Сповідь з того світу. Ярослав Яріш
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Сповідь з того світу - Ярослав Яріш страница 3

СКАЧАТЬ «закривавленому» помідорним соусом лікарському халаті і з дерев’яною косою. А ще приперялися Жид і Жидівка.

      – Щоб ви мали молока від корови і бика, щоби було сира, масла, щоб ваша донька сраками трясла! – побажали вони усій нашій громаді.

      Я тоді не вдавалася у всі ці розмови, жарти, поради, а все дивилася на той сніп світла, що падав згори. Думала про своє, згадуючи минуле й будуючи плани на майбутнє. Тільки дарма: моїм планам збутися так і не судилося…

      Чиясь рука потяглася до щитка з вимикачами. Вони клацнули – і холодне світло, попервах мигаючи, почало заливати увесь зал.

      Під дією світла вся містика розсіялася, а зимовий степ перетворився на сцену нашого народного дому, куди ми приходили щоп’ятниці о сьомій вечора на репетицію.

      – Доброго вечора. Бачу: ви вже розминаєтеся? – Всередину зайшла Марія Василівна – художній керівник нашого театрального гуртка.

      – Вар’ята граємо, – відповів Чорт, знімаючи свою маску та витираючи спітніле людське лице. Тоді додав: – У нас тут так гарно виходило, що ми вирішили внести зміни у сценарій.

      – Знаю я ваші зміни. Мені на сцені не потрібна політика, ксенофобія, матюки та заклики до пиятики. У нас Різдвяний вертеп – солідна постановка для наших юних глядачів! – жартома посварилася Марія Василівна пальцем на своїх акторів. – Як вам костюми?

      – Нормально, – мовив Воїн, оглядаючи бутафорний автомат.

      – Декорації також будуть готові з дня на день, – сказала шефова. – Чого нам ще бракує?

      – Глядача, овацій і квітів, – знову, за своєю звичкою пожартував екс-Чорт.

      – Це все нас чекає 12 січня, коли будемо тут ставити наш Вертеп. Якщо немає зауважень, прохань та пропозицій – починаймо.

      – Звукорежисера нема. Спізнюється, – підказав пан Гаврило, старший дядько, що мав грати одного з трьох Царів у нашій виставі.

      – А ще у нас нема колядки. Може, традиційно – «Нова радість стала»? – зауважив один з наших акторів.

      – Чекайте, – знову сказав пан Гаврило. – Є у мене одна ідея. А хто знає таку старовинну коляду, чи навіть щедрівку, про чотирьох волів? Ти, Марусе, маєш знати, це твоєї бабці улюблена…

      Так, я знала. Бабуся увесь час її мені співала…

      Пасла Маруся чотири воли в долині.

      Гей же, в долині,

      При молоденькій, при зелененькій ялині!

      Ой пасла, пасла, воли згубила в долині.

      Гей же, в долині.

      При молоденькій, при зелененькій ялині!

      І не знаю, що на мене найшло: пісня ніби сама вирвалася з моєї душі і полетіла залом. Усі присутні подивовано глипали на мене, раптом один за одним почали аплодувати.

      – Браво! – гукнув екс-Чорт.

      Я підняла руки вгору, заспокоюючи їх, Марія Василівна поплескала у долоні:

      – Досить приколюватися: колядка і справді суперова. А зараз давайте СКАЧАТЬ