Великий ветеринарний довідник. Отсутствует
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Великий ветеринарний довідник - Отсутствует страница 6

СКАЧАТЬ оцинкованою бляхою і не фарбують.

      26. Підкормові годівниці мають бути багатосекційними, знімними або пересувними.

      2 7. Кухарської солі в комбікормах має бути: для великої рогатої худоби – 1 %, свиней на відгодівлі – 0,8 %, інших тварин – 0,5 %, а поросят-сосунів – 0,3 %.

      28. Поїння новонароджених молозивом слід проводити впродовж першої години після народження, а молоко випоювати з соскових поїлок. Маститне молоко знищувати і не споювати телятам. Між поїнням молоком споювати охолоджену кип’ячену воду.

      29. Випас жуйних тварин має бути загонним або порційним. Якщо немає можливості міняти пасовище щотижня, то робити це хоча б через кожні 25 днів або через 2,5 місяця.

      Норми утримання тварин

      Гігієна утримання жуйних тварин

      При прив’язному утриманні використовують двокінцеву вільну ланцюгову прив’язь із товстим ремінним нашийником. Розміри стійл для биків – 2,5 х 1,8–2 м. Стійла для биків розділяють між собою перегородками на довжини. Це забезпечує кращий санітарний стан і робить безпечнішими умови роботи обслуговування. Для профілактики травматизму і захворювань кінцівок у биків особливу увагу слід приділяти облаштуванню підлог. У стійлах перше покриття доцільно робити з асфальту або бетону з ухилом 3–3,5 % у бік лотка, друге – з дерев’яних щитів розміром 1,5 х 2,5 м з щілинною зоною в середній третині щита.

      Для літнього утримання обладнують вигульні і вигульно-кормові подвір’я із загородами і легкими навісами (з розрахунку 20–40 м2 на бика), годівницями і поїлками, місцями для проведення активного моціону.

      Сухостійних корів утримують як на прив’язі, так і без. Кращим способом утримання слід вважати безприв’язний, що передбачає вільний вихід корів або нетелей на вигульно-кормові майданчики. Площа підлоги на одну тварину – не менше 5 м2, вигульно-кормового майданчика – 8 – 10, фронт годування – 0,8–1,0. Кормові місця – на кожну тварину.

      Для забезпечення оптимального мікроклімату у приміщенні має бути організована природна вентиляція. Також передбачають допоміжні приміщення: для інвентарю, місце для зберігання кормів.

      При прив’язному утриманні корів і молодняку температура повітря повинна бути в межах 8 – 12 °C, відносна вологість – 50–85 %, повітрообмін на 1 ц маси в зимовий період – 17 м3/год., влітку – 70 і перехідний період – 35, швидкість руху повітря – 0,3–1,0 м/с залежно від пори року.

      При безприв’язному утримуванні на глибокій підстилці температура повітря повинна становити 5–8 °C, у приміщенні для телиць старше року і нетелей – 8 – 16 °C. Інші параметри мікроклімату залишаються такими ж, як і при прив’язному утриманні великої рогатої худоби.

      Для телят до 20-добового віку оптимальною температурою є 18 °C (16–20), відносна вологість повітря – 70 % (60–80). Повітрообмін на 1 голову взимку – 20 м3/год., влітку 80, у перехідний період – 30–40, швидкість руху повітря – 0,1–0,5 м/с залежно від пори року.

      У приміщеннях для телят віком 20 – 120 діб СКАЧАТЬ