Мрій правильно. Як зрозуміти, чого ти насправді бажаєш і як цього досягти. Барбара Шер
Чтение книги онлайн.

Читать онлайн книгу Мрій правильно. Як зрозуміти, чого ти насправді бажаєш і як цього досягти - Барбара Шер страница 14

СКАЧАТЬ захопливим і дарувало задоволення, ви не мусите робити те, що є «правильним». Вам слід робити те, що правильно, тобто підходить саме вам. Зрештою, це найвеликодушніша річ, яку ви можете зробити. Хіба не гріє душу думка про те, що задля добробуту світу ви маєте взятися за справу, до якої у вас найкращі здібності та яку найбільше любите? Таке зобов’язання дає вам право це робити.

      Ви знаєте, як почувається людина, що робить улюблену справу? Я провела невеличке опитування й дістала такі відповіді:

      «Улюблена справа наповнює тебе вщерть і використовує всі твої можливості».

      «Я люблю свою роботу – це завжди виклик і щось нове».

      «Я знаю, що мені подобається те, що я роблю, коли забуваю про годинник».

      «Це чесна праця. Важка й чесна. Як робота пожежника чи фермера».

      «Коли мені подобається те, що я роблю, я сам собі хазяїн. Я ніби у власному бізнесі. Щоб викластися на всі сто, мені треба почуватися саме так, навіть якщо фактично хтось інший оплачує мою працю».

      Звучить гарно, якщо ви, звісно, зможете отримати таку роботу, правда?

      А ви зможете. Шлях, яким ми йтимемо далі, може видатися обхідним, але він приведе вас до улюбленої справи. Отже, звільніть свою уяву від будь-яких обмежень і приготуйтеся до сміливого польоту фантазії. Зараз ми трохи розважимося.

      Отримайте роботу

Вправа 2. Райська робота (або пекельна!)

      Так, я сказала «робота». Для цієї вправи нам не потрібно ставити перед собою амбітне завдання знайти справу свого життя. Вправа має дві частини, порядок їх виконання неважливий. Якщо можете, почніть із частини А.

      Частина А. Райська робота

      Звільніть свою уяву й вигадайте найдосконалішу роботу у світі. Подумайте, коли та скільки ви хочете працювати, що саме робити, яким має бути ваше ідеальне оточення. Не зважайте на реальність та практичність своєї мрії, тому що це Час фантазій. Єдине застереження: це має бути робота, а не життя. Тобто вона передбачає певні обов’язки, часові обмеження та винагороду. А далі – ви можете фантазувати вдосталь. Наприклад, вирішити, що протягом тижня хочете працювати пастухом, на вихідні злітати гелікоптером на розкішний курорт, а під час зимових канікул знімати документальні фільми.

      Не забудьте про три важливі категорії: що, де та з ким?

      Що ви будете робити протягом дня? Кричати в рупор на знімальному майданчику, їздити на велосипеді, торгувати, проектувати, будувати, кататися на ковзанах чи когось рятувати? Будете виконувати арію в опері «Борис Годунов» чи виголошувати промову перед багатотисячним натовпом, який вітає вас оплесками та радісними вигуками? Крокувати з блокнотом фабрикою, занотовуючи все та стежачи за тим, щоб кожен етап виробництва ваших тканин був досконалим?

      Де б ви хотіли виконувати цю роботу? Опишіть це місце. Ви мрієте про затишний котедж із каміном, де тріщить і гуде яскравий вогонь, або Антарктику, чи центр Мангеттена, або величезну СКАЧАТЬ