Dažreiz es pamostos no rīta
Dažreiz es pamostos no rīta un uzreiz sniedzos pēc telefona. Es pārbaudu visus sūtņus un nesaprotu, kāpēc Nastja joprojām man nav atbildējusi. Es skatos uz ekrānu, līdz nāk sāpīga atziņa.
Es nekad nevienam nenovēlētu tādas šausmas. Dažreiz man šķiet, ka mana dvēsele ir saplēsta.
Nastja pazuda 14. septembrī.
Viņas labākajai draudzenei Mirai Dmitrienko tajā dienā apritēja divdesmit pieci gadi. Skaists randiņš. Par godu viņa sapulcināja savus tuvākos draugus vasarnīcā.
Viņa zināja par Nastjas šķiršanos ar Marku un ieilgušo depresiju, taču, neskatoties uz to, viņa patiešām lūdza viņu ierasties. Nastja pirmo reizi sešu mēnešu laikā iznāca sabiedrībā.
Diena izvērtās silta un saulaina. Nastja uzvilka zaļu kleitu, augstpapēžu zābakus un sarkanu lietusmēteli. Tieši šis apraksts vēlāk parādījās bukletos ar virsrakstu «Pazudis cilvēks». Turklāt ir arī informācija par augumu, ķermeņa uzbūvi un acu krāsu. Izmeklētājs man jautāja par īpašām pazīmēm, piemēram, dzimumzīmēm, rētām, tetovējumiem. Es nevarēju atbildēt. Ja neskaita savu nepasaulīgo skaistumu, manai māsai nebija īpašu iezīmju.
Man joprojām acu priekšā ir tas vakars.
Nastja vēl pēdējo reizi palaiž ķemmi visā matu garumā, un mūsu skatieni krustojas spogulī. Depresija viņu nogurdināja. Nastja kļuva nomākta un zaudēja svaru. Viņa noliek ķemmi uz kumodes gaitenī, uzvelk mēteli un apskauj mani. Šis bija mūsu pēdējais apskāviens.
Kā es varēju neko nejust? Galu galā nepatikšanas vienmēr liek sevi manīt: murgos iepriekšējā dienā vai sirdī. Es neko nejutu.
– Mīlu tevi mazulīt. Es atgriezīšos ar taksometru, neuztraucieties. – durvis aiz viņas aizvērās.
Pēc ballīšu puišu liecībām, Svečka ap desmitiem vakarā izgāja no Dmitrienko namiņa. Viņa nekad neiekāpa taksī. Neviens neko neredzēja. Likās, ka cilvēks būtu izkritis pa zemi. Nav pierādījumu, nav liecinieku.
Viņa nevarēja ne aizbēgt, ne aizbraukt, jo mājās palika visas mantas, dokumenti un pat krājkarte.
Kāpēc es negāju viņai līdzi? Atbilde ir ļoti vienkārša – Mira man nebija labvēlīga, bet sirdī es biju ļoti greizsirdīga uz savu Nastju par viņu.
Es zvanīju modinātāju vienos naktī.
– Sazvanītās puses ierīce ir izslēgta vai atrodas ārpus tīkla pārklājuma. – Viena no atvēsinošākajām frāzēm, kad sāc saprast, ka ar kādu, kas tev rūp, kaut kas noticis.
Es piezvanīju Miras vecākajam brālim Mironam. Viņš pārsteigts atbildēja, ka Nastja nav ar viņiem.
Man bija tikko astoņpadsmit. Es nekad nesp��šu pilnībā aprakstīt tās šausmas, kas mani pārņēma tajā naktī. Es neuzdrošinājos piezvanīt mammai. Ko viņa var darīt, atrodoties tūkstoš kilometru attālumā? Vienkārši aizrīties ar murgu.
Mairons nekavējoties organizēja visus meklēt. Apmēram desmit cilvēki ķemmēja brīvdienu ciematu un daļu meža joslas. Atbrauca policija.
Es steidzos tur. Es neatceros, kā es tur nokļuvu. Man klabēja zobi un no sasprindzinājuma asiņoja deguns. Es savos meklējumos biju pilnīgi bezjēdzīgs.
Mani satika Kostja, Nastja un es bērnības draudzene. Viņi mācījās ar Svečku vienā klasē un devās uz mākslas skolu. Viņš mani apskāva un teica, ka viss būs labi, lai gan rokas trīcēja.
No rīta viņi ieradās pie viņa ar kratīšanu, dīvainā kārtā, kas nebija saistīta ar Svečku. Viņa automašīna tika apzināti pārmeklēta, un Kostja tika ieslodzīta par ļoti nepatīkamu noziegumu. Tas iznāca tikai šogad, pateicoties ļoti labam juristam. Es zinu, ka viņš tika izveidots. Viņš nevarēja kaut ko tādu izdarīt. Kostju pazīstu visu mūžu.
Man paveicās ar izmeklētāju. Pjotrs Semenovičs patiesi vēlējās palīdzēt. Vēlāk viņš berzēja ūsas un paslēpa acis, juzdamies bezspēcīgs.
Mans pieteikums tika pieņemts nekavējoties, neskatoties uz mītu par trim dienām, taču lietu ātri izbeidza, jo nebija pietiekamu pierādījumu.
Divus gadus es cīnījos kā apsēsts. Es pieklauvēju pie izmeklētāju sliekšņiem.
Pjotrs Semenovičs gandrīz nekavējoties aizgāja pensijā, un lieta tika nodota jaunam un manām bēdām pilnīgi vienaldzīgam izmeklētājam.
Es meklēju Nastju ar brīvprātīgajiem, rakstīju uz visām pilsētas publiskajām lapām, un pirms gada es padevos.
Vairāk par visu es ceru, ka Nastja ir dzīva. Ceru, bet neticu. Sāpes ir mazinājušās. Es sāku skaitīt dzimšanas dienas un brīvdienas bez viņas. Man sāpināja cilvēki, kuri turpināja dzīvot tā, it kā nekas nebūtu noticis: apprecējās, radīja bērnus, mīlēja, strīdējās, dzēra kafiju vasaras verandās. Kamēr Nastjai šādas iespējas vairs nav.
Kad sāka aust, es nogurusi paskatījos uz netīro upi, kas vairāk atgādināja purvu, un beidzot sapratu, cik milzīgs ir tajā naktī notikušais. Uz lūpām nosēdās rudens migla, izdalot rūgtenu garšu.
Man bija jāpastāsta mammai, kas notika. Es negribēju, lai viņa par to uzzina no izmeklētājiem.
Viņa šausmīgi kliedza. Man no viņas kliedziena uzmetās zosāda, kas pārvērtās gaudošanā.
Tad es steidzos apkārt, plosīdamies starp Sveces meklēšanu un mammas apciemošanu.
Mammas psihe ieslēdza aizsardzības mehānismu. Viņa neatzina mūsu bērnu istabu un domāja, ka viņai ir tikai viena meita. Smadzenes bloķēja visu informāciju par Nastju. Viņa paskatījās uz mūsu bērnu albumu un man jautāja: «Gusja, kas ir šī rudmatainā meitene tev blakus?» Es sakostu zobus, lai nekliegtu.
Ieskata brīžos mana māte dzēra. Viņa izdega gada laikā, it kā mātes sirds būtu ieslēgusi pašiznīcināšanās programmu.
Un es paliku viena.
Mani atbalstīja Aņuta, Fedorcova māsa, un viņas tagadējais vīrs Roberts ar smieklīgo uzvārdu Delfīns. Attiecīgi Anyutka arī kļuva par delfīnu.
Tagad man joprojām ir Kostja.
Marks Nikolajevičs vienu reizi tika izsaukts uz nopratināšanu, taču izmeklētājs ātri zaudēja interesi par viņu. Fjodorcovs sešus mēnešus pirms viņas pazušanas izsvieda Nastju no dzīvokļa, kurā viņi dzīvoja vairāk nekā piecus gadus, un nekad vairs neatgriezās savā dzīvē. Viņš tikko pagrieza lapu.
Izgājusi visus elles lokus bez rezultātiem, es iemācījos sadzīvot ar šīm sāpēm.
Un tagad es pastāvīgi saņemu šo ziņojumu. Cilvēks ar sirdi nekad neatļautu sev to darīt – tas nozīmē, ka man ir darīšana ar nelieti bez dvēseles.
Es atdošu savu dzīvību, bet es uzzināšu, kas notika tajā СКАЧАТЬ