No mīlestības līdz naidam… un atpakaļ. Edgars Auziņš
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу No mīlestības līdz naidam… un atpakaļ - Edgars Auziņš страница 8

Название: No mīlestības līdz naidam… un atpakaļ

Автор: Edgars Auziņš

Издательство: Автор

Жанр:

Серия:

isbn:

isbn:

СКАЧАТЬ jā, jā, jums ir labāk," un atkal norūca.

      Kapitolija nekliedza un neradīja skandālu. Likās, ka visa lieta pēkšņi tika ātri iesaldēta. Viņa pagriezās stīvām kājām un aizgāja, pat nepūloties atgriezties aktu zālē pēc mantas. Viņai vairs nebija vienalga, kas notiks tālāk. Sākumā viņa gāja lēnām, pamazām uzņemot ātrumu, un, iznākusi uz lieveņa, kur drūzmējās absolventi, viņa skrēja. Viņa dzirdēja svilpošanu un dumšanu aizmugurē, viņa skrēja, neizceļot ceļu, neredzot neko sev priekšā asaru dēļ, kas aizmigloja viņas acis. Viņa neko nedzirdēja pār sirds pukstēšanu galvā. Kad viņa pieskrēja pie ieejas, aiz muguras viņa dzirdēja Gļeba balsi, kas viņu sauca. Viņa paātrināja skrējienu, uzlidoja uz grīdas un atvēra durvis. Mamma jau gulēja, un tētis vēl nebija atgriezies no savas skolas, kur arī šodien notika izlaidums. Kapitolija tikko bija paspējusi aizslēgt durvis ar visām slēdzenēm, kad atskanēja klauvēšana un Gļeba balss lūdza tās atvērt. Viņa aizgāja uz savu istabu, tur ieslēdzās, bet pēc pāris minūtēm, no trokšņa pamodināta, ienāca halātā ietīta mamma, kura neko nesaprata, kas notiek.

      – Kapenka, kas noticis, kāpēc tu raudi? Vai jums bija cīņa ar Glebu? Un kāpēc viņš klauvē pie mūsu durvīm un lūdz tās atvērt? Kas notiek?

      Sākumā meitene nevēlējās neko atbildēt, bet tad viņa paskatījās uz māti un ledus mierīgi atbildēja:

      – Gļebs mani piekrāpa ar Ņinu, manu draugu. Mūsu starpā viss ir beidzies.

      Mamma noelsās un iegrima krēslā blakus rakstāmgaldam.

      – Kā tu mainīji? “Viņa neticēja tam, ko tikko dzirdēja no savas meitas.

      – Kā vīrietis krāpj ar sievieti. Es redzēju viņus sporta zālē uz paklājiņiem. Viņi bija tik ļoti aizrāvušies ar to, ko viņi darīja, ka pat nepamanīja, kā es ienāku. Kaut kas tamlīdzīgs.

      Kapitolina gribēja kliegt, iziet gaitenī, atvērt durvis, sist Gļebam, bet viņa pati bija pārsteigta, cik gludi un mierīgi skan viņas balss. Ledus, tikai ledus ap viņu, viņas dvēselē, viņas sirdī. Ciets iepakojuma ledus.

      – Tāpēc, māmiņ, nevar būt kāzu. Tagad, lūdzu, es gribu atpūsties.

      Nenovilkusi eleganto kleitu, viņa apgūlās gultā, pagrieza seju pret sienu, saritinājās un apklusa.

      Anna Ivanovna sēdēja uz krēsla un nespēja noticēt tam, ko tikko bija dzirdējusi no savas meitas. Vai Gļebs to varētu izdarīt? Vai viņš neatzina, ka mīl viņu meitu un lūdza viņu piekrišanu apprecēties pēc skolas? Un Ņina? Kā viņa varēja to nodarīt savam draugam? Kapitolija viņai tik ļoti uzticējās, un viņa viņu nodeva? Mamma aizsedza muti ar roku, lai nekliedz. Viņa kādu laiku pasēdēja meitas istabā, tad izgāja koridorā. Atkal pieklauvēja pie durvīm. Viņa to atvēra, Gļebs stāvēja aiz sliekšņa. Viņa izskats bija nedaudz nomākts, nobružāts, viņš zemu nolieca galvu tā, ka viņa seja pat nebija redzama.

      – Ko tu gribi? – Anna Ivanovna bargi jautāja.

      "Es gribu runāt ar Kapitolinu," viņa balss izklausījās blāvi.

      –Par ko tu gribi ar viņu runāt?

      – Es jūtos ļoti vainīgs pret viņu. "Es lūdzu, ļaujiet man runāt ar Kapenku, es gribu viņai lūgt piedošanu," viņa balsī bija dzirdamas šņukstas.

      – Kāpēc tev to vajag? “Mamma stāvēja un ar graujošu skatienu skatījās uz puisi, kuru viņa līdz tai dienai cienīja, mīlēja kā topošo znotu un ticēja, ka meita ar viņu būs laimīga.

      – Es mīlu Kapenku, es nevaru dzīvot bez viņas. Es vienkārši zaudēju savaldību… Es nezinu, kā izskaidrot, tas bija tā, it kā aptumsums būtu pār mani…

      "Un tāpēc jūs izdrāzījāt viņas labāko draudzeni?" – Anna Ivanovna viņu pārtrauca ledainā tonī. – Vai tu domā, ka mana meita tev pēc šī piedos? Labāk aizej un neļauj man tevi vairs šeit redzēt.

      Viņa aizvēra durvis viņa priekšā un atgriezās no istabas pie meitas.

      – Viņš nāca? – Neapgriezusies, jautāja Kapitolija.

      – Jā. "Es gribēju ar jums runāt, lūgt piedošanu," mana māte atbildēja klusi, bet stingri.

      "Es dzirdēju," atkal atskanēja bezjūtīga balss. – Es negribu viņu redzēt. Nelaidiet viņu iekšā, ja viņš nāks vēlreiz.

      "Es arī brīdināšu savu tēvu, lai viņš nelaiž viņu iekšā."

      "Labi," it kā izelpotu.

      – Varbūt vajag kaut ko, uzvārīt tēju?

      – Nē, tev neko nevajag. Es vienkārši gribu būt viena. Piedod, atstāj mani.

      Mamma pamāja ar galvu, sapratusi, ka meita joprojām neredz, pagriezās un aizgāja.

      Kad mans tēvs atgriezās mājās un Anna Ivanovna viņam visu izstāstīja, viņš gribēja doties mājās uz Gļebu, bet māte viņu atturēja.

      – Nevajag, Maksim. Nejaucieties ar viņu. Tikai neļaujiet viņam nākt pie mums, ja viņš atnāks.

      5. nodaļa.

      Kapitolija divas dienas necēlās no gultas un gulēja savā elegantajā kleitā, negriežoties. Gļebs atkal mēģināja ar viņu runāt. Viņa dzirdēja viņu no ielas kliedzam, lai viņa viņam piedod, ka viņš viņu mīl vairāk nekā pati dzīve.

      "Vairāk par dzīvi," viņa rūgti pasmaidīja, "un viņš devās izdrāt manu draugu."

      Kādu dienu viņa tēvs neizturēja, iznāca pie savas ieejas, iesita viņam pa seju un tad novilka lejā no kāpnēm, izmeta uz ielas, uzmeta uz ietves, uz kuras Gļebs paspēja. uzrakstiet, ka viņš lūdza piedošanu un mīlēja viņu.

      Šīs ziņas milzīgā ātrumā izplatījās pa visu pilsētu. Tas tika pārstāstīts, izdomāts, sagrozīts, izpušķots un izplatīts arvien tālāk. Gļeba vecāki ieradās viņu mājā, lai panāktu mieru, bet Maksims Petrovičs viņiem pat neatvēra durvis.

      Trešajā dienā viņu mājās ieradās Maksima Petroviča māsīca Olimpiada Afanasjevna, kura dzīvoja reģionālā pilsētā. Viņa reti ieradās dzimtajā pilsētā, jo attiecības ar radiniekiem bija diezgan saspringtas viņas nesamierināmā rakstura dēļ. Līdz ar viņas parādīšanos dzīve dzīvoklī kļuva nedaudz dzīvāka. Viņa klausījās Annu un Maksimu un pēc tam devās uz Kapitolīnu.

      – Tātad, skaistule, beidz te plēst asaru jūru. Atcerieties, ka neviens vīrietis nav mūsu asaru vērts. Esiet pateicīgs, ka viņš parādīja šo savu pusi tagad, nevis tad, kad jūs jau būtu dzīvojuši kopā un dzemdējuši bērnus.

      Viņa piespieda Kapitolinu savilkties, ieiet dušā un normāli ēst. Viņa nepieņēma nekādus iebildumus un pieprasīja, lai Kapitolija tiek atgriezta normālā stāvoklī. Tante palika pa nakti viņu dzīvoklī, lai gan grasījās doties pie māsas. Viņiem bija diezgan sarežģītas attiecības ar Maksimu, taču šis notikums viņus satuvināja. Dienu vēlāk, kad sarunā tika slēgtas visas nepatīkamās tēmas, Olimpiāde ieteica:

      – Mani СКАЧАТЬ