Шепіт крил метелика. Ксенія Олександрівна Глущенко
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Шепіт крил метелика - Ксенія Олександрівна Глущенко страница 3

СКАЧАТЬ робота щодня завдавала йому все більш вишуканих тортур. Він горів у вічному полум'ї заживо, своєю бездіяльністю створюючи кам'яний склеп. В цей день до нього прийшло 15 нових пацієнтів, а лічбу старих Олег Віталійович обережно поклав на плечі медсестри. Укол, зняття швів, запах гною, ще більш нестерпний запах старечого тіла, життя 60-літніх виродків, що зіпсувавши своє життя намагаються перекласти біль на всіх підряд. Один, другий, третій, четвертий, шостий, восьмий, дев'ятий пацієнт. Вони всі злилися в одну масу, масу, що нівечила своє тіло, аби дати поживу для майже мертвої душі.

      До закінчення робочого дня було менше години. Двері кабінету залишалися зачиненими, даруючи його в'язням хвилину блаженного спокою. Олег Віталійович вийшов до коридору, біля дверей дерматолога чекало двоє людей, до гінеколога досі намагалася потрапити засоромлена жінка. Лікар криво посміхнувся. Жінки народжують дітей, кожного дня і щоночі вони віддаються жадобі кохання, вони викорінюють все святе в цьому слові, перетворюючи його на слугу пристрасті. Яке бридке суспільство! Прийти до лікаря – це сором і глум, а створювати в підвалах лона дітовбивчої похоті – гордість і предмет заздрісних пліток.

      – Любо, збирайся! Може ще на випускний до сина встигнеш. – Олег Віталійович зачинив двері й підійшов до вікна. Легенький вітерець почав обдувати його обличчя. Літо набирало обертів, воно зеленіло барвами, дарувало нове життя, нові мрії. Однак, чорну діру в його серці воно не здатне було вилікувати.

      – Ой, дякую вам, я побігла тоді. Ви ж самі тут, не дай Боже, дасте ладу? Дякую! На мене вже через роботу усі виховательки в дитсадку як на неправильну матір дивляться, неблагополучною родиною називають. І ніхто ж не намагається зрозуміти, що мені потрібно і їжу за щось купити, і одяг малому. Хто ж допоможе мені? Сама все на плечах тягну, ще й осуд отримую!

      – Швидше, Любо! Не встигнеш!

      Нарешті Олег Віталійович залишився на самоті. Лише цей вітерець усамітнення міг останнім часом дарувати йому тимчасовий спокій, притушувати його розпечену болем душу. Він підійшов до свого крісла, на ньому стояв чорний планшет, з країв якого почала облазити шкіра. Олег Віталійович дістав з нього свою улюблену книгу «Собор Паризької Богоматері» Віктора Гюго. Ця загадкова історія завжди чарувала лікаря, але ніколи не вистачало часу прочитати та пізнати її. Залишилося лише сто вісім сторінок. І все! Револьвер спустить курок і він більше ніколи не буде отруюватися життям.

      Віка не проявила ніякої пошани. Вона ввірвалася в кабінет, кричачи від розпачу, в неї була істерика. Віка не могла плакати, руки відмовлялися її слухати. Кожне слово лунало як крик раненої сойки.

      – Передають повідомлення по всіх лікарнях – схлипувала вона. – і відділах. Лікарів збирають по місту і сусідніх селах, що там знаходяться. І вас теж викликають! Негайно! Олег Віталійович, там мама моя їхала! Знайдіть її, будь-ласка! Зателефонуйте мені! Будь-ласочка! Що ж робити, Господи мій?

      Залишивши майже непритомну Віку на фельдшера, Олег Віталійович СКАЧАТЬ