информацию о нашей семье.
– Вы же сами просили расследовать это дело.
– Убийство Илоны.
– Да.
– Но я не просил вытирать пыль со скелетов в семейном шкафу. И не просил тревожить… – Балтер зробив паузу, немов би вирівнював дихання, відтак продовжив з вимогою в голосі:
– Кого именно ты расспрашивал о нас? Миру Борисовну, эту старую гэбэшную крысу?
– Я не знаю никакой Миры Борисовны.
– Тогда…
– А вы вспомните, Антей Маркович, почему обратились именно ко мне.
– Ты хочешь сказать… – Балтер різко повернувся, впіймав погляд Ярковського. – Эти твои способности…
– Именно это я и хотел вам сказать, – еспер не відвів очей. – Эффект Ярковского. Но не Ивана Осиповича, а, как говорили в древности, вашего покорного слуги [7].
– Так ты… видел, как вешалась Роза Казимировна?
– Донька Кришталевої Кулі, – перейшов на українську реконструктор.
– Что?
– Да так, ничего, – Ярковський нарешті відчув, що його охоплений болем мозок знов закутий у твердий надійний череп, і рішуче відкрив шабатурку.
«Упс!» – пискнуло розумне згущення.
У шабатурці було порожньо.
3
Спочатку він не зрозумів, звідки приходять думки другого типу. Не думки-образи, а думки-голос. Вони зашелестіли крізь вуличний шум відразу після того, як повз Ярковського прогуркотіла багатоколісна фура з білими зірками на велетенській коробці кузова.
«И зачем я обрезала волосы? – запитав голос. – Говорили же мне: не надо. СКАЧАТЬ
7
Ярковський має на увазі свого однофамільця вченого Івана Ярковського (жив у ХІХ ст.), відкривача астрофізичного «ефекту Ярковського» – появи слабкого реактивного імпульсу за рахунок теплового випромінювання нагрітої Сонцем поверхні астероїду, що прискорює його рух.