Название: Внутрішня історія. Серце – найважливіший орган нашого тіла
Автор: Йоганнес Гінріх фон Борстель
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Медицина
isbn: 978-617-12-5544-9
isbn:
Уже через два тижні функціональність легень збільшується на третину, а через місяць рухливі війки працюють як колись. Уже не треба постійно кашляти, щоб вичавити з легень слиз і пил. Результат: кожен вдих дає нам більше повітря.
Через шість місяців після останньої сигарети ризик інфаркту зменшується наполовину. Якщо ж протриматися ще шість місяців, тобто повний рік, то від загрози смерті через куріння залишається тільки половина. Найгірше позаду. Утім навіть через два роки ризик повернутися до згубної звички залишається.
Це я говорю з власного досвіду. Під час вступних іспитів та навчання на парамедика швидкої допомоги я не курив. Коли ж розпочав навчання у Відні, одна-єдина затяжка повернула мене до того місця, на якому я був одразу після того, як покинув курити. Якраз на шкідливі звички в нас найкраща пам’ять. Наше тіло роками пам’ятає, як це було солодко – піддатися згубній пристрасті. А про тяжкі наслідки він, навпаки, забуває миттєво. Наш мозок просто тягне до допаміну.
Усе ж людина буває сильнішою за свої пристрасті. Якщо вдалося покінчити з курінням, то вже через п’ятнадцять років без сигарети ризик інфаркту знову такий, як у некурців. Це справді вартує того, аби серйозно замислитися над припиненням куріння.
Не слід боятися й синдрому відмови після того, як кинете курити. Звісно, на початку траплятимуться розлади концентрації уваги, підвищена дратівливість, а нерідко й сильне потовиділення та напади нудоти, але все це – добрі ознаки! Вони свідчать про те, що організм готується до «перезапуску» й пристосовується до нових умов. Вашим гаслом має бути: «Заплющити очі – і вперед!» І ні кроку назад, ніколи!
Чоловічий набір[22] для серця
Я великий фанат вечорів, проведених із друзями в кнайпі. Здебільшого ми затіваємо щось разом, а вже опісля збавляємо вечір за грою в карти, кухлем пива, ще й під сигарету, одну чи більше. Причому зазвичай самим лише пивом усе не закінчується. Єдине, про що ми рідко говоримо, ба навіть уникаємо таких розмов, – це про те, що відбувається, коли до сигарети долучається ще й алкоголь. Ця «солодка парочка» призводить до більшої біди, ніж сам лише тютюновий дим.
Термін, який можна почути все частіше, – так зване binge drinking, тобто випивання великої кількості алкоголю за короткий час. Учені з Чикаго провели дослідження на студентах, яке показало, що піддослідні, які вживали алкоголь у великих кількостях, зовсім не отримували користі від пришвидшеного кровообігу (цю тезу часто використовують для пропаганди алкоголю), ба навіть навпаки. Під час цього експерименту всім піддослідним – чоловікам у віці від 18 до 25 років, частина яких майже не вживала алкоголю, інші ж робили це регулярно, – були запропоновані СКАЧАТЬ
22
Чоловічий набір, або «чоловічий обід» (нім.