Название: Flash Boys. Ринок цінних… секунд: революція на Уолл-стрит
Автор: Майкл Льюїс
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Ценные бумаги, инвестиции
isbn: 978-617-12-4265-4,978-617-12-4266-1
isbn:
У травні 2009-го скандал із публічними фондовими біржами тільки додав запитань до списку Бреда. Нью-йоркський сенатор Чарльз Шумер написав листа до Комісії з цінних паперів і бірж, а потім випустив прес-реліз, у якому розповів світові про свій вчинок – засудження фондових бірж за те, що вони дозволили «просунутим високочастотним трейдерам отримувати доступ до трейдерської інформації до того, як її відкрито надсилають іншим трейдерам. За певний збір біржа блискавично “зіллє” інформацію про накази купувати й продавати, за частки секунди до того, як ця інформація з’явиться в публічному доступі». Саме тоді Бред уперше почув вислів «блискавичні накази». До списку, що тільки збільшувався, Бред подумки додав іще одне запитання: чому фондові біржі взагалі дозволили цей «блискавичний трейдинг»?
Вони з Робом вирішили започаткувати команду для дослідження фондового ринку США. «Спершу я шукав хлопців, які працювали у сфері високочастотного трейдингу або у великих банках», – каже Бред. Жоден високочастотний трейдер не відповів на їхні дзвінки. Знайти людей, які працювали на великі банки, було легше: фірми Уолл-стрит саме звільняли зайвих. Ті, що раніше навіть не думали про RBC, тепер приходили в офіс і просилися на роботу. «Я провів співбесіди з більш як сімдесятьма п’ятьма кандидатами, – розповідає Бред. – І не найняв жодного». Проблема з усіма тими кандидатами полягала в тому, що, попри їхні запевнення, що вони працювали в електронному трейдингу, ці люди насправді не розуміли, як здійснювати трейдинг за допомогою електроніки.
Не чекаючи, поки його знайдуть резюме, Бред сам пішов шукати людей, які працювали в банківських відділах інформаційних технологій чи були наближені до них. Зрештою до його команди увійшли розробник програмного забезпечення на ім’я Біллі Чжао, колишній керівник відділу електронного трейдингу в Bank of America Джон Шволл і двадцятидворічний Ден Айзен, який нещодавно закінчив факультет інформатики у Стенфордському університеті. Потім Бред із Робом подалися до Принстона, Нью-Джерсі, де облаштувалися «золоті гусаки», – щоб вирішити, чи варто взагалі когось із них залишати. Там вони знайшли програміста китайського походження на ім’я Аллен Чжанг, котрий, як з’ясувалося, написав програмне забезпечення для того лиховісного темного пулу. «Я не міг визначити, хто тямить у справі, а хто ні, просто поговоривши з персоналом, а Роб міг, – розповідає Бред. – І тоді стало зрозуміло, що Аллен і був тим “гусаком”». Або принаймні тим із «гусаків», що зможе нести золоті яйця. Як помітив Бред, Аллен не виявляв жодного бажання підпорядковуватися нормам корпоративного життя. Він полюбляв працювати на самоті, серед ночі, й навідріз відмовлявся знімати свою бейсбольну кепку, яку натягував на самі очі, через що скидався на втікача на краденій машині, якому конче треба виспатися. Аллена було неможливо зрозуміти: мова, яка тільки приблизно нагадувала англійську, виливалася з нього надзвичайно швидко й нерозбірливо, вводячи слухачів у ступор. СКАЧАТЬ