Passist reispassini. Annika Lõhmus
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Passist reispassini - Annika Lõhmus страница 4

Название: Passist reispassini

Автор: Annika Lõhmus

Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU

Жанр: Путеводители

Серия:

isbn: 9789949685080

isbn:

СКАЧАТЬ hoidmiseks on siiski mitmeid mooduseid, kuid on mõned punktid, mida tasuks meeles pidada.

      Z Võta kaasa mitu nutiseadet.

      Mõnikord võib juhtuda, et Eestist ostetud telefon ei tööta sihtriigis (vahel võib olla ka vastupidi – välismaalt ostetud telefon ei tööta Eestis). Tasub uurida oma telefoni sageduste kohta ning kasutatavate sageduste kohta selles riigis, kuhu on plaan sõita. Vahel on nii, et sagedused ei klapi. Seda võib juhtuda näiteks Hiinas, Mehhikos, Lõuna-Koreas ja mujal. Alati on võimalus osta kohapealt kõige odavam telefon koos kõnekaardiga, eriti kui viibid reisil pikemat aega. Üks päris hea nipp on võtta kaasa kaks nutiseadet. Kui selgub, et mingil põhjusel üks neist ei tööta, jääb alati lootus, et teine funktsioneerib. Räägin seda puhtalt oma kogemusest. Sõitsin kuuajasele USA turneele uue nutitelefoniga. Kohale jõudes selgus, et telefon ei tööta, kuna sagedused ei klapi. Õnneks oli mul kaasas tahvelarvuti, kuhu tõstsin ümber oma telefoni SIM-kaardi ning sain ära teha vajalikud toimingud (SMS-id, pangaülekanded jne).

      Z Soeta endale akupank.

      Akupank on reisidel asendamatu, kuid tõeliselt mõistad selle väärtust pikkadel lendudel. Katsu soetada võimalikult suure mahutavusega seade ning jälgi kindlasti voolutugevust. Kui akupanga voolutugevus on liiga väike, ei lae ta suuremaid seadmeid (näiteks tahvelarvutit).

      Z Hangi mobiil-ID.

      Mobiil-ID on tõesti kasulik, selle abil saad oma nutitelefonis (kui see olemas on) teha nii pangaülekandeid, kui digiallkirjastada dokumente igal pool, kus pääsed internetti. Ära aga unusta kasutada VPN-teenust juhul, kui oled avalikus WiFi-s. (VPN-ist lähemalt allpool.)

      Z Lülita telefonis internet juba enne lennukile minekut välja.

      Vahel võib juhtuda, et unustad mobiilandmeside välja lülitada. Enamasti hakkab telefon end sihtkohas värskendama ja hilisem arve võib valus olla.

      Z Võid osta sihtriigis kohaliku kõnekaardi koos internetiga.

      See variant võib osutuda üpris soodsaks. Ainus probleem on see, et pead kogu aeg SIM-kaarti vahetama. Kui aga reisid palju ja kohalik kõnekaart tundub mõistlik lahendus, tasub soetada selline telefon, kuhu saab sisestada mitu SIM-kaarti.

      Z Välismaal on kõne vastuvõtmine odavam kui ise helistamine.

      Kui tahad kodustega tingimata telefoni teel rääkida, siis alati on kasulik lasta kodustel endale helistada, sest kõne vastuvõtmine on tunduvalt odavam kui ise helistamine. Viimase aja üks positiivsemaid uudiseid on loomulikult rändlustasude kaotamine Euroopa Liidu piires, aga väljapoole Euroopa Liitu reisides uuri kindlasti enne hindu. Ühel lauljal juhtus aastal 2006 Moskvas, et võttis kõne vastu ja arve oli pärast 800 krooni ehk üle 50 euro. Viiskümmend eurot on praegugi võrdlemisi suur summa, aga tol ajal oli selle väärtus hoopis suurem.

      Z Mobiiliga tekstisõnumeid saates ära kunagi kasuta õ-tähte.

      Küllap see on levinud info, aga SMS-is õ-tähe kasutamine kulutab 91 tähemärki. Õ asemel kasuta parem numbrit 6. See kehtib ka Eestis.

      Z Ära kasuta reisil olles mobiilset internetti.

      Või vähemalt ära tee seda eelnevalt hinnakirjaga tutvumata. Mobiilse interneti kasutamine võib maksta koletult palju. Siiski on see viimasel ajal muutunud Euroopa Liidu piires üha soodsamaks. Mujal tasub olla endiselt ettevaatlik.

      Z Püüa alati leida tasuta WiFi-t.

      Euroopas on paljudes kohtades õnneks juba aru saadud, et tasuta internetiühendus on „basic human right“ ehk põhiline inimõigus. Kui ka hotellitoas WiFi-t pole, siis hotelli fuajees enamasti ikka on. Tasuta netti võid leida kohvikutes ja restoranides, mõnikord ka raamatukogudes või kaubanduskeskustes ning mitmetes linnades on olemas linna-WiFi. Peaaegu eranditult on tasuta nett kõigis McDonaldsites ja Starbucksides.

      NB! Avalikus WiFi võrgus kasuta alati VPN-i, sest igaüks, kes tahab su paroole kätte saada ja pisutki häkkida oskab, need ka saab.

      Z Kui vajad Facebooki-võõrutust, sõida Hiina. Hiinas on peale Facebooki ka Youtube ning mitmed teisedki netisaidid keelatud. Töötada ei pruugi Skype, Google ja lisaks Gmailile ka ülejäänud meiliaadressid.

      Z Kui reisid Hiina, lae endale Wechat.

      Hiinas on olemas oma vaste lääne suhtlusportaalidele – Wechat. Enne Hiinasse reisimist võid selle alla laadida. Wechat on kasutatav ainult nutiseadmes ning selle keskkond pidavat iga paari kuu tagant uuenema.

      Z Kasuta VPN-i ehk virtuaalset privaatvõrku.

      Kui on vaja Hiinasse sõita, aga Facebooki-võõrutus ei tundu ahvatlev, siis enne Hiina reisi otsi VPN-teenust Google’ist või Play poest. See „maskeerib“ Hiinas asuva arvuti näiteks USA-s olevaks ja nii pääsed igale veebileheküljele. Need teenused on sageli tasulised, kuid otsi sellist pakkumist, millega kaasneb võimalikult palju andmemahtu. Leidub tasuta versioonegi. Päris head variandid on näiteks VPN Unlimited, VPN Express või PandaPow. Lae teenuse äpp oma nutiseadmesse ja mure murtud. Aga tee seda kindlasti ENNE reisi. Hiinas enam rakendust installeerida ei õnnestu, kuna kõik teenusepakkujate lehed on blokeeritud. Ka juba installeeritud variandiga võib juhtuda, et kord töötab, kord mitte.

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

/9j/4QAYRXhpZgAASUkqAAgAAAAAAAAAAAAAAP/sABFEdWNreQABAAQAAABkAAD/4QQBaHR0cDov L25zLmFkb2JlLmNvbS94YXAvMS4wLwA8P3hwYWNrZXQgYmVnaW49Iu+7vyIgaWQ9Ilc1TTBNcENl aGlIenJlU3pOVGN6a2M5ZCI/PiA8eDp4bXBtZXRhIHhtbG5zOng9ImFkb2JlOm5zOm1ldGEvIiB4 OnhtcHRrPSJBZG9iZSBYTVAgQ29yZSA1LjYtYzEzMiA3OS4xNTkyODQsIDIwMTYvMDQvMTktMTM6 MTM6NDAgICAgICAgICI+IDxyZGY6UkRGIHhtbG5zOnJkZj0iaHR0cDovL3d3dy53My5vcmcvMTk5 OS8wMi8yMi1yZGYtc3ludGF4LW5zIyI+IDxyZGY6RGVzY3JpcHRpb24gcmRmOmFib3V0PSIiIHht bG5zOnhtcD0iaHR0cDovL25zLmFkb2JlLmNvbS94YXAvMS4wLyIgeG1sbnM6ZGM9Imh0dHA6Ly9w dXJsLm9yZy9kYy9lbGVtZW50cy8xLjEvIiB4bWxuczp4bXBNTT0iaHR0cDovL25zLmFkb2JlLmNv bS94YXAvMS4wL21tLyIgeG1sbnM6c3RSZWY9Imh0dHA6Ly9ucy5hZG9iZS5jb20veGFwLzEuMC9z VHlwZS9SZXNvdXJjZVJlZiMiIHhtcDpDcmVhdG9yVG9vbD0iQ29yZWxEUkFXIFg1IiB4bXBNTTpJ bnN0YW5jZUlEPSJ4bXAuaWlkOjJBQkZBMUU2OTcxRjExRTk4MDc1Q0Y1MjNBOTZCRTg3IiB4bXBN TTpEb2N1bWVudElEPSJ4bXAuZGlkOjJBQkZBMUU3OTcxRjExRTk4MDc1Q0Y1MjNBOTZCRTg3Ij4g PGRjOmNyZWF0b3I+I
СКАЧАТЬ