Ваш надійний тил. Як налагодити зв’язки, що приведуть до успіху. Кейт Феррацці
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Ваш надійний тил. Як налагодити зв’язки, що приведуть до успіху - Кейт Феррацці страница 8

СКАЧАТЬ організовуються в «племена» і беруться за найрізноманітніші проекти. Завдяки Інтернету з’явилася можливість обміну інформацією і співпраці у світовому масштабі.

      Куди не кинь оком, люди об’єднуються за спільними інтересами, щоб разом працювати, вживати заходів, щось змінювати. З’являється небачений потенціал змін у роботі, суспільстві, економіці… І найбільшу роль у цих змінах відіграватимуть ті, хто має здібності й звички, які я описую в цій книжці.

      4. Інтернет – чудовий інструмент, але не панацея. З’явилося безліч сайтів, що допомагають установлювати контакти і спілкуватися – Ning, Meetup, Twitter, LinkedIn, Facebook… можна перераховувати до нескінченності. З’явилося безліч способів координуватися, але такі зв’язки – це не стосунки підтримки. У мережі в нас більше «друзів», ніж будь-коли, але чому ж ми такі самотні? Згідно з дослідженням, опублікованим в American Sociological Review в 2006 році, станом на 1985 рік у середньостатистичного американця було три особи, яким можна було довіритися і розповісти про свої проблеми. Зараз ця цифра зменшилася до двох. Понад чверть американців визнає, що не може довіритися нікому.

      5. Кваліфікованих і ефективних менеджерських кадрів високого рівня бракує. Тому управлінці, менеджери і працівники, котрі активно звертаються до консультантів, щоб отримати зворотний зв’язок, коучинг, контроль відповідальності та підтримку, отримують перевагу над іншими. Вони економлять час і гроші своїх компаній завдяки компетентності, проникливості, ефективності та готовності до інновацій. Заручившись стосунками підтримки, люди готові ризикувати і відверто спілкуватися одне з одним – саме з таких творчих дискусій і народжуються нові ідеї.

      6. Більшість людей зараз прагне отримувати від своєї роботи щось більше, ніж просто зарплату. Та що там від роботи – ми навіть від життя хочемо більшого. Сьогодні людина схильна замислюватися над сенсом своєї діяльності серйозніше, ніж будь-коли раніше.

      Немає простішого й ефективнішого шляху знайти в роботі сенс і задоволення, ніж налагодити з колегами стосунки підтримки. У своїй книжці «Друзі на все життя» Том Рат аналізує результати дослідження, проведеного Інститутом Ґеллапа. Дослідження підтвердило: люди, у яких на роботі є близький друг, зацікавлені своєю роботою в сім разів більше. Саме так – у сім разів! У них зростає ентузіазм, готовність ризикувати, бажання співпрацювати, обмінюватися новими, сміливими ідеями та запроваджувати нововведення – і цей настрій передається навіть клієнтам. Щобільше: якщо на роботі працюють близькі друзі, яких людина поважає, то на 50 відсотків зростає задоволення від роботи (зокрема, задоволення соцпакетом і зарплатою).

      Роботодавцям це також вигідно. Вивчивши п’ятдесят п’ять високоефективних команд із п’ятнадцяти міжнародних компаній, у 2007 році дослідники опублікували в Harvard Business Review статтю під назвою «Вісім способів створення ефективних команд». Дослідження показало, що одним із трьох визначальних факторів успіху були глибокі соціальні зв’язки. А інші СКАЧАТЬ