Название: Дві обручки
Автор: Нина Фиалко
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Современные любовные романы
isbn: 978-617-12-6665-0, 978-617-12-6414-4, 978-617-12-6664-3, 978-617-12-6663-6
isbn:
…Родина Штефана і Ганни Волянюків мешкала в одному з мальовничих сіл Підгаєччини, що на Тернопіллі. Звичайна українська сім’я з чотирма робочими руками і багатьма ротами. Землі подружжя мало лише кілька морґів – і це змушувало тяжко працювати, аби харчів вистачало від урожаю до урожаю. Зате взимку відпочивали, особливо у свята, коли працювати гріх. Родина сідала навколо столу і біля каганця з фігурним склом вмощувався з Кобзарем старший син Богдан. Він так гарно читав вірші, а найчастіше «Катерину», що мама, згадуючи щось своє, тихенько кінчиком хустини витирала сльозу. Маленька Ксеня тулилася до неньки і жаліла її, потискуючи руку вище ліктя. Мати винувато посміхалася і гладила дівчинку по голівці. Чи вона боялася, аби і її доньку така доля не спіткала, як Катерину, чи співчувала сироті, – Ксеня не думала про це. Їй також було шкода Катерини, але сльози не наверталися на очі.
Зрештою, лунали вдома не самі лише художні твори. Сільська «Просвіта» давала читати різні книжки з історії України і про Запорозьку Січ. Часто в хаті поверталися до питання: чому це їх у 1918 році від’єднали від України і віддали полякам?
– Мабуть, Росія побоялася патріотично налаштованих українців, які проголосили в кінці жовтня Народну республіку, – зробив висновок Штефан.
– Але чому не запитали в народу, чи хоче він того? – докучав батькові Роман, а менший Олекса тільки підтакував старшому братові, прагнучи показати, що також розуміється на політиці.
– Діти, я там не був, тому не знаю, чим керувалися наші вожді, коли розпоряджалися значною частиною свого народу. Знаєте, воно ж завжди так: пани чубляться, а в хлопів лоби тріщать… От заженуть чоловіка у глухий кут, і в тих умовах він іншого виходу не бачить, як тільки лізти в ту пастку, яку йому наставили, – відхрещувався Штефан, бо й сам не раз міркував над цим питанням.
…Довгими зимовими вечорами надворі лютувала хурделиця, а в хаті було тепло і затишно. Мама монотонно крутила веретеном, сукаючи тонку нитку з прядива чи вовни, а Ксеня й собі ставила поруч неї невеличкий кужіль і вчилася жіночої справи. Пам’ять у неї й тоді була нівроку: прочитавши СКАЧАТЬ