Название: Великий ветеринарний довідник
Автор: Отсутствует
Издательство: ДП с иностранными инвестициями ""Книжный Клуб ""Клуб Семейного Досуга""
Жанр: Биология
isbn: 978-966-14-8744-3,978-966-14-8975-1
isbn:
Надлишок протеїнів в раціонах також супроводжується глибоким порушенням обміну речовин і зниженням стійкості організму до заразних і незаразних хвороб. Профілактика порушень білкового обміну повинна формуватися шляхом правильного балансування для всіх тваринних кормових раціонів із включенням в них протеїнів, які перетравлюються, або білків відповідно до встановлених зоотехнічних норм.
Недостатнє забезпечення молодих зростаючих тварин мінеральними речовинами призводить до затримки росту і розвитку, слабкості і зниження загальної стійкості організму. Дорослі тварини худнуть, у них зменшуються надої, плодючість, збільшується яловість, фіксують аборти, послаблення кістяка, пологовий парез.
У разі нестачі кальцію і фосфору, а також вітаміну D молоді тварини хворіють на рахіт, а дорослі – остеомаляцію. У разі нестачі магнію у тварин можуть фіксуватися тетанічні судоми (гіпомагніємія). Нестачу натрію і хлору в організмі пов’язують із порушенням осмотичного тиску, порушується засвоєння жирів і білків, знижуються надої, погіршується апетит.
Дефіцит заліза особливо часто відчувають поросята. У них при цьому виникає аліментарна анемія. Для попередження цієї хвороби поросятам вводять внутрішньом’язово препарати заліза: феродекс, фероглюкін та інші.
Профілактика усіх хвороб, пов’язаних із нестачею кальцію, фосфору, магнію, хлору, натрію та інших елементів, здійснюється шляхом правильного складання раціонів. Кальцій і фосфор до раціону вводять у вигляді добавок: крейди, кісткового борошна, трикальційфосфату, дикальційфосфату та ін. Потребу в натрії та хлорі задовольняють за рахунок використання кухарської солі.
Часто тварини відчувають нестачу таких мікроелементів, як йод, кобальт, мідь, марганець, цинк, селен та ін. Особливо чутливими до їх дефіциту є молодняк і високопродуктивні тварини. Для поповнення тих або інших мікроелементів у раціонах останніх необхідно збагачувати їх відповідними препаратами.
Практичне значення для тваринництва мають вітаміни A, D, Е, К, С, В, В2, В3, В6, РР, В2, біотин, фолієва кислота та ін. Ці речовини біологічно активні в малих концентраціях і абсолютно потрібні для життєдіяльності організму. За відсутності в організмі вітамінів виникають авітамінози, а їх нестача викликає хвороби, що називаються гіповітамінозами.
Профілактика гіпо- та авітамінозів полягає передусім у включенні до раціону тварин кормів, багатих на той або інший вітамін. За відсутності їх необхідно включати штучні препарати вітамінів (у вигляді кормових добавок, ін’єкцій та ін.).
Види кормів і правила годування
Для СКАЧАТЬ