10 слів про Вітчизну. Олексiй Чупа
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу 10 слів про Вітчизну - Олексiй Чупа страница 14

Название: 10 слів про Вітчизну

Автор: Олексiй Чупа

Издательство:

Жанр: Современная зарубежная литература

Серия:

isbn: 978-966-14-7011-7

isbn:

СКАЧАТЬ люди називали на ім'я чи жартома на прізвище, а більшість, звертаючись до неї, додавали «пані», ця доросла дитина й досі мала у всіх можливих та неможливих кишеньках, шпаринках і підкладках потаємні запаси ірисок.

      Вона вже й забула, зі скількома чоловіками розсталася через те, що вони висміювали її пристрасть. Спочатку це кожного з них тішило, вони одноманітно і банально жартували на тему того, що від ірисок шкіра Аґнєшки стала солодка й приємна. І хоч вона справді мала солодкаву шкіру, особливо на зап’ястях і внутрішньому боці стегон, трохи вище від колін, зауваження з часом набили їй таку оскомину, що кожен наступний хлопець, який, побачивши, як вона наминає іриски, казав щось про її солодку шкіру, моментально посилався до біса, і в житті наставала нова фаза активного пошуку. Урешті-решт одного дня Аґнєшка визнала, що кинути чергового коханця через цукерки вона може легко і невимушено, а перестати їсти іриски – ні. Це суттєво ускладнило й без того нелегкі стосунки з протилежною статтю, натомість чітко, чорним по білому, викреслило в характері кілька гострих, як ножі, звичок, наштрикнувшись на які, вижити з нею зуміла б лише до кінця віддана істота. Крім ірисок, це були книги й коти.

      – Мене звати Аґнєшка. Я люблю іриски. А ще я люблю книги і котів, – повідомила вона черговому залицяльнику, – здається, його звали Яцеком, – що клеївся до неї в якомусь варшавському барі.

      – Солодке, книжки і коти? Ой, це так мило! – пожвавився той.

      – Ти в цьому впевнений? – іронічно спитала Аґнєшка, прикурюючи від простягнутої Яцеком запальнички.

      – Так, а що тут такого? Я сам це все люблю, – пояснив він.

      – А, ну гаразд, приємно познайомитися, – підсумувала вона, замовляючи пиво.

      Той хлопець виявився витривалішим, ніж вона думала. Жив із нею цілих півтора місяці, але врешті втік одного ранку з її помешкання на Зомбковській, навпроти старої алкогольної фабрики Конесера, не залишивши навіть записки. Солодкого виявилося забагато. Він не міг повірити очам. Кохановська витрачала на іриски цілі статки. Книжок було стільки, що він одного разу зламав собі щиколотку, перечепившись через стоси на підлозі, коли прямував до душу від ліжка, на якому розкинулася викохана Аґнєшка. А її уособлення любові до котів – нахабний здоровенний Пілсудський – постійно паскудив йому на одяг й у взуття, а також лягав між ними вночі і настирно штовхав кавалера-невдаху до краю канапи, звідки той ближче до ранку грюкався з матюками.

      – Викинь цього драного кота! – мало не щоранку кричав він їй із підлоги, потираючи забиті місця, але Аґнєшка заспано розверталася до стінки, а Пілсудський лягав біля неї й муркотів у спину.

      – Милий, я тебе місяць знаю, а його вже давно-давно, здається, усе життя, – спокійно пояснювала потім Аґнєшка за сніданком, – і одного дня ти звалиш, не залишивши по собі нічого, а він нікуди не звалить, хіба я колись винесу в коробці з-під взуття і закопаю тут, на внутрішньому СКАЧАТЬ