Название: Відьмак. Володарка озера
Автор: Анджей Сапковський
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Жанр: Героическая фантастика
Серия: Відьмак
isbn: 978-617-12-3253-2,978-617-12-3250-1,978-617-12-3114-6
isbn:
– Залишили, – переконливо ствердила Німуе, розчісуючи мокре волосся. – Те, чого вони й самі не знали, заліпили вигадками й красивими словами. Або обійшли мовчанням.
– Наприклад?
– Зимування відьмака в Туссані, аби далеко не шукати. Усі версії легенди обходять той епізод коротким реченням: «Герої провели зиму в Туссані». Навіть Любисток, який своїм діям у тому князівстві присвятив аж два розділи, говорячи про відьмака, залишається на диво потаємним. Тож чи не варто довідатися, що сталося тієї зими? Після втечі з Бельгавена й зустрічі з ельфом Аваллак’хом у підземному комплексі Тір-на-Беа Арайнне? Після сутички в Каед Мюрквіді й пригоди з друїдками? Що робив відьмак у Туссані від жовтня до січня?
– Що робив? Зимував! – пирхнула адептка. – Бо не міг до відлиги форсувати перевали, тож зимував і нудився. Не дивно, що пізніші автори відмахувалися від того нудного періоду лаконічним «Минула зима». Ну, але якщо потрібно, то спробую щось виснити. Маємо якісь картини чи малюнки?
Німуе всміхнулася.
– Маємо навіть один малюнок на малюнку.
На наскельній фресці було зображено мисливську сцену. Худі, намальовані недбалими мазками пензля людиська з луками й дротиками гнали в диких підскоках великого фіолетового бізона. Бізон мав на боці тигрові смуги, а над його вигнутими, наче ліри, рогами було щось, схоже на терези.
– Тож, – кивнув Регіс, – це той малюнок. Який створив ельф Аваллак’х. Ельф, який багато знав.
– Так, – сухо підтвердив Ґеральт. – Це саме той малюнок.
– Проблема полягає в тому, що в печерах, які ми докладно перевірили, немає й сліду ельфів чи інших створінь, що про них ти згадував.
– Вони тут були. Тепер поховалися. Або пішли геть.
– Це беззаперечний факт. Не забувай: аудієнцію тобі дали винятково через заступництво фламініки. Мабуть, було визнано, що й однієї аудієнції стане. Після того, як фламініка досить категорично відмовила в співпраці, я й насправді не знаю, що ще ти можеш зробити. Лазимо ми по цих печерах увесь день. І мені чогось здається, що це абсолютно не має сенсу.
– Мені також, – гірко відповів відьмак, – так здається. Ніколи не зрозумію ельфів. Але вже принаймні знаю, чому більшість людей їх не дуже полюбляє. Бо непросто утриматися від думки, що вони з нас насміхаються. У всьому, що вони роблять, що говорять і що думають, ельфи з нас сміються, глузують. Глумляться.
– Говорить у тобі антропоморфізм.
– Може, трохи. Але таке враження залишається.
– Що робимо?
– Повертаємося до Каед Мюрквіду, до Кагіра, якому друїдки вже СКАЧАТЬ