Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху. Тімоті Феррісс
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху - Тімоті Феррісс страница 13

СКАЧАТЬ час на поїздку за океан або інтенсивне навчання (танго, боротьба тощо).

      3. Працювати менше не означає бути ледарем.

      Виконання меншої кількості безцільної роботи з метою зосередження на більш важливих речах – це НЕ ледарство. Більшості з нас важко прийняти цей факт, адже наша культура зазвичай винагороджує нас за жертви, а не за продуктивність.

      Мало хто з нас хоче (або може) оцінити результати своїх дій і таким чином зрозуміти, чи вартують чогось наші часові затрати. Більше затраченого часу означає більшу самоповагу і більше схвалення «згори». Попри те що НБ проводять в офісі менше годин, вони досягають суттєвіших результатів, ніж десяток звичайних працівників, узятих разом.

      Сформулюймо нове визначення «ледарства». Ледарство – це згода на життя, далеке від ідеалу, це нездатність самостійно приймати рішення, це накопичення багатства і споглядання життя лише з вікна офісу. Ні розмір вашого банківського рахунку, ні ті численні години, які ви витрачаєте, відповідаючи на неважливі електронні повідомлення, нічого не змінюють.

      Будьте продуктивними, а не лише зайнятими.

      4. Не чекайте сприятливого часу.

      Якось я поцікався у своєї матері, як вона наважилася завагітніти першою дитиною, тобто мною. Відповідь звучала просто: «Ми цього хотіли, тому вирішили не баритися. Аби народити дитину, не варто чекати сприятливого часу». І це справді так.

      Для більшості найважливіших справ ідеального часу не існує. Чекаєте на більш сприятливий період, аби розпочати пошуки роботи? Зірки ніколи не зійдуться «як треба», а зелене світло не світитиме все життя. Усесвіт нічого не має проти вас особисто, однак планета не змінить заради вас траєкторію свого руху. Ідеальні умови не настануть ніколи. «Колись згодом» – це хвороба, яка поховає ваші мрії разом з вами. Списки з аргументами «за» і «проти» також не годяться. Якщо ви прагнете зробити щось і це справді для вас важливо – уперед.

      5. Просіть пробачення, а не дозволу.

      Якщо ваш вчинок не матиме негативних наслідків для оточення, можете приступати до дій. Виправдовуватись будете потім. Усі люди – батьки, партнери, керівники – на емоційному рівні заперечують те, з чим погодилися б постфактум. Якщо потенційна шкода не надто велика, не давайте людям шансів на відмову. Більшість намагатиметься зупинити вас іще до того, як ви зрушите з місця, однак відступить, коли ви наберете обертів. Не бійтеся заварити кашу, але просіть пробачення, якщо напартачили.

      6. Робіть акцент на своїх сильних сторонах і не звертайте уваги на слабкі.

      Більшість людей мають талант лише до невеликої кількості справ, у решті вони – посередності. У розробленні продукції та маркетингу мені немає рівних, проте в багатьох інших сферах я пасу задніх.

      Моє тіло створене для того, аби піднімати важкі предмети і метати їх. Мені знадобилося чимало часу, щоб усвідомити цей факт. Я намагався займатися плаванням, однак був подібний до мавпи, що потопає. Я СКАЧАТЬ