"Es biju kopā ar savu tēvu… mēs bijām tur…" Petja ātri sacīja. “Manam tēvam tur bija dažas lietas, un es gāju netālu un paskatījos. Tas ir skaidrs, tur ir daudz aizdomīgu personību! Varbūt daži tur joprojām stāv… Tūlīt uzzināšu. Starp citu, šis miniatūrais uztvērējs…” viņš noglāstīja mugursomu uz savu šauro pusi, “Es to tur nopirku.” Spekulanti, protams. Veikalā tādus nevar atrast. Tāpēc Katja izsaka savas domas. Viņi paši šo lietu tur vilks, un mums atliek tikai viņus ieraudzīt un…
"Ziņojiet, ja nepieciešams," sacīja Katja. "Un svarīgā trofeja nonāks īstajā vietā."
– Tajā pašā laikā bandītus sagūstīs! – Deniss atbalstīja.
Ideja viņus aizrāva, un vēl piecpadsmit minūtes viņi sprieda, kā tieši izsekot huligānus, ko darīt, tos ieraugot un kā palikt nepamanītiem. Beigās palika galvenais jautājums – kā pēc iespējas ātrāk nokļūt galvaspilsētā un, otrkārt, kur palikt, kad viņi tur nokļūst. Neviens par to skaļi nerunāja, bet katrs redzēja otra acīs rūpīgi slēptas šaubas – noguruši, izsalkuši, neizgulējušies, pēc ledainās vannas, tik tikko sasildījušies, atkal gaidīja garu ceļu, kas pat vasarā. , labākajā gadījumā, nebūtu šķitis viegli.
"Viņi visi bija piedzērušies," Deivids pēkšņi teica pilnīgā klusumā. – Izņemot… Lizu. Šķita, ka viņa nedzer, lai gan viņa arī satriecās. Es domāju, ka no noguruma. Un šie… puiši… kad Červjakovs teica par uztvērēju… sākumā viņi strīdējās un apsprieda, ko vēl varētu no mums atņemt… tad saruna pavērās par Červjakovu, kur viņš devās un kā viņam izdevās aizbēgt. – Joprojām nesaprotu kur tieši . Tālāk sekoja dziesmas… dažādas, pārsvarā kriminālas. Pēc tam, kad Liza atteicās skriet ar mani un iegāja mājā, Lielais Puisis iznāca ārā, viņš nespēja pretoties un iekrita dubļos ar savu sarkano purnu. Viņa draugi no trokšņa izskrēja ārā, pareizāk sakot, izrāpās ārā – bet viņi tik tikko varēja noturēties kājās. Ja nebūtu Červjakova, kurš man šķita visprātīgākais, lai gan viņš arī līņāja, ja būtu vesels, viņi viņu nebūtu vilkuši atpakaļ. Pēc tam es sēdēju vēl četrdesmit minūtes, joprojām gaidot, kad Liza pārdomās vai dos kādu zīmi. Bet viņa nekad neiznāca. Vispār… Es domāju, ka mums ir līdz sešiem septiņiem no rīta. Viņi necelsies agrāk, viņi vienkārši nevarēs. Un, spriežot pēc dzērājiem pie pārtikas veikala alus bodes, līdz kādiem desmitiem viņi vispār nevarēs pakustēties. Bet labāk ir būt drošam ar rezervi.
Draugi saskatījās, un Petja atviegloti nopūtās, ko visi it kā atbalstīja.
– Fu! Es domāju… es gribēju teikt, ka mēs nē… bet tā kā šis ir gadījums… ejam ātri gulēt. Bet es tev tūlīt pateikšu… Es nevarēšu piecelties.
– Cik ir pulkstens? – Vitja jautāja.
Katja paskatījās uz aizvērto pazemes vāku.
– Pulkstenis ir vienpadsmit, vai varbūt jau pusnakts.
Vitja pēkšņi atcerējās par trenera elektronisko Casios, izņēma no slepenās kabatas pulksteni un paskatījās uz ekrānu.
"Trīspadsmit trīsdesmit septiņi…" viņš nomurmināja, vērodams, kā mirgo sekunžu cipari, "58…59…58…58…59…"
–Kas tev ir? “Katja neviļus pastiepa roku, norādot uz dīvaino mehānismu.
Vitja saspieda viņa plaukstu, aizvēra acis, tad atspieda to.
– Tas ir… pulkstenis… trīspadsmit trīsdesmit septiņi…
– Es nekad neko tādu neesmu redzējis.
– Japānis, – Petja svarīgi iestarpināja. – Tas ir mūsu komandieris. Viņiem pat ir melodija… Vitka, parādi, kā viņi spēlē!
Vitja pakratīja galvu – Petijai nevajadzēja iejaukties viņa padomos, taču nebija kur iet. Viņš vienlaikus nospieda trīs pogas un sāka skanēt melodija “Kalinka-Malinka”. Nospiedu to vēlreiz, un atskanēja pazīstamā melodija no “Maskavas nakšu Podmoskovnye vecery”.
Vitja paskatījās uz Katju, pārsteigumā iepletās acis. Bet, kad sākās nākamā melodija, visi puiši nodrebēja, gandrīz pēc pavēles – pat Petja, kas jau gulēja uz izklātās estakādes gultas, atdzīvojās. Viņu nebija iespējams neatpazīt, un bija tik dīvaini viņu dzirdēt tieši šeit, šajā laikā. "Uzvaras diena". No kurienes tas radās japāņu pulksteņos – varēja tikai minēt – varbūt tie tika izgatavoti pēc pasūtījuma speciāli krieviem, vai varbūt japāņiem šīs dziesmas patika. Neviens nezināja atbildi uz šo jautājumu.
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «Литрес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на Литрес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.