Дві обручки. Нина Фиалко
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Дві обручки - Нина Фиалко страница 15

Название: Дві обручки

Автор: Нина Фиалко

Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»

Жанр: Современные любовные романы

Серия:

isbn: 978-617-12-6665-0, 978-617-12-6414-4, 978-617-12-6664-3, 978-617-12-6663-6

isbn:

СКАЧАТЬ на майбутнє, але тільки у парі зі Славою. Без неї ніщо не мало сенсу. А надто зараз, коли вона, така рідна, їде до його дому і вже ніяк не відкрутиться й стане його дружиною, думати про далеке не було потреби.

      Довго їхати поїздом обтяжливо. На великій станції в купе змінилися пасажири й відразу вклалися відпочивати. Арсенові зі Славою нічого не залишалося, як зайняти свої верхні полиці. Розмовляти стало незручно, а читати – не видно, бо у вікна заглядала ніч, а світло у вагоні було тьмяне. Книжки набридли під час сесії, тож силувати себе не стали. Скоро стукіт коліс і похитування вагону заколисали їх. Далися взнаки напружені дні й постійне недосипання.

      Краматорськ зустрів Славу похмурим ранком. У повітрі відчувався незвичний сірководневий запах. У роті відразу скупчилася гірка слина, аж захотілося сплюнути, але вона того не зробила, а мовчки проковтнула її. Арсен знав про це неприємне відчуття, з яким стикається кожен новоприбулий, бо постійні мешканці вже звикли і не звертають на такі дрібниці уваги. Він дивився на кохану й хотів вловити в її очах перше враження від повітря. Спочатку й він його відчуває, але швидко організм перебудовується – і людина звикає. Останнім часом кілька нерентабельних шахт закрили, і повітря стало набагато чистішим, а випари соляних шахт люди вважають цілющими.

      Таксі підкотило під п’ятиповерховий будинок, точно такий, в якому мешкала і родина Слави. Подвір’я брудніше, захаращене різним непотребом, ніби тут ніколи не порядкувала мітла двірника. На прохідній частині дороги снігу вже не було, а на узбіччі він нагадував торішній, ніби на нього всі господині будинку витріпали свої хідники. У під’їзді до стін приклали руку, мабуть, усі мешканці. На третьому поверсі великими буквами було написано: «Арсен – бик».

      – Тут, напевно, ваше помешкання, – засміялася Слава.

      – Ти вгадала, це про мене, – знітився хлопець.

      – Тобі ніколи не спадало на думку напис чимось замалювати?

      – А навіщо? Це пам’ять про дитинство.

      – Якщо нема чого приємнішого згадати…

      Аби не застати діда зненацька, хлопець кілька разів натиснув кнопку дзвінка. За дверима почулося шаркання старечих ніг. Через оббиті дермантином двері почулось клацання замка, потім – невеличка пауза: мабуть, старий згадав, що спочатку треба подивитися у вічко. Через хвильку двері відчинилися, і назустріч із розпростертими руками вийшов дідусь. Не звертаючи уваги на онука, старий обняв тоненьку постать дівчини, майбутньої невістки, з якою йому, може, доведеться доживати свій вік.

      – Я дуже рад, що ви нарешті погодилися відвідати старого в його самотньому курені, – проспівав старий суржиком, бо хоч і не чув давно в Краматорську української, але пам’ять збергла те, що було закладене в дитинстві.

      Слава зауважила, що її Арсен дуже схожий на свого дідуся, тільки брови в старого трохи здибилися догори, як перестиглі, вимочені дощами колоски пшениці. Права СКАЧАТЬ